TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejny gazowy MAN w Warszawie. Czas na przeguba!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.03.2019 17:00:48 1 komentarz
fot. Kierowca Autobusu MZA, facebook.com

Warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe mają już komplet wzorcowych gazowców od MAN-a. Przedewczoraj na zajezdnię na Kleszczowej przyjechał przegubowy A23 CNG. Certyfikacja zaczyna się na dobre.

Przypomnijmy, że łącznie do największego miejskiego operatora w Polsce trafi 110 gazowych "lwów", z czego gross w tym roku. W większości będą to autobusy przegubowe. Na przełomie marca i kwietnia mają ruszyć regularne dostawy. MAN-y będą garażowały na zajezdni przy ul. Kleszczowej. Do Warszawy trafił już drugi wzorcowy autobus. To przegubowy "lew" A23. Razem z "króciakiem" przejdzie on teraz wszystkie testy, które są konieczne do uzyskania certyfikatu potwierdzającego spełnienie wymagań Zarządu Transportu Miejskiego stawianych nowym pojazdom.

Z wiele o przegubowcu ze Starachowic póki co nie wiemy. Skupimy się więc na tym co na razie udało się nam ustalić. Długi "garbaty lew" umożliwia podróż ok. 125 pasażerom. Nie wiemy ile jest miejsc siedzących, ale wiele wskazuje na to, że MAN zaoferował MZA konfigurację wnętrza bardzo zbliżoną do radomskich Lion'sów City G. Oczywiście na pokładzie mamy dedykowane dla MAN-a fotele firmy Ster. Wejście na pokład tego w pełni niskopodłogowego pojazdu jest możliwe dzięki czterem wejściom w układzie 2-2-2-2. MAN zastosował drzwi firmy BODE w nieco odświeżonej na życzenie producenta wersji.

Stołeczny Lion's City G CNG tak jak solówka jest wyposażony w leżący silnik typu MAN E2876LUH07. To potężna, bo prawie trzynastolitrowa jednostka, która spełnia normę Euro 6. Ma ona 228 kW mocy i osiąga 1200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na chwilę obecną dalej wynika, że przeguby też będą wyposażone w czterobiegowe automaty Voith Diwa D854.6.

Oczywiście długie "lwy" będą miały duże kabiny oraz bogaty SIP. Więc w tej kwestii nie będziemy wchodzili w szczegóły, gdyż doskonale wiadomo co znaczy warszawski standard. Podsumowując- era "starego" Lion'sa City kończy się w naprawdę niezłym stylu. Będzie nam ich brakowało.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZA Warszawa
MAN
CNG
  • citaro – 15.03.2019

    Ciekawe, że dla MZA potrafią namalować normalnie czerwony pas, a innym wciskają cały czerwony narożnik aż do szyby. Myślałem, że lakiernia MANa nie potrafi takiego cudu osiągnąć, ale jednak jak chcą to im wychodzi.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....