TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne wzmocnienia floty Sindbada
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.06.2015 18:09:08 12 komentarzy
Najnowsze autokary marki Setra w flocie Sindbada

Platforma Sindbad zakupiła w tym roku aż 22 nowe autokary marki Setra. Pierwsza transza odebrana została w marcu, natomiast w czerwcu dołączyła do nich druga grupa z flagowym modelem S 517 HDH na czele. To pierwszy autokar ? poza piętrowymi egzemplarzami S 431 DT ? z najbardziej prestiżowej rodziny niemieckiego producenta, czyli TopClass 500. Reszta pojazdów należy już do serii ComfortClass  500. Dzięki tym zakupom flota największego przewoźnika autokarowego w Polsce wzrosła do ponad 250 autokarów turystycznych. Aktualnie w skład Platformy wchodzi dziewięciu przewoźników realizujących własne linie międzynarodowe oraz grupa ponad 30 przewoźników realizujących przewozy jako podwykonawcy Sindbada. W 2014 roku z usług Sindbada skorzystało 1.219.450 osób i był to trzeci rok z rzędu, w którym firmie udało się przewieźć ponad milion pasażerów w roku kalendarzowym. Zdaniem właściciela firmy, Ryszarda Wójcika w tym roku ciężko będzie pobić ten świetny wynik, co wynika z ogólnego spadku liczby przewożonych pasażerów. ??Tą tendencję determinują wyniki makroekonomiczne, w tym niski kurs euro w stosunku do polskiej waluty. To powoduje, że coraz mniej naszych rodaków pracuje za granicą i tym samym maleją przewozy autokarowe. Z drugiej strony trend ten powoduje, że mamy coraz więcej zagranicznych wyjazdów turystycznych i ten segment staje się coraz ważniejszy dla naszej firmy. Tym samym cały czas rozbudowujemy naszą flotę i w ostatnich pięciu latach inwestycje przewoźników Platformy Sindbad to łącznie 173 fabrycznie nowe autokary o wartości ponad 200 milionów złotych? ? podkreślił Ryszard Wójcik. 

Na tegoroczne zakupy Sindbada składają się następujące autokary marki Setra:

 • S 431 DT (3 szt.)

 • S 517 HDH (1 szt.).

 • S 515 HD (6 szt.)

 • S 516/2 HD (2 szt.)

 • S 517 HD (4 szt.)

 • S 519 HD (6 szt.)

Wszystkie te pojazdy przyjechały do Opola prosto z fabryki w Ulm w Niemczech gdzie tez miało miejsce ich uroczyste. Oprócz prezesa firmy Sindbad, Ryszarda Wójcika wzięli w nim udział m.in. Prezes Zarządu EvoBus Polska, Antonio Cavotta, a także Dyrektor działu sprzedaży autobusów turystycznych EvoBus Polska, Jerzy Fołda. Wszystkie pojazdy wyposażone zostały w silniki Mercedes-Benz Euro 6, zautomatyzowane skrzynie PowerShift, wzmocnioną klimę, siedzenia Voyager Plus, a także liczne  elektroniczne systemy podnoszące bezpieczeństwo, w tym zmodyfikowanego przez firmę Sindbad, Asystent utrzymania pasa ruchu, który aktywowany jest od prędkości 70 km/h i przy pomocy kamery umieszczonej za przednią szybą mierzy stale odległość boku pojazdu od oznaczeń pasa jezdni. Jeśli kierowca zjedzie z właściwego pasa, system ostrzeże go poprzez wibracje fotela , które aktywowane będą o tej stronie, w którą pojazd aktualnie zbacza. Gdy kierowca świadomie chce zmienić pas i włącza kierunkowskaz, asystent pasa ruchu rozpoznaje manewr i nie wysyła sygnału ostrzegawczego. Modyfikacja Sindbada polega na zintegrowaniu tego systemu z programem zarządzającym flotą przez GPS. Jeżeli kierowca po raz pierwszy zjedzie z tras bez włączania kierunkowskazu, system ostrzeże go poprzez wibrację oraz zapaloną kontrolkę na desce rozdzielczej. Jeżeli nastąpi to po raz drugi ? system włączy dość głośny brzęczek, który prawdopodobnie obudzi pilota oraz połowę pasażerów. To można powiedzieć żółta kartka dla kierowcy, który po dezaktywacji brzęczka ma dwa wyjścia: albo zatrzyma się na parkingu i przez 10 sek. zresetuje Asystenta albo będzie nadal kontynuował jazdę. W tren sposób narazi się na drugą żółtą kartkę, którą może dostać za trzecie niesygnalizowane przekroczenie pasa ruchu. Wówczas system, oprócz uruchomienia brzęczka, automatycznie wyśle sygnał do dyspozytora, który po rozmowie z kierowca może zadecydować o zastąpieniu go zmiennikiem.

Pozostałe zastosowane w najnowszych Setrach Sindbada systemy to:

 • (ABA) Active Brake Assist nowej generacji - wkracza do akcji, gdy odległość od poprzedzającego pojazdu zmniejszy się niebezpiecznie względem zaprogramowanej wartości. System zaalarmuje w pierwszej kolejności kierowcę, a w razie braku reakcji sam rozpocznie manewr hamowania.  W przypadku, gdy ustalona przez ART odległość względem pojazdu jadącego z przodu zmniejszy się poniżej krytycznej wartości, asystent aktywnego wspomagania hamowania (ABA) wkracza do akcji. Sterowany przy pomocy radaru system próbkuje cały czas pas drogi znajdujący się strefie od 0,25 do 200 metrów przed autobusem. Jeśli odległość zmniejszy się do niebezpiecznego poziomu i w przypadku braku ingerencji w sposób jazdy wypadek będzie nieunikniony, system na etapie 1 poinformuje najpierw kierowcę, wysyłając optyczne i akustyczne sygnały ostrzegawcze. Jeśli ten nie zareaguje na ostrzeżenia, system ABA na etapie 2 przygotuje układ hamulcowy mechanicznie na natychmiastowe pełne hamowanie. Jeżeli i po tym ostrzeżeniu nie nastąpi żadna reakcja ze strony kierowcy, ABA na etapie 3 samoczynnie rozpocznie hamowanie z maksymalną siłą. Najnowsza generacja Aktywnego wspomagania hamowania 2 ABA 3 rozpoznaje teraz nie tylko poprzedzający pojazd, ale i również przeszkody nieruchome, po czym ? analogicznie do kaskady ostrzeżeń w ABA ? automatycznie rozpoczyna częściowe hamowanie w przypadku braku reakcji ze strony kierowcy. Funkcja ta może mieć na przykład decydujące znaczenie w przypadku nieoczekiwanego zatoru na autostradzie.

 • (ESP) Elektroniczny program stabilizacji - zmniejsza niebezpieczeństwo wpadnięcia w poślizg, przeciwdziałając zarzucaniu pojazdem w ramach fizycznie możliwych granic min. poprzez selektywne wyhamowywanie poszczególnych kół.  Zaawansowana elektronika monitoruje sygnały czujników ESP® i sprawdza na bieżąco, czy zamierzony przez kierowcę skręt i rzeczywisty ruch pojazdu są ze sobą zgodne. Jeśli ustalone wartości odbiegają od siebie, system w ułamku sekundy zmniejsza moc silnika, aby przywrócić stabilność pojazdu. Gdy to nie wystarcza, wyhamowuje dodatkowo poszczególne koła. ESP® obejmuje też dwa kolejne systemy bezpieczeństwa: układ przeciwblokady kół (ABS) i układ antypoślizgowy (ASR).

 • (EBS) Elektroniczny układ hamulcowy najnowszej generacji. System rozdziela ciśnienie hamowania optymalnie na wszystkie koła, zapewniając w ten sposób jak najlepszą skuteczność działania hamulców. Zintegrowany konwencjonalny hamulec pneumatyczny wkracza do akcji w razie awarii elektroniki.  W nowej ComfortClass 500 zastosowano elektroniczny układ hamulcowy (EBS 3) najnowszej generacji. System rozdziela ciśnienie hamowania optymalnie na wszystkie koła, zapewniając w ten sposób jak najlepszą skuteczność działania hamulców. Nawet przyjmując dalece nieprawdopodobną ewentualność awarii elektroniki, zadanie to przejmie konwencjonalny hamulec pneumatyczny, który w tej sytuacji automatycznie wkracza do akcji. I tak autobus mimo wszystko zatrzyma się bezpiecznie. Dzięki zintegrowaniu komponentów EBS udało się zmniejszyć zarówno ilość miejsca potrzebnego do zabudowy systemu jak również jego masę. Umożliwiający elektroniczną diagnozę EBS 3 jest wstępnie zakwalifikowany do programu SFTP  ( Strategic Future Truck Program).

 • (ART) Tempomat odległości odciąża kierowcę, utrzymując automatycznie niezmienną, zdefiniowaną przez niego odległość od poprzedzającego pojazdu na podstawie stale dokonywanych pomiarów. W przypadku zmniejszenia się bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego z przodu poniżej zdefiniowanej wartości, ART wyhamowuje pojazd w taki sposób, by utrzymać strefę.

 • Tempomat odległości (ART) odciąża kierowcę, utrzymując automatycznie niezmienną, zdefiniowaną przez niego odległość od poprzedzającego pojazdu na podstawie stale dokonywanych pomiarów. Zwłaszcza na drogach krajowych i autostradach zwiększa to nie tylko bezpieczeństwo lecz także i komfort. System radarów, który również przy złej pogodzie i w ciemnościach gwarantuje doskonałe działanie, a ponadto monitoruje dystans do 200 metrów przed pojazdem na całej szerokości drogi. W przypadku zmniejszenia się bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego z przodu poniżej zdefiniowanej wartości, ART wyhamowuje pojazd w taki sposób, by utrzymać strefę bezpieczeństwa. To rozwiązanie pozwala uniknąć wielu wypadków spowodowanych najechaniem na inny obiekt. W przeciwieństwie do asystenta aktywnego wspomagania hamowania awaryjnego 3 (ABA 3)* ART inicjuje delikatne hamowanie maksymalnie do 20% możliwej mocy.

 • (FUB) - Oświetlenie otoczenia pojazdu umieszczone w pobliżu osi napędowej podnosi komfort i bezpieczeństwo podczas manewrowania. Funkcja oświetlania kierunku skrętu zwiększa bezpieczeństwo podczas wykonywania manewru skręcania na słabo oświetlonych skrzyżowaniach. Funkcja aktywuje się automatycznie do prędkości 40 km/h, gdy przy zapalonych reflektorach włączony zostanie kierunkowskaz lub skręcona zostanie kierownica.  Oświetlenie kierunku skrętu zwiększa bezpieczeństwo podczas wykonywania manewru skręcania na słabo oświetlonych skrzyżowaniach. Funkcja aktywuje się automatycznie do prędkości 40 km/h, gdy przy zapalonych reflektorach włączony zostanie kierunkowskaz lub skręcona zostanie kierownica. Zadanie oświetlania kierunku skrętu przejmują reflektory przeciwmgielne. W chwili rozpoczęcia manewru skrętu układ elektroniczny aktywuje reflektor przeciwmgielny znajdujący się po wewnętrznej stronie zakrętu, który wyraźnie doświetla krytyczny obszar. Bazując na aktualnych informacjach o prędkości, kącie skrętu, ustawieniu kierunkowskazu sterownik w sposób niezawodny zapewnia prawidłowe działanie funkcji oświetlania kierunku skrętu w rozmaitych sytuacjach na drodze: na skrzyżowaniach, w ruchu okrężnym a także podczas cofania.  Aby umożliwić oku dostosowanie się do zmiennych sytuacji oświetlenia, inteligentny układ elektroniczny nie włącza i nie wyłącza funkcji oświetlania kierunku skrętu nagle lecz łagodnie.

 • AquaBlade® - za sprawą innowacyjnego profilu pióro wycieraczki AquaBlade® działa tak, aby płyn ze spryskiwacza był bardzo równomiernie rozprowadzany po szybie przedniej. Ciekawostka: Płyn spryskiwany jest bezpośrednio z pióra wycieraczki, dostając się tym samym od razu w to miejsce, w którym jest potrzebny. Zwiększa to komfort, pozwala zaoszczędzić płyn do spryskiwacza i zapewnia dużo wydajniejsze mycie, dzięki czemu kierowca ma optymalną widoczność, co w ostatecznym rozrachunku jest również dużym plusem dla bezpieczeństwa. Ponadto pióra wycieraczek AquaBlade® posiadają doskonałą aerodynamikę, dzięki której cichsze są też uciążliwe odgłosy towarzyszące pracy wycieraczek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sindbad
Setra
 • walery bator – 19.06.2015

  GRATULUJE POMYSŁÓW NA DOBICIE I TAK JUŻ PRZEPRACOWANYCH KIEROWCÓW SINDBADA. I tak to super wynik, że jeszcze jest komu jeździć.

 • zezzol – 19.06.2015

  sindbady chwalą się milionami kilometrów i sztukami autobusów, które do nich nie należą, tylko do wyzyskiwanych i uzależnionych od mafioso padre Sindbada, naiwnych przewoźników

 • poddanin – 19.06.2015

  Prawda jest taka, że Sindbad robi miliny kilometrów za i tak zarabia na sprzedawanych autobusach do swoich chłopów pańszczyźnianych. Orze ich i nimi jednocześnie. Król Ryszard Wielki - Mistrzu mój!

 • AGA – 19.06.2015

  ... takimi artykułami chcą sobie renomę podreperować po tych wypadkach i przewałach z czasem pracy.... oj nie ładnie

 • autobusior – 19.06.2015

  A co to ta SETRA? Bo nie wiem.

 • Bożydar Ivanow – 19.06.2015

  Jak to co. SEhrTRAgisch!

 • a – 20.06.2015

  Wolę Scanię niż Setrę...

 • kierowca Sindbada ZNAM PRAWDE O SINBADO BURDELU – 21.06.2015

  WSPOMNICIE MOJE ZDANIE.ZA 10 LAT POLOWA NIE ZOSTANIE Z SINDBADA.DZIWIE SIE KIEROWCOM I STUARDESOM ZE TAM PRACUJE.DZIS JESZCZE NIE WIEM CZY JUTRO PRACUJE....KUR...A TO JEST BURDEL A NIE SINDBAD.SETRY NIECH SOBIE PREZESI NA FI...TA ZALOZA!!!!!!I SAMI NIECH JEZDZA A ICH BABY ROZNOSZA KAWE.PROSTE CZESC :-)

 • SPARTAN – 21.06.2015

  10 lat staram się o prace w sindbadzie i ani razu nie zadzwonili. Widocznie mają tylu chętnych i musi to być dobra firma

 • kierowca sindbada – 22.06.2015

  Weźcie się ludzie wszyscy w łeb pierdyknijcie. To, że dla Sindbada jeżdżą różni przewoźnicy i to jeszcze najnowszymi autami, świadczy o tym to, że jest to renomowana platforma przewozów pasażerskich, bilety nie są tanie, to fakt. Przynajmniej można dobrze zarobić. A nie przyjmują ludzi bo mają od lat zaufaną ekipę, proste. Wypadki zdarzają się przez tych dorabiających kierowców jedynie gdzie za dnia lub w nocy jeżdżą w państwówkach a pozostałą część pracy wykorzystują na jazdę w platformie. Da się ? Da się.

 • Potas – 22.06.2015

  Co by nie mówić firma cwaniacka, tak samo jak szmaciarski i oszukańczy importer Sietry. Robi wszystkich wokół w balona i do tego się uśmiecha szczerzcą zęby jak włoska lalka. Ciao bello.

 • johnny_driver – 22.06.2015

  Co do kierowców to nikt się nie czepia. Chłopaki chcą uczciwie zarobić. Nie ich wina, że pracują tu a nie gdzie indziej, ale ci co mają swoją godność szukają szczęścia gdzie indziej. Pozdrawiam ich i życzę powodzenia.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....