TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne turystyczne Solarisy u Polskiego przewoźnika
Krysztof Lączak - Opublikowano: 08.05.2007 14:59:10 4 komentarze
Kolejne turystyczne Solarisy u Polskiego przewoźnika

Trzy egzemplarze Solarisa Vacanzy o długości trzynastu metrów odebrało jedno z największych polskich przedsiębiorstw turystycznych –Biuro Podróży Itaka z Opola. Itaka jest liderem sprzedaży wycieczek objazdowych na rynku polskim. Firma oferuje wysokiej jakości autokarowe i lotnicze wycieczki objazdowe oraz wakacje czarterowe. Stąd sięgnięcie po autokary z „górnej półki”. Biuro podróży dysponuje siecią ponad 40 salonów firmowych w całym kraju, oraz liczną grupą kilkuset agentów. Podpisanie umowy na dostawę  autokarów Solaria Vacanza miało miejsce podczas ostatnich targów Tour Salon w Poznaniu.

Sercem autokarów jest silnik DAF XE 315C o mocy 428 KM, spełniający normę EURO 3. Za przeniesienie napędu odpowiada ośmiobiegowa, manualna, skrzynia biegów ZF 8S180. Osie zastosowane w pojeździe zaczerpnięto od firmy ZF, a dodatkowo przy trzeciej osi zastosowano system odciążający.

Układ hamulcowy wyposażony jest w systemy ABS, ASR i EBS a całość oparta jest na hamulcach tarczowych na wszystkich osiach. Dodatkowo zamontowano intarder hydrauliczny.

Miejsce pracy kierowcy jest bardzo przestronne i ergonomiczne. Zamontowany fotel ISRI 6860/875 jest wyposażony w dwa podłokietniki, zagłówek, pas bezpieczeństwa a także posiada pełną regulację i jest podgrzewany co daje kierowcy komfort podczas pracy.

Znaleziono ponadto miejsce na różne schowki, a w centralnym miejscu kokpitu umieszczono kolorowy wyświetlacz VDO znany z modelu Urbino, podający komplet informacji o pracy poszczególnych urządzeń, komunikaty o usterkach, awariach oraz o stanie autobusu (chociażby status drzwi, ciśnienie obwodów pneumatycznych itp.)

Zadbano także o komfort podróży i wygodę klientów, korzystających z usług Itaki. Siedzenia pasażerskie do nowych autobusów dostarczyła firma KIEL. Model Avance posiada zagłówki ze skóry licowej, pas bezpieczeństwa, z podnóżkiem i regulację pozioma i pionową, stolik, siatkę, podłokietnik od strony przejścia oraz numerację. Nad głową pasażera zamontowano zamykane półki znane z samolotu a także indywidualne oświetlenie wraz z nawiewem. Aby umilić podróż pasażerom pojazdy wyposażono w system DVD obejmujący odtwarzacz i dwa monitory LCD 15’’. Zamontowano również klimatyzację z możliwością regulacji temperatur pomiędzy przedziałem pasażerskim a miejscem pracy kierowcy.

Obecnie Itaka posiada sześć autokarów. Łatwo policzyć zatem, że połowa z nich to wozy nowe. Reszta to starsze modele Neoplana i Joneckhere, które najlepiej byłoby wymienić na nowsze modele. Wszystko jednak zależy jak zawsze od możliwości finansowych, a z tym nie zawsze jest łatwo. Trzeba mieć nadzieję że Vacanzy zdadzą egzamin i w niedługim czasie zobaczymy kolejne auta tego modelu we flocie Itaki.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Solaris
Vacanza
biuro podróży
Opole
 • vivaldi – 15.05.2016

  do bp itaka nowa, szefostwa, niekupujcie juz solarisa czy niema lepszych autobusow silnik euro3, lipa,mercedesa kupujcie turismo/trawego, vdl,futury, scanie, volvo,van hool,man/neoplan,setra, silniki euro5/6,

 • vivaldi – 15.05.2016

  itaka duze biuro podruzy transport wlasny lipa, autobusow malo, i beznadziejne stare rzechy silnik euro 3 / 2, i 5 autobusow na krzyrz,

 • Ares – 09.06.2016

  Miej w opiece ITakę ja ja pojadę 18 czerwca do Włoch już będę wiedział kogo podać do sprawy cywilno-prawnej

 • VIVALDI1 – 20.11.2016

  BP ITAKA MA AUTOKARY LICHE I MALO.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....