TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne trzy 15-stki MAN dla Opola
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.04.2015 18:56:21 1 komentarz
MAN Lion`s City L w barwach MZK Opole

W opolskim Ratuszu podpisana została umowa z  firmą MAN Trucks & Bus Polska na dostawę trzech niskopodłogowych autobusów wielkopojemnych klasy MEGA ? MAN Lion`s City L. Nowe piętnastometrowe pojazdy wyposażone będą w komputer pokładowy z oprogramowaniem, monitoring, klimatyzację oraz system zapowiedzi głosowych.  Pomieszczą blisko 130 pasażerów. Nowe autobusy wyjadą na ulice Opola jesienią br. Wartość zakupionych autobusów wynosi blisko 3,5 mln zł. -?Dzięki dofinansowaniu UE w wysokości 1,5 mln zł mogliśmy sobie na nie pozwolić? ? podsumował Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Opola.

Obecnie MZK dysponuje 85 autobusami. Zakup najnowszych pojazdów jest kontynuacją wymiany taboru w opolskim MZK. W latach 2011-2014 zakupiono łącznie 28 nowych egzemplarzy. To także drugi zakup autobusów 15-metrowych przez MZK Opole. Poprzednie dwa modele dotarły do przewoźnika w październiku 2014 r., a jeden z autobusów otrzymał imię ?Potsdam?. Te niskopodłogowe autobusy od 30 października obsługują linię nr 15. Pojemność 15-metrowych opolskich ?lwów? to 127 miejsc, w tym 38 miejsc siedzących i 89 miejsc stojących. Dodajmy, że MZK Opole po raz kolejny zdecydowało się na zakup fabrycznie nowych autobusów marki MAN, które zostały wyprodukowane przez polskie fabrykach koncernu ? w Sadach i Starachowicach. Po zakupie w 2013 r. 16 szt. standardowych (maxi) modeli Lion`s City, w 2014 r. i 2015 r. przewoźnik postawił na klasę MEGA. Łączny koszt pojazdów MAN Lion`s City L, które w zeszłym roku zadebiutowały w taborze MZK, wyniósł prawie 2,3 mln zł brutto. Zakup tych ?piętnastek? przez Opole był także możliwy dzięki unijnej dotacji, którą zdobył urząd miasta ? łącznie 1,3 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przetargu, o opolski kontrakt MAN rywalizował z Solarisem, który w obu przypadkach zebrał mniejszą punktów za warunki techniczne i eksploatacyjne.

Jak ocenia Tadeusz Stadnicki, prezes MZK Opole  ??piętnastki? sprawdziły się w Opolu. ??Wypadły nieźle nawet na najbardziej obleganych trasach, a w stosunku do ?przegubowców? są tańsze nie tylko w zakupie, ale i w eksploatacji?- przekonuje Tadeusz Stadnicki. Obecnie w Opolu autobusy wielkopojemne obsługują linie: 5, 8, 9, 12, 15 i 17 oraz pojedyncze kursy na liniach 3 i 13. Pojazdy 15-metrowe wzmocnią linię nr 15.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Opole
MAN
  • MarCin – 28.04.2015

    Man poproszę o więcej takich wygranych ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....