TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne trzy 15-stki MAN dla Opola
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.04.2015 18:56:21 1 komentarz
MAN Lion`s City L w barwach MZK Opole

W opolskim Ratuszu podpisana została umowa z  firmą MAN Trucks & Bus Polska na dostawę trzech niskopodłogowych autobusów wielkopojemnych klasy MEGA ? MAN Lion`s City L. Nowe piętnastometrowe pojazdy wyposażone będą w komputer pokładowy z oprogramowaniem, monitoring, klimatyzację oraz system zapowiedzi głosowych.  Pomieszczą blisko 130 pasażerów. Nowe autobusy wyjadą na ulice Opola jesienią br. Wartość zakupionych autobusów wynosi blisko 3,5 mln zł. -?Dzięki dofinansowaniu UE w wysokości 1,5 mln zł mogliśmy sobie na nie pozwolić? ? podsumował Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Opola.

Obecnie MZK dysponuje 85 autobusami. Zakup najnowszych pojazdów jest kontynuacją wymiany taboru w opolskim MZK. W latach 2011-2014 zakupiono łącznie 28 nowych egzemplarzy. To także drugi zakup autobusów 15-metrowych przez MZK Opole. Poprzednie dwa modele dotarły do przewoźnika w październiku 2014 r., a jeden z autobusów otrzymał imię ?Potsdam?. Te niskopodłogowe autobusy od 30 października obsługują linię nr 15. Pojemność 15-metrowych opolskich ?lwów? to 127 miejsc, w tym 38 miejsc siedzących i 89 miejsc stojących. Dodajmy, że MZK Opole po raz kolejny zdecydowało się na zakup fabrycznie nowych autobusów marki MAN, które zostały wyprodukowane przez polskie fabrykach koncernu ? w Sadach i Starachowicach. Po zakupie w 2013 r. 16 szt. standardowych (maxi) modeli Lion`s City, w 2014 r. i 2015 r. przewoźnik postawił na klasę MEGA. Łączny koszt pojazdów MAN Lion`s City L, które w zeszłym roku zadebiutowały w taborze MZK, wyniósł prawie 2,3 mln zł brutto. Zakup tych ?piętnastek? przez Opole był także możliwy dzięki unijnej dotacji, którą zdobył urząd miasta ? łącznie 1,3 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przetargu, o opolski kontrakt MAN rywalizował z Solarisem, który w obu przypadkach zebrał mniejszą punktów za warunki techniczne i eksploatacyjne.

Jak ocenia Tadeusz Stadnicki, prezes MZK Opole  ??piętnastki? sprawdziły się w Opolu. ??Wypadły nieźle nawet na najbardziej obleganych trasach, a w stosunku do ?przegubowców? są tańsze nie tylko w zakupie, ale i w eksploatacji?- przekonuje Tadeusz Stadnicki. Obecnie w Opolu autobusy wielkopojemne obsługują linie: 5, 8, 9, 12, 15 i 17 oraz pojedyncze kursy na liniach 3 i 13. Pojazdy 15-metrowe wzmocnią linię nr 15.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Opole
MAN

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....