TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne Solarisy w Szczecinie. Z pasami
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.03.2019 10:00:28
Kolejne Solarisy w Szczecinie. Z pasami

Pod koniec lutego w szczecińskiej zajezdni na Klonowica pojawił się pierwszy z trzech nowych autobusów typu Solaris Urbino 18.

Pierwszy z trzech nowych autobusów zakupionych przez Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Klonowica" przyjechał w czwartek - 28 lutego - do Szczecina. Dostawa dwóch kolejnych planowana jest na przyszły tydzień. Aktualnie trwają procedury odbioru, po których nastąpi rejestracja pojazdów i szkolenia dla pracowników. Na liniach nowe Solarisy pojawią się w marcu.

-"Nowy nabytek spółki autobusowej "Klonowica" to pojazdy przegubowe o długości 18 metrów z silnikiem diesla spełniającym normy spalania Euro 6 - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy SPAK. - Autobusy są fabrycznie nowe, z wyposażeniem podobnym jak dostarczonych w ubiegłym roku hybrydach."

W odróżnieniu od szczecińskich hybryd - gdzie mieliśmy silnik Cummins - tutaj producent zastosował jednostki DAF / Paccar MX11 Euro 6 o mocy 250 kW, które współpracują z automatycznymi skrzyniami biegów ZF Ecoline. Z kolei system informacji pasażerskiej dostarczył bydgoski Pixel. Dodajmy, że montaż monitoringu. tablic i biletomatów jest po stronie SPAK. Generalnie nowe szczecińskie Urbino 18 mogą na swój pokład zabrać 130 pasażerów, w tym 38 na miejscach siedzących. Do tego dochodzi miejsce dla wózków, roweru i psa przewodnika

Z pasami

Największą ciekawostką mogą być dodatkowe pasy bezpieczeństwa zamontowane na siedzeniach, przed którymi nie ma innych foteli lub ograniczników. Pasy zostały zamontowane na specjalne życzenie Szczecina, a w całym przegubowych pojeździe są trzy takie miejsca.

-"W autobusach znajdują się też ładowarki do urządzeń mobilnych oraz przyciski sygnalizacji alarmowej schowane w obudowie uniemożliwiającej przypadkowe uruchomienie, oznakowane alfabetem Brailla – świetlna i dźwiękowa - dodaje Hanna Pieczyńska. - Ułatwieniem dla pasażerów są duże piktogramy, które wskazują miejsca dla wózków i rowerów, a także, co jest nowością, miejsca dla osób z psami - przewodnikami.

Dobra współpraca

Dostawcą nowych autobusów dla SPOK po raz kolejny została firma Solaris Bus&Coach S.A. Podpisana w zeszłym roku umowa opiewa na kwotę 5 961 933 zł. Kontrakt zawiera szkolenia pracowników spółki oraz 7 lat gwarancji. O tym przetargu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Dodajmy, że najnowsze nU18 będą kolejnymi autobusami z tej rodziny na szczecińskich ulicach. Grupę 27 egzemplarzy (w tym 12 egzemplarzy nU18 i 15 sztuk nU12) użytkuje Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe “Dąbie".

Z kolei 16 hybrydowych autobusów z Bolechowa (8 szt. standardowych pojazdów nU12H i 8 szt. przegubowych nU18H) jeździ w barwach Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego "Klonowica". Teraz dołączą do nich trzy kolejne jamniki - już z konwencjonalnymi silnikami diesla.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Szczecin
SPAK Szczecin
Solaris
bezpieczeństwo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....