TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne Nowe Urbino 10,5 w Polsce. MKS Mielec
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.01.2018 09:53:00 10 komentarzy
Kolejne Nowe Urbino 10,5 w Polsce. MKS Mielec

29 grudnia 2017 r. pierwsze cztery autobusy marki Solaris dołączyły do floty MKS Mielec. To jak do tej pory najliczniejsza grupa Nowych Urbino 10,5 odebranych w Polsce. Wcześniej tego typu pojazdy wzmocniły tabor takich krajowych przewoźników jak: PUK Komorniki (2) i MZK Kutno (2).

To pierwszy etap realizacji umowy z firmą Solaris Bus & Coach na dostawę 14 nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów dla Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Mielcu. O tym zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ 

Solaris w sumie ma dostarczyć 10 autobusów klasy MIDI (10-metrowych Urbino 10,5) zasilanych olejem napędowym (ON) oraz 4 autobusy klasy MAXI (12-metrowych Urbino 12 CNG) zasilanych gazem ziemnym. Pierwsze cztery autobusy, które dotarły już do Mielca są zasilane olejem napędowym. Następne trzy będą dostarczone do 20 lutego 2018 r., a do końca czerwca 2018 roku Solaris dostarczy ostatnie trzy autobusy klasy MIDI oraz cztery autobusy klasy MAXI zasilane gazem ziemnym.

Każdy z 14 autobusów będzie spełniał wymogi normy Euro 6. Wszystkie unijne nabytki będą klimatyzowane oraz będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - m.in. z funkcją "przyklęku". Pojazdy będą wyposażone w sieć "Wi-Fi" oraz gniazda USB do ładowania telefonów, tabletów, itp. Firma Solaris zapewni też obsługę techniczną pojazdów oraz szkolenia dla kierowców. Wszystkie autobusy wyposażone zostaną w systemy biletowe oraz informacji pasażerskiej mieleckiej firmy R&G.

Wymiana taboru autobusowego to jeden z elementów realizowanego przez miasto Mielec projektu dotyczącego poprawy jakości funkcjonowania transportu publicznego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego. Całkowita wartość przedsięwzięcia, które ma zostać zrealizowane do końca III kwartału 2018 roku, to ok. 45 mln zł, w tym prawie 30 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków UE.

Nie tylko Solaris

Pod koniec 2017 roku do Mielca przyjechały też dwa Autosany SanCity 9LE, które MKS zamówił 7 lipca. W zamówionych przez mieleckiego przewoźnika zamontowane zostały silniki Cummins ISB4.5E6 210B o pojemności skokowej 4,46 i mocy 155 kW, zblokowane z automatycznymi skrzyniami biegów typu Allison T280R. O tym zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Razem daje to szansę na radykalną odnowę mieleckiej komunikacji. Dzięki Unii. Zakup autobusów to jedno z kilku transportowych zadań w ramach projektu zgłoszonego  do podkarpackiego RPO.

Przypomnijmy, że poza zakupem 4 szt. niskopodłogowych autobusów Solaris Urbino 10 z 2016 r., ostatnia większa inwestycja taborowa Mielca miała miejsce w 2010 r. Dzięki dofinansowaniu z unijnego RPO zakupionych zostało wówczas 12 autobusów - dwa standardowe pojazdy marki Tedom zasilane gazem ziemnym oraz 10 Solarisów Urbino 8,9 LE. Wówczas unijne "jamniki" zastąpiły w mieście Autosany H9-35, które służyły w Miejskiej Komunikacji Samochodowej 18, 20 lub nawet 21 lat. Wtedy też MKS zakupił pierwsze fabrycznie nowe pojazdy gazowe - od czeskiej firmy Tedom,(które dołączyły do dwóch egzemplarzy zakupionych w 2008 r.) Jak widać musiały się dobrze sprawdzić w eksploatacji, skoro Mielec kupuje kolejne nowych gazowce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MKS Mielec
Solaris
Autosan
unia
Podkarpackie
 • fajne :) – 02.01.2018

  Fajowe :)

 • Mirek. N – 02.01.2018

  Kutno 1 sztuka

 • Kzk – 02.01.2018

  A oKomornikach nikt nie napisał :p

 • MasłoJasło – 02.01.2018

  Co do designu no to Solaris wygrywa w porównaniu do mieleckich Sancity ;)

 • partiota – 02.01.2018

  kolejny sukces polskiej firmy w polskiej zajezdni

 • prawda – 02.01.2018

  Niemiecki, Cyprykski, Bułgarski, Rumiński, Ukraiński *

 • Marek – 02.01.2018

  W Kutnie dostarczono tylko jedną sztukę ;)

 • Hotelarz – 02.01.2018

  Zostaną wyposażone w systemy biletowe i system informacji pasażerskiej??? Czy to znaczy że przyjechały bez urządzeń??? Miejsca na tablice puste.... będą wkładane stare, czy ktoś zapomniał ich zamontować??? Solaris nie zdążył w tym pośpiechu??

 • ... – 02.01.2018

  @Hotelarz: po prostu będą montowane przez R&G w Mielcu. Po co sprzęt miał krążyć z Mielca do Bolechowa i z powrotem, jak można to zrobić, zapewne taniej, na miejscu?

 • ... – 02.01.2018

  I ciekawe, czy ktoś poprawi to Kutno. Artykuł o "pierwszym w Polsce Urbino 10,5" nadal zakłamuje rzeczywistość... Kto prowadzi ten portal? Podnajmujecie dziennikarzyny z onetu?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....