TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne Mercedesy we Wiedniu. CapaCity L!
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.11.2016 17:09:47 5 komentarzy
Kolejne Mercedesy we Wiedniu. CapaCity L!

Trwa odnowa taboru autobusowego Wiener Linien. W 2016 r. rozpoczęła się II runda podczas, której przewoźnik chce zakupić 53 autobusy standardowe, 84 szt. przegubowe i 62 szt. przegubowe w rozmiarze XL, czyli CapaCity L o długości 21 m. Razem 199 egzemplarzy. Zdaniem firmy, oferują one 20% więcej przestrzeni niż konstrukcje przegubowe o długości 18 m i wręcz idealnie nadają się do obsługi mocno obciążonych linii 26A i 48A.

Drugie podeście do wymiany wiedeńskiej flory ma rozpocząć się od początku 2017 roku, a zakończyć do końca 2019 r. Wszystkie pojazdy dostarczy Mercedes-Benz, który podpisał z Wiener Linien kilkuletnią umowę ramową. W jej pierwszym etapie ? w latach 2013-2016 zakupiono 240 autobusów typu Citaro, czyli mniej więcej połowę taboru Wiener Linien. Teraz nadszedł czas na drugą połowę. Łączny zakres modernizacji (+ elektrobusy) to ok. 450 autobusów.

-"Dzięki zakupowi pierwszej transzy 240 nowych pojazdów zmniejszyliśmy zużycie paliwa całej floty o jedną piątą ? w porównaniu do roku 2012. To odpowiada rocznemu zużyciu paliwa przez około 5000 samochodów osobowych" - powiedział Ulli Sima, radny Wiednia. Do tego dochodzi ekologia, niski wskaźnik emisji i wysoki poziom komfortu pasażerów.

Pierwsza linia, która w 2017 r. w całości zostanie "przezbrojona" na nowe Capacity L to trasa 11A. Następnie pojazdy w rozmiarze XL wejdą na linie 26A i 48A.

Wszystkie zamówione autobusy na lata 2017-2019 spełniają obowiązkową normę emisji Euro 6. Pojazdy ? podobnie jak ich poprzednicy ? zostaną wyposażone w system informacji pasażerskiej, monitoring oraz klimatyzację. Przez zastosowanie drzwi przesuwnych mają one większy obszar wejścia i wyjścia do autobusów, a tym samym zwiększony komfort pasażerów. Dzięki nowoczesnemu oświetleniu LED wnętrza pojazdów są jasne i przyjazne.

Co ciekawe, Austriacy zaczęli ? wzorem Brytyjczyków ? podawać, jakie komponenty w autobusach pochodzą z ich kraju. Znaczek "Made in Austria" mają tkaniny foteli (Kneitz z Styrii) oraz systemy informacji pasażerskiej i multimedia (Transelektronik z Wiednia). Do tego ? jak wiadomo ? wszystkie Mercedesy Citaro powstają w fabryce w Mannheim / Niemcy.

Czas na elektryki

Wiener Linien chce w II etapie unowocześniania swojej floty sięgnąć także po jazdy elektryczne. W tym celu został ogłoszony przetarg na zakup e-busów o długości 12m. Procedura przetargowa jest już w toku i oczekuje się, że zostanie ona zakończona wiosną 2017 r. Przypomnijmy, że Wiedeń eksploatuje od 2012 r. małe elektrobusy firmy Rampinii Ale. Można je spotkać na śródmiejskich liniach 2A i 3A.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mercedes-Benz
Citaro
CapaCity
Wiedeń
Austria
 • krakus – 15.11.2016

  Jakie piękne , a MPK Kraków "zakochane"w Solarisie

 • Sepul – 15.11.2016

  To kolego jedź do Wiednia, im najbliżej do MAN i Mercedesa

 • buniek – 15.11.2016

  Pisze się w Wiedniu, a nie we Wiedniu. "We" stosuje się tylko wtedy gdy druga litera to spółgłoska np: we wtorek, we Wrocławiu, we Wronkach.

 • edward – 15.11.2016

  z kralusem sie zgadzam....jechalem nimi po wiedniu super autobusy....a solarisy tez sa we wiedniu.....ale:SOLARIS DLA WIEDNIA A SOLARIS DLA MPK KRAKOW TO NIE TO SAMO!POST BUS A MPK KRAKOW TO NIE TO SAMO.WIDEN A KRAKOW TO NIE TO SAMO.AUSTRIA A WIEDEN TO NIE TO SAMO.W POLSCE W MPK KRAKOW WCIAZ NIE NASTAPILA TRANSFORMACJA.WE WIEDNIU ZAWSZE WLACZONE SA NADMUCHY.W MPK KRAKOW RANO JEDZ TERAZ AUTOBUSEM.ZIMNO.A PRZECIERZ SA TERMOSTATY.TROCHE GRZEJE I PRZESTAJE.ALE W MPK KRAKOW MOCHEROWE BERETY RZADZA.A TAKI MLIDY DYREKTOR DYRKACZ JEST PRZEZ NICH WYCHOWANY.DLATEGO DOPÓKI MPK NIE ZRESTRUKTURYZUJE SIE CHOCIAZBY PRZE DOBRE AUTOBUSY MIELI TO KOMUMISTYCZNE STARE MYSLENIE PSUJE TO....I NIC MI PO NOWYM AUTOBUSIE JAK W NIM MARZNE!I NIE PISAC ZE UMOWA ZIKITU BO BLISKA OSOBA PRACUJE TAM I MPK NA WIELE RZECZY SIE NIE ZGADZA I NIE ROZUMIEJA W ZIKIT ZE MOBILIS MOZE....MPK NIE :-(

 • uuuyytt – 15.11.2016

  mpk krakow to stara firma z nowymi solarisami :-/

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....