TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne Mercedesy dla MPK Częstochowa
Zbigniew Rafalski - Opublikowano: 06.07.2009 21:23:14 7 komentarzy
Kolejne Mercedesy dla MPK Częstochowa

Znamy już dostawcę kolejnych 14 sztuk nowych autobusów dla MPK Częstochowa. Trzeci raz z rzędu zostanie nim spółka EVOBUS Polska, która dostarczy fabrycznie nowe Mercedesy Citaro w wersji solowej i przegubowej.

Tegoroczny przetarg określał dostawę 8 sztuk autobusów 12-metrowych oraz 6 sztuk 18-metrowych. W postępowaniu wziął udział tylko jeden oferent, w związku z czym komisja przetargowa nie miała żadnych problemów z wyborem oferenta.
Krótszy wariant zaoferowanych autobusów jest już doskonale znany z częstochowskich ulic, ponieważ MPK posiada 21 sztuk tego typu pojazdów. Przegubowe Citaro G które w tym roku pojawią się w mieście będą pierwszymi w historii MPK fabrycznie nowymi niskopodłogowymi autobusami klasy mega. Obecnie MPK eksploatuje 4 sztuki niskopodłogowych Manów NG272 jednak zostały one zakupione w 2005 roku jako autobusy używane. Rok później zakupiono 8 sztuk przegubowych Mercedesów Conecto G jednak były to autobusy z jednym stopniem wejściowym w każdych drzwiach.
Tegoroczny zakup pozwoli skasować najstarsze Ikarusy i Jelcze które nie są najlepszą wizytówką przedsiębiorstwa. Obecnie MPK Częstochowa eksploatuje 147 autobusów, z czego 60 jest przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. Trzon taboru w dalszym ciągu stanowią autobusy marki Ikarus serii 280, 412, 415 i 435.
Nowe Mercedesy będą wyposażone w silniki spełniające normę czystości spalin EURO 5 oraz automatyczne skrzynie biegów VOITH DIVA. Dodatkową różnicą w stosunku do starszych egzemplarzy będą uchylne okna boczne, zamiast okien przesuwnych.
Autobusy mają dotrzeć do klienta najpóźniej do 135 dni od podpisania umowy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy Częstochowy otrzymają wspaniały mikołajkowy prezent.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
MPK
Mercedes
Voith
 • JP – 07.07.2009

  Nie ma czegoś takiego jak VOITH DIVA. Jest DIWA. Ten błąd pojawia się tu nie pierwszy raz.

 • andrzejh69 – 08.07.2009

  No faktycznie, 435-tek jest aż 5 sztuk..wielki trzon taboru to jest. A 415 bedą miały NG w Solcu czy w najbliższych latach pójdą do kasacji?

 • prasa – 08.07.2009

  no jasne ze wystąpił tylko jeden oferent- bo inni albo byli wykluczeni z przetargu przez zapisy "łudzaco" zbieżne ze specyfikacją mercedesa, albo musieliby dać tak niską cenę, żeby wygrać niwelując punkty odjęte im za warunki techniczne, że nie byłoby to opłacalne. Może lepiej nie robić przetagu w ogóle, niż robić farsę? W końcu i tak było wiadome, że stawi się tylko jeden oferent. Stawiam to pod rozwagę UZP :-)

 • kynek – 11.07.2009

  od trzech lat ustawiają temat pod mercedesa, UZP to fikcja a tych techników z MPK Częstochowa powinno się zapytać czemu tak robią

 • tez_chce_kurtke – 13.07.2009

  jak to dlaczego? kierownik chodzi po placu w kurtce z charakterystycznym znaczkiem, dobre słówko szepnie prezesowi i załatwione

 • Lechu – 16.07.2009

  okna będą przesuwane nie uchylne...

 • snowie – 19.07.2009

  "Trzon taboru w dalszym ciągu stanowią autobusy marki Ikarus serii 280, 412, 415 i 435. " Ale głupoty. Wrzucili do jednego worka Ikarusy 280 i 4xx i piszą że ikarusy stanowią trzon taboru...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....