TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne kłopoty Ursusa? KNF złożyła zawiadomienie do prokuratury
PAP / INFOBUS.PL - Opublikowano: 09.04.2019 18:41:24 1 komentarz
Kolejne kłopoty Ursusa? KNF złożyła zawiadomienie do prokuratury

Komisja Nadzoru Finansowego złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wykorzystania informacji poufnej w związku z obrotem akcjami spółki Ursus - poinformowała Komisja we wtorkowym komunikacie.

KNF poinformowała również, że wystąpiła o zablokowanie rachunków papierów wartościowych i rachunków pieniężnych prowadzonych na rzecz spółki Pol-Mot Auto.

W komunikacie napisano, że zawiadomienie zostało złożone 22 marca tego roku.

Komisja poinformowała, że 20 marca br. o godz. 21:13 ukazał się raport bieżący Ursusa, w którym spółka informowała, że 11 marca zdecydowała o opóźnieniu obowiązku przekazania do wiadomości publicznej informacji powziętej 11 marca br. o wpłynięciu do spółki, na skutek dokonanych przez PKO BP czynności, nadanych przez Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Lublinie, m.in. wezwania do zapłaty należności głównej w wysokości 10 mln 31 tys. 697 zł i 77 gr wraz z odsetkami oraz informacji o wszczęciu egzekucji z rzeczy ruchomych oraz nieruchomości spółki.

W komunikacie podano, że również 20 marca o godz. 21:21 ukazał się raport bieżący Ursusa, w którym spółka poinformowała o zajęciu przez komornika zbioru rzeczy ruchomych przeznaczonych do przetworzenia oraz zapasów magazynowych.

Również tego dnia, o godzinie 21:36 Ursus poinformował w raporcie bieżącym o otrzymaniu zawiadomienia o zbyciu w dniach 18-19 marca przez Pol-Mot Auto 722 tys. 235 akcji Ursusa.

Zgodnie z treścią raportu, środki ze sprzedaży akcji miały w zamierzeniu służyć poprawie sytuacji finansowej w grupie kapitałowej Pol-Mot Holding. Cała grupa kapitałowa, obejmująca INVEST-MOT, Pol-Mot Holding, Pol-Mot Auto oraz REO Sp. z o.o. Inwestycje SKA, posiadała przed sprzedażą 41,72 proc. głosów na walnym Ursusa, natomiast po tej transakcji posiada 40,61 proc. głosów.

KNF poinformowała, że spółka Pol-Mot Auto jest spółką zależną od spółki Pol-Mot Holding, dla której spółką dominującą jest spółka INVEST-MOT.

Jak ustalił Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF), spółka Pol-Mot Auto sprzedawała akcje Ursusa w okresie pomiędzy powstaniem opóźnionej informacji poufnej, a jej upublicznieniem.

"Poza transakcjami, o których informowała spółka Ursus w dniu 20 marca w godzinach wieczornych, Pol-Mot Auto sprzedawała akcje także na sesji w dniu 20 marca br. przed publikacją opóźnionej informacji poufnej" - napisano w komunikacie KNF.

W komunikacie podano, że pomiędzy 18 a 20 marca tego roku spółka Pol-Mot Auto sprzedała 847 tys. 220 akcji Ursusa, a wartość transakcji sprzedaży wyniosła 1 mln 936 tys. 32 zł.

KNF poinformowała, że zgodnie z treścią raportu bieżącego Ursusa w dniu 20 marca trwała fizyczna egzekucja z majątku spółki. W tym dniu spółka Pol-Mot Auto sprzedawała akcje Ursusa na warszawskiej giełdzie, osiągając ponad 11 proc. udział w sesyjnym wolumenie sprzedaży.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Ursus
KNF
  • Aurelia – 12.04.2019

    Tak myślałam. Przykład jak można robić wałki bez wyjeżdżania do rajów podatkowych. Czy Ursus zamierza produkować i sprzedawać autobusy czy tylko zależy mu na sprzedawaniu akcji na giełdzie? Zapewne Zielona Góra zastanawia się co dalej? Ile to już opóźnienia?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....