TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne hybrydowe MAN-y w Kaliszu. To jeszcze nie koniec!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.08.2018 16:30:32 1 komentarz
fot. KLA Kalisz, facebook.com

Kolejne hybrydowe MAN-y przyjechały do Kalisza. To na razie 5 z 11 autobusów, które dla Kaliskich Linii Autobusowych zamówiło miasto za niespełna 19,2 mln PLN brutto. Autobusy nie różnią się od hybryd ze starachowickiej fabryki MAN-a, które dostarczono w ubiegłym roku.

Przypomnijmy, że 11 egzemplarzy spalinowo-elektrycznych MAN-ów Lion's City A37 Kalisz zamówił na początku lutego. Pisaliśmy o tym tutaj. Hybrydowe "lwy", które właśnie zaczęły trafiać bazy KLA będą kosztowały 19 187 434,20 PLN brutto. Daje to cenę za jednego Lion'sa City A37 hybrid w wysokości 1 418 140 PLN netto. Dołączą one do piątki pojazdów tego typu, które już w ubiegłym roku dostarczono kaliskiemu przewoźnikowi.

W każdym ze spalinowo-elektrycznych “lwów" może podróżować maksymalnie 85 pasażerów. Prawdopodobnie 28 osób może liczyć na przejażdżkę na miejscach siedzących. W większości są to fotele Kiel Ideo, które w ostatnich latach MAN bardzo często stosuje w swoich autobusach miejskich. 8 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Wejście na pokład do tych w pełni niskopodłogowych pojazdów jest możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. MAN zastosował drzwi firmy BODE w nieco odświeżonej na życzenie producenta wersji.

Pora zajrzeć do komory silnikowej. Hybrydowe Lion'sy City w wersji dobranej pod katem potrzeb Kalisza są napędzane stojącymi silnikami MAN D0836LOH74. Jednostka o pojemności 6,9 l ma 184 kW mocy oraz osiąga maksymalny moment obrotowy 1050 Nm.

Pora na elektryczną część napędu. Sterowanie odbywa się szeregowo. Silnik spalinowy jest bezpośrednio zblokowany z prądnicą synchroniczną o mocy 150 kW. Jej zadaniem jest przekształcenie energii mechanicznej z jednostki spalinowej w elektryczną, która umożliwi zasilanie silników trakcyjnych. MAN stosuje dwa asynchroniczne, każdy o mocy 75 kW. Za silnikiem trakcyjnym zamontowano zwolnicę, która pomaga "okiełznać" ich wysoki moment obrotowy i przekazać energię mechaniczną na portalowy most napędowy MAN-ZF.

Zadbano także o bezpieczeństwo, gdyż w komorach mieszczących jednostki napędowo zainstalowano system detekcji i gaszenia pożaru. Pasażerowie mogą liczyć na takie udogodnienia jak klimatyzacja, gniazdka USB i czytelny system informacji pasażerskiej.

Dzięki kolejnej dostawie spalinowo-elektrycznych “lwów" prawie co czwarty autobus obsługujący kaliską komunikację będzie posiadał napęd hybrydowy. Na 70 pojazdów, którymi obecnie dysponuje KLA będzie więc to mocno zauważalne i bez wątpienia będzie to jeden z lepszych wyników w Polsce.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Kalisz
UM
KLA Kalisz
MAN
hybryda

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....