TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne elektrobusy w Amsterdamie. Plus 10
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.11.2018 07:00:19
Kolejne elektrobusy w Amsterdamie. Plus 10

30 października przewoźnik EBS oficjalnie wprowadził do eksploatacji 10 elektrycznych autobusów VDL Citea SLFA-181. To kolejne tego typu - i to w wersji BRT - pojazdy w rejonie Amsterdamu.

Dokładnie elektrobusy zostały zakupione do obsługi transportu regionalnego w regionie Amsterdamu. Autobusy elektryczne zostaną przydzielone do linii 316 R-net między stolica Holandii a Edam-Volendam. Maja planowo robić ok. 135 000 kilometrów rocznie. Oprócz osób dojeżdżających do pracy, nowoczesnymi pojazdami pojadą także turyści, którzy korzystają z tej linii.

Dodajmy, że EBS jest prywatną firmą transportową, która świadczy usługi transportu publicznego w regionie Waterland, na północ od Amsterdamu - w tym od grudnia 2011 r. połączenia do i z Amsterdamu. Codziennie z jej usług korzysta ok. 40 000 pasażerów na pokładach około 200 autobusów. Obecna koncesja na rejon Waterland - udzielona przez Amsterdam Transport Region - potrwa do końca 2021 r.

Regionalne elektryki

Nowością dla VDL jest nowa strategia w zakresie pojemności akumulatorów i systemu ładowania, dostosowana do wyższej średniej prędkości i transportu regionalnego. Dlatego też zamówione przegubowe marki VDL mają układ 2-2-2-0. Natomiast stylistycznie nawiązują do dostarczonych już do Amsterdamu pojazdów z designem BRT. Ich pojemność to 130 miejsc, w tym dla 50 miejsc siedzących i 80 stojących. Kierowca ma obszerny kokpit i jest optymalnie informowany o osiągach pojazdu i aktualnym stanie pojazdu za pomocą cyfrowego panelu przyrządów. Komfortowe siedzenia, połączenia Wi-Fi i USB mają przekonać do transportu publicznego okolicznych mieszkańców.

Dostępność operacyjna autobusów elektrycznych VDL została zmaksymalizowana dzięki zoptymalizowanej koncepcji szybkiego ładowania. Akumulatory w zakupionych modelach Citea SLFA-181 mają pojemność 169 kWh i są ładowane na dworcu Edam w ciągu dnia za pomocą szybkich ładowarek o maksymalnej mocy 450 kW. W pełni naładowane baterie pozwalają autobusom na dwukrotny przejazd z Edam przez Volendam do Dworca Centralnego w Amsterdamie. Po ładowaniu trwającej mniej niż 15 minut autobus jest w pełni naładowany i może ponownie przejechać całą trasę. W nocy pojazdy są ładowane za pomocą stacjonarnych ładowarek o mocy 30 kW w zajezdni Purmerend.

Zdaniem VDL

-"Jesteśmy dumni, że jako dostawca autobusów elektrycznych, w znacznym stopniu przyczyniamy się do dalszego zrównoważonego rozwoju transportu publicznego w Holandii. Dzięki wprowadzeniu tych elektrycznych autobusów na linię 316 my i nasi partnerzy, EBS oraz Amsterdam Transport Region, przyczyniamy się do dalszej elektryfikacji transportu autobusowego" - powiedział Ard Romers, dyrektor zarządzający VDL Bus & Coach Nederland.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
VDL
Holandia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....