TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne biodiesle w Polsce: Biała Podlaska i Scania
INFOBUS.PL - Opublikowano: 03.07.2019 16:00:08
fot. Scania

Flota MZK Biała Podlaska powiększyła się o pięć nowoczesnych autobusów Scania Citywide 12LF. Pojazdy są wyposażone w silniki dwupaliwowe z możliwością stosowania oleju napędowego oraz biodiesla.

Pojemność pasażerska 12-metrowych autobusów Scania to 85 osób, w tym 28 na miejscach siedzących. Pojazdy posiadają klimatyzację całopojazdową, monitoring, tablice świetlne oraz system poboru opłat. Co istotne, niskopodłogowe autobusy Scania są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Zostały wyposażone w platformy dla wózków inwalidzkich, przyciski oznaczone językiem Braille'a oraz zapowiedzi głosowe.

W pojazdach wykorzystywane są 9-litrowe, dwupaliwowe silniki Scania DC09 z możliwością stosowania B100, o mocy 320 KM przy wysokim momencie obrotowym równym 1600 Nm oraz skrzynie biegów ZF 6AP1402B. Szczegółowo o bialskich Citywide'ach 12LF pisaliśmy tutaj.

Wartość kontraktu to 5 781 000 zł brutto. Jeden Citywide 12LF na biopaliwo to zatem koszt rzędu 940 000 PLN netto. Cena ta obejmuje dwuletnią gwarancję, a więc całkiem nieźle za takie pieniądze.

To nie pierwsze autobusy Scania we flocie firmy. Od grudnia 2017 r. MZK Biała Podlaska użytkuje pierwsze w Polsce autobusy Scania Citywide 10,9LF z mniejszym silnikiem o mocy 280 KM.

"Władze miasta konsekwentnie inwestują w zrównoważone rozwiązania transportowe, które przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców Białej Podlaskiej. Zależy nam na rozwiązaniach ekologicznych wysokiej jakości, które dodatkowo są korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. Scania spełnia wszystkie te warunki" – komentuje Krzysztof Trochimiuk, prezes MZK Biała Podlaska.

Scania dla miast
"W naszej ofercie znajduje się największa na rynku gama silników zasilanych paliwami alternatywnymi. Rozwiązania Scania mogą istotnie przyczynić się do poprawy jakości życia w miastach, przyczyniając się do zwiększenia wydajności transportu oraz ograniczenia emisji szkodliwych substancji" – komentuje Artur Wojtowicz, regionalny kierownik sprzedaży autobusów w Scania Polska.

Biodiesel, znany także jako ester metylowy kwasu tłuszczowego (Fatty Acid Methyl Ester, FAME), można produkować na bazie wielu surowców, takich jak rzepak, inne rośliny oraz zużyty olej jadalny. Proekologiczny biodiesel jest zazwyczaj mieszany z innym paliwem w silniku wysokoprężnym lub używany w czystej, stuprocentowej postaci. Szacuje się, że w optymalnych warunkach wykorzystanie biodiesla pozwala na ograniczenie emisji CO2 nawet o 66% w porównaniu do standardowego oleju napędowego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Biała Podlaska
MZK Biała Podlaska
Scania
biodiesel

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....