TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejne autobusy Neoplan Skyliner w Polsce. Bomatur!
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.04.2019 09:00:02
Kolejne autobusy Neoplan Skyliner w Polsce

17 kwietnia br. miało miejsce przekazanie kolejnych autokarów Neoplan Skyliner dla śląskiej firmy Bomatur. Przewoźnik posiada w swojej flocie już siedem dwupokładowych autobusów tego typu - najwięcej w Polsce.

Przed tegorocznym sezonem turystycznym flota przewoźnika z Czechowic-Dziedzic powiększyła się kolejne pojazdy marki Neoplan i to w największym rozmiarze - czyli w dwupokładowej wersji Skyliner o pojemności 83 pasażerów. W zeszłym roku firma zakupiła dwa pierwsze takie pojazdy i zapowiedziała, że jeżeli te autokary się sprawdzą w turystycznej eksploatacji, zamówi kolejne egzemplarze. I dokładnie tak się stało. Drogowy sprawdzian Skylinerów musiał wypaść doskonale, skoro firma zakupiła w tym roku aż pięć takich modeli i łącznie posiada największą flotę tego typu pojazdów w Polsce. Łącznie siedem pięter z logo Neoplan. Wszystkie w pięknym, szampańskim kolorze, który jest znakiem firmowym śląskiej spółki.

Lider Skylinerów

-"Jako pierwsi w Polsce zakupiliśmy dwa fabrycznie nowe autobusy turystyczne Neoplan Skyliner. Pojazdy te sprawdziły się na turystycznych szlakach i dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się na zakup pięciu kolejnych takich autobusów - mówi Marcin Matlak, współwłaściciel firmy. - Skylinery są bardzo nowoczesne, wygodne, a co najważniejsze bardzo dobrze się prowadzą. Do tego dochodzi niskie zużycie paliwa na poziomie 28l / 100km, które odnotowaliśmy podczas zimowych testów demonstracyjnego modelu. W pierwszy rejs wszystkie autokary pojadą na południe Europie - w ramach tegorocznej majówki."

Najnowszy zakup pokazuje, że śląska firma mocno turystycznie się rozwija. A to nie wszystkie tegoroczne inwestycje Bomaturu. Firma postawiła nową myjnię przejazdowa na swojej bazie, a także sukcesywnie stawia na swoją "drugą nogę", czyli działalność na regularnej linii do Niemiec. Tutaj pod marką Sandra przewoźnik przejął od tego roku trasy firmy i zdecydowanie odnowił flotę, kupując łącznie aż 10 szt. trzyosiowych autokarów Irizar o długości 15-metrów. Razem oznacza to zakup aż 15. nowych autokarów przez Bomatur. Niezły rok.

O szczegółach tegorocznych inwestycji opowiedział nam Marcin Matlak.


Wielki powrót

Zakup siedmiu "szampańskich" autokarów przez Bomatur to także pierwszy owoc nowej strategii spółki MAN Truck & Bus Polska, która ma przywrócić tę zasłużoną markę na polski rynek.

-"Pierwsze kroki w tym kierunku podjęliśmy jeszcze w 2017 roku, kiedy zorganizowaliśmy pokaz bezpiecznej i ekonomicznej jazdy autokarami Neoplan Skyliner i Neoplan Tourliner na specjalnym torze pod Radomiem - podkreśla Aleksander Pawlas, dyrektor sprzedaży autobusów turystycznych w MAN Truck & Bus Polska. - Teraz ta strategia przynosi efekty. W zeszłym roku sprzedaliśmy dwa pierwsze tego pojazdy dla Bomaturu. Pojazdy tak dobrze się sprawdziły na drogach, że śląska firma w 2019 roku domówiła pięć kolejnych egzemplarzy. Do tego wiosenne doszły zakupy trzech Skylinerów dla firm Limes i Delta pod kątem liniowych operacji w sieci FlixBus, a przed nami jeszcze dostawa czterech "pięter" dla firmy Funclub z Poznania, które będzie je wykorzystywała do obsługi swoich wyjazdów turystycznych. Razem to 12 Skylinerów. Do tego dochodzi kilka sztuk Tourlinerów zakupionych przez małopolskie firmy. Tym samym po dłuższej przerwie marka Neoplan wraca na nasz rynek i to w świetnym stylu."

Jako Wysokość Skyliner

Wszystkie zamówione autokary przez Bomatur wyposażono w ekonomiczny, a jednocześnie potężny silnik, czyli sześciocylindrową jednostkę MAN D26 o mocy 500 KM (368 kW) i maksymalnym momencie obrotowym 2300 Nm, który jest osiągany w zakresie od 1000 do 1400 obr./min. Silnik współpracujące ze zautomatyzowaną, 12-biegową skrzynią biegów MAN TipMatic, która wykorzystuje efekt toczenia się pojazdu do dalszego ograniczania zużycia paliwa.

Pojemność pasażerska Skyliner to 83 miejsca siedzące, z przestronnym pokładem dolnym i panoramicznym pokładem górnym. Piętrowy autobus ustala również nowe standardy w zakresie pojemności bagażnika: 11 m3 to w przypadku pojazdu piętrowego wyśrubowany wynik.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
autokar
Bomatur
Neoplan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....