TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kolejna edycja autobusowej Akademii Kierowcy FlixBusa
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.11.2019 12:00:32
Kolejna edycja autobusowej Akademii Kierowcy FlixBusa

W październiku br. miała miejsce kolejna edycja Akademii Kierowcy FlixBus, która tym razem skupiła się na szkoleniu kierowców autobusów pod kątem obsługi osób z niepełnosprawnością i postępowania w przypadku zagrożenia.

Oczywiście nie zabrakło jazd autokarem - tym razem trening bezpiecznej i ekonomicznej jazdy przeprowadzili instruktorzy MAN Truck & Bus Polska na pojazdach MAN Lion`s Coach i Neoplan Skyliner.

-"Akademia nie tylko podnosi umiejętności w zakresie samego prowadzenia autobusów, ale także uczy właściwej obsługi pasażerów. I to jest wyjątkowe podejście w naszym kraju" - powiedział nam Konrad Bąbliński, dyrektor ds. operacji FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Jazda przewidująca

Na samym początku wszyscy kierowcy przeszli kurs teoretyczny z przyspieszonej obsługi autobusów MAN i Neoplan, który poprowadził Rober Ignasz z MAN Truck & Bus Polska. Wiele elementów w poszczególnych markach jest już bardzo podobnych, także zawodowi kierowcy nie mieli żadnych problemów z kilkoma różnicami. Największy akcent podczas całego szkolenia kładziono na jazdę przewidującą, której ważnymi elementem jest system automatycznego utrzymywania odległości. Do tego dochodzi inteligentny tempomat, który wykorzystuje ukształtowania terenu i pozwala zaoszczędzić kolejne litry paliwa.

-"Jestem pewny, że dzięki tym podstawowym zasadom ekonomicznej i komfortowej jazdy kierowcy mogą diametralnie zmienić swój styl prowadzenia pojazdów, co na pewno będzie korzystne i dla pasażerów, i dla przewoźników" - podsumowuje październikowy trening Rober Ignasz z MAN Truck & Bus Polska.

Zobaczcie październikową Akademię na filmie, który dla FlixBusa przygotowała firma Monolit Media  - wydawca InfoBusa:


Pasażerowie z niepełnosprawnością

Z kolei moduł pod nazwą "obsługa pasażerów z niepełnosprawnościami" poprowadzili specjaliści z fundacji Polska bez Barier, którzy przekazali podstawowe informacje o potrzebach niepełnosprawnych i pokazali kilka technik asekuracji. To było naprawdę mocne przeżycie móc z nimi porozmawiać o przewozie autobusami osób niewidomych, czy na wózkach inwalidzkich. A potem w ramach warsztatów samemu wejść do autobusu z opaską lub o kulach. Takie doświadczenie dużo uczy.

-"Najważniejszą rzeczą jest rozmowa. Jeżeli kierowca spyta się osoby z niepełnosprawnością, czy i w jaki sposób może jej pomóc to od razu zaskarbi sobie jej wdzięczność i cała podróż będzie przyjemna dla obu stron" - podkreśla Dominik Rymek z fundacji Polska bez Barier.

Trochę adrenaliny

Podczas spotkania w Wolicy zdecydowanie najwięcej działo się podczas modułu "symulatory". Tutaj pod okiem specjalistów z Sympro kierowcy sprawdzali, jaki siły działają na prowadzącego podczas symulatora zderzenia i dachowania. Jedno jest pewne - po tym treningu na pewno już wszyscy będą zapinali pasy bezpieczeństwa. Ponadto kierowcy uczyli się podstawowych zasad gaszenia pożaru i ewakuacji nieprzytomnego pasażera z zadymionego autobusu, czego jeszcze nikt wcześniej nie zorganizował w naszym kraju.

Na pewno takie szkolenie wyrabia pewnego rodzaju automatyczne odruchy, które mogą być bardzo ważne w przypadku faktycznego bezpieczeństwa. Oczywiście - oby takich sytuacji było jak najmniej, ale trzeba być na nie gotowym.

Dlatego my również polecamy wszystkim Akademię Kierowcy FlixBusa, gdzie nie tylko przekazywane są ważne informacje z zakresu obsługi  autobusu oraz komunikacji z pasażerami, ale także kierowcy spotykają się nawzajem i wymieniają doświadczeniami. To jak do tej pory jedyna taka forma integracji kierowców autokarów w Polsce i to jest krótko mówiąc bezcenne.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
autokar
FlixBus
MAN
Neoplan
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....