TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kobierzyce wybrały operatora komunikacji
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.07.2017 12:50:45 5 komentarzy
fot. ugk.pl

28 czerwca Gmina Kobierzyce rozstrzygnęła przetarg na dziesięcioletnią obsługę linii autobusowych. Wybór padł na najtańszą ofertę. A tą przedstawiło konsorcjum, w której skład wchodzi m.in jeden z dotychczasowych operatorów kobierzyckiego systemu.

Przedmiotem kobierzyckiego przetargu było wyłonienie operatora, który zajmie się dziesięcioletnią obsługą ośmiu linii autobusowych- 812, 852, 862, 862R, 872, 882, 892 oraz N62. Od przewoźnika wymagano posiadania przynajmniej 12 nowych i całkowicie niskopodłogowych autobusów, które podzielono na dwie grupy. Pierwsze to autobusy liniowe. W niej mają się znaleźć cztery pojazdy klasy MAXI oraz sześć MIDI. Druga to dwa pojazdy rezerwowe- po jednym każdego typu.

Zakładana praca eksploatacyjna w trakcie obowiązywania kontraktu ma wynieść niecałe 10,7 mln wzkm. Urzędnicy założyli, że autobusom klasy MAXI przypadną przewozy w wysokości nieco ponad 3 mln wzkm. Z kolei dla mniejszych przewidziano wykorzystanie na poziomie niespełna 7,7 mln wzkm. Gmina jednak zastrzegła sobie możliwość zwiększenia przewozów w ramach zamówienia uzupełniającego. Nie może ono przekroczyć 20% wielkości podstawowego.

Termin składania ofert wyznaczono ostatecznie na 10 maja. Jedynym kryterium oceny była cena. Na realizację zamówienia urzędnicy chcieli przeznaczyć maksymalnie 54 389310 zł brutto. Gmina otrzymała cztery oferty, z których tylko jedna nie zmieściła w tej kwocie. Przedstawili je:

 • Konsorcjum Bus Marco Polo Wratislavia i Sevibus 1992 na sumę 37894 112,28 zł brutto, stosując stawki za wzkm (MAXI) na poziomie 3,50 zł i (MIDI) – 3,20 zł. Część waloryzowana stawki za 1 wzkm wynosi 0%, część waloryzowanej stawki podlegająca waloryzacji paliwa 50%; część waloryzowanej stawki podlegająca waloryzacji inflacji to 50%.
 • Konsorcjum LZ Lazar i PKS Południe na sumę 69942 417,60 zł brutto, stosując stawki za wzkm (MAXI) na poziomie 5,29 zł i (MIDI) – 5,29 zł. Część waloryzowana stawki za 1 wzkm wynosi 100%, część waloryzowanej stawki podlegająca waloryzacji paliwa 25%; część waloryzowanej stawki podlegająca waloryzacji inflacji to 75%. 
 • Michalczewski Radom na sumę 43948 557,61 zł brutto stosując stawki za wzkm (MAXI) na poziomie 4,33 i (MIDI) – 3,40 zł. Część waloryzowana stawki za 1 wzkm wynosi 30%, część waloryzowanej stawki podlegająca waloryzacji paliwa 80%; część waloryzowanej stawki podlegająca waloryzacji inflacji to 20%.
 • DLA Wrocław na sumę 44478 393,25 zł brutto stosując stawki za wzkm (MAXI) na poziomie 3,57 i (MIDI) – 3,57 zł. Część waloryzowana stawki za 1 wzkm wynosi 57%, część waloryzowanej stawki podlegająca waloryzacji paliwa 52,7%; część waloryzowanej stawki podlegająca waloryzacji inflacji to 47,3%.

28 czerwca dokonali wyboru najlepszej oferty. Wskazali na najtańszą, którą przedstawiło konsorcjum Bus Marco Polo i Sevibus. Jeżeli wybór ten się utrzyma to partnerzy będą mieli maksymalnie 180 dni od podpisania umowy na rozpoczęcie przewozów na nowych zasadach.

Pozostaje pytanie na jakie autobusy postawi zwycięskie konsorcjum? Jedno w tej chwili jest pewnie. Na pewno nie będą to niskowejściowe pojazdy czeskiej marki SOR, w która od kilku lat dominuje w taborze wrocławskich prywatnych przewoźników. Wymogi przetargu eliminowały ją.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kobierzyce
Bus Marco Polo Wratislavia
Sevibus
przetarg
linie
 • pks_rulez – 06.07.2017

  To nie są dotychczasowi operatorzy, bo dotychczasowymi było BUS Marco Polo i PKS Oława.

 • Wroc – 07.07.2017

  I całe szczęście że nie te beznadziejne czeskie potworki. Jechalem ostatnio SORem wrażenia jakbym jechał 25 letnim H9. Może kupią Autosany albo Mazy?

 • me – 07.07.2017

  Aha. Mazy są lepsze od SORów. Nie wiedziałem. Ale cóż, człowiek całe życie się czegoś nowego uczy ;)

 • Mośkovium – 07.07.2017

  SORy sprawują się odbytniacko. lepsze są Iveco lub Autosany.

 • xyz – 09.07.2017

  Ciekawe dlaczego PKS Olawa odpuszcza taki przetarg ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....