TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

KM Płock zaczyna autobusowe odbiory 2020. Od Diesli
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.04.2020 10:00:34
KM Płock zaczyna autobusowe odbiory. Od Diesli; fot./ UM Płock

W tym roku płocka Komunikacja Miejska odbierze łącznie 15 nowych autobusów: 7szt. midibusów marki Karsan oraz 8 szt. standardowych pojazdów marki Solaris, w tym cztery z napędem hybrydowym i 4 z klasycznymi silnikami Diesla.

Te ostatnie właśnie już przyjechały ... jako pierwsze.

Solaris zaczyna

27 kwietnia na parkingu płockiej Komunikacji Miejskiej w Płocku pojawiły się cztery nowe autobusy z silnikami Diesla Euro 6. Wszystkie są niskopodłogowe, klimatyzowane. monitoring i gniazda USB.

Różnią się tylko długością - dwa z nich to klasa MAXI o długości 12 m, a pozostałe dwa to klasa MEGA - o długościo 18 m. Ta część dostawa kosztowała KM ponad 6,3 mln zł.

 O tym kontrakcie pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

- Autobusy zakupiliśmy w ramach programu unijnego tzw. drugiej mobilności miejskiej. Także dzięki niemu jeszcze jesienią pojawią się cztery kolejne pojazdy hybrydowe. A to nie jedyne zakupy autobusowe, bo na płockich ulicach wkrótce pojawi się 7 midi busów, przeznaczonych na linie osiedlowe – wyliczał prezydent Andrzej Nowakowski. Przyjechał na parking KM Płock, aby obejrzeć nowe nabytki. Jak zapowiedział, najprawdopodobniej w najbliższy majowy weekend najnowsze Solarisy wyjadą na ulice Płocka.

Płocki standard

Nowością w ich wyposażeniu są dodatkowe monitory wyświetlające informacje dla pasażerów. Jeden z nich, umieszczony z boku przy drugich drzwiach, pokazuje przebieg linii w formie tzw. koralików. Na bieżąco pasażerowie mogą obserwować postęp trasy, czyli do którego przystanku zbliża się autobus i jaki fragment już przejechał. Specjalnymi piktogramami oznakowane są dwie zatoki na wózki – inwalidzki i dziecięcy. Kierowca ma do dyspozycji duże dwustrefowe lustro wewnętrzne, w którym widać cały pojazd. Przy przednim wejściu pojawiła się kamera, która umożliwia obserwację przestrzeni przy wszystkich drzwiach.

Zakup tych autobusów kosztował ponad 6,3 mln zł. Mógł być zrealizowany dzięki pozyskanemu dofinansowaniu unijnemu na realizację tzw. drugiego programu mobilności miejskiej, który obejmuje m.in. remont al. Kilińskiego, budowę wiaduktu do ogrodu zoologicznego i parkingu P+R za zoo. Jego częścią jest też zakup czterech autobusów hybrydowych za kwotę blisko 8,3 mln zł. One pojawią się jesienią.

Łącznie flota Komunikacji Miejskiej powiększy się w tym roku do 117 pojazdów, a ich średni wiek wniesie nieco ponad 8 lat.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
KM Płock
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....