TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

KM Łomianki o klimatyzację się nie martwi i tłumaczy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.08.2018 14:00:56
fot. KM Łomianki

Polskę ogarnęła ostatnio fala dawno nienotowanych upałów. Wysokie temperatury utrzymują się od dłuższego czasu. Dają się one również we znaki pasażerom komunikacji publicznej. Sytuacja ta rodzi wiele pytań dotyczących klimatyzacji w naszych autobusach. Komunikacja Miejska w Łomiankach postanowiła rozwiać pewne wątpliwości.

Spółka KMŁ stale podnosi standard posiadanego taboru tak aby komfort jazdy był możliwie najwyższy. Jego odnowienie - zgodnie z aktualnymi oczekiwaniami - wymaga czasu i działań sukcesywnych rozłożonych na wiele lat. W zakresie działań inwestycyjnych obecnie przewoźnik zakupuje nowy tabor wyłącznie z pełną klimatyzacją. Również dwa nowe elektrobusy od Solarisa, które zasilą flotę KMŁ na początku przyszłego roku będą ją posiadać.

Plany wieloletnie zakładają corocznie wycofanie dwóch najstarszych autobusów i wprowadzenie w ich miejsce autobusów spełniających aktualnie najwyższe standardy. Na dzień dzisiejszy spółka w ramach komunikacji objętej porozumieniem z warszawskim ZTM wysyła na trasę w godzinach szczytu 21 autobusów. Klimatyzację posiada 15 jednostek. W pozostałych spółka zleca jej instalację w ilości 3 sztuk rocznie. W ciągu dwóch nadchodzących lat podstawowa grupa autobusów powinna być w pełni wyposażona w klimatyzację.

Warto w tym momencie przytoczyć kilka uwag dotyczących działania "klimy". W autobusach uruchamiana jest przez kierowcę, gdy temperatura zewnętrzna przekracza 25 st. C i co do zasady automatycznie powinna być utrzymywana o 3 st. niżej w stosunku do temp. zewnętrznej. W sytuacji, gdy często otwierane są na przystankach drzwi, wchodzi wielu pasażerów, a niektórzy otwierają okna, utrzymanie pożądanej temperatury jest bardzo trudne, a przy temperaturach zewnętrznych rzędu 33-35 st. C praktycznie niemożliwe.

Stąd też- jak zaznacza KMŁ- zapewne nieco złośliwe komentarze rozpowszechniane przez niektórych użytkowników mediów społecznościowych, że kierowcy nagradzani są za oszczędzanie paliwa kosztem uruchamiania klimatyzacji. Oczywisty absurd!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
KM Łomianki
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....