TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

KM dalej z Arrivą? 4 oferty na linię do lotniska w Modlinie
INFOBUS.PL - Opublikowano: 26.02.2019 16:00:11
KM dalej z Arrivą? 4 oferty na linię do lotniska w Modlinie

Koleje Mazowieckie otworzyły oferty w przetargu na obsługę komunikacji autobusowej między dworcem PKP a lotniskiem w Modlinie. Wygląda na to, że kolejarze dalej będą korzystać z usług dotychczasowego operatora. Najtańszą ofertę przedstawiła bowiem Arriva.

Zacznijmy od przypomnienia najważniejszych spraw. Wraz z końcem marca kończy się umowa KM z Arrivą na obsługę linii lotniskowej. Stąd mazowiecki przewoźnik kolejowy musiał ogłosić nowy przetarg. Jego zwycięzca będzie świadczył przewozy na rzecz samorządowej spółki kolejowej od 1 kwietnia 2019 r. do końca marca 2022 r. To spora zmiana, ponieważ do tej pory kolejarza stawiali na roczne kontrakty.

Długość obsługiwanej trasy z terminalu do stacji kolejowej Modlin to 5,8 km, natomiast ze stacji kolejowej Modlin do terminalu to 5,55 km. Kursy mają odbywać się trasą: Terminal MPL Warszawa Modlin - droga Gen. Wiktora Thommee, ul. J. I. Kraszewskiego - ul. Mieszka I - stacja kolejowa Modlin i z powrotem. Łącznie więc w trakcie trzyletniego kontraktu wybrany przewoźnik wykona pracę eksploatacyjną w wymiarze 602 800 wzkm.

Do obsługi zlecenia przewoźnik musi podstawić cztery autobusy- trzy podstawowe nie starsze niż z 2010 r. i jeden rezerwowy, który musi być wyprodukowany nie wcześniej niż w 2009 r. W przypadku tych pierwszych muszą być one tej samej marki i spełniać przynajmniej normę Euro 5. Każdy ma mieć nadwozie o długości 11,5 - 12,5 m i umożliwiać podróż min. 70 pasażerom, w tym przynajmniej 25 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy (2-2-2) lub cztery wejścia (2-2-2-2). Autobusy muszą być monitorowane, klimatyzowane oraz posiadać system informacji pasażerskiej oparty na diodowych wyświetlaczach zewnętrznych, a także GPS.

Dziś minął termi składania ofert. KM na zakup przewozów w ramach trzyletniego kontraktu "lotniskowego" przygotowały kwotę 4 396 187,52 zł brutto. A to oznacza, że spółka jest gotowa płacić nawet 6,75 zł/wzkm netto. Co ostatnio bardzo rzadko spotykane cztery otwarte dziś oferty zmieściły się w tych szacunkach.

Pierwszą propozycję przedstawił lubelski BP Tour, który swoje usługi wycenił na 5,79 zł/wzkm netto. Drugim oferentem jest PKS Polonus, który "lotniskowe" zlecenie jest gotów wykonać po stawce 6,32 zł/wzkm netto. Nieco tańszy jest natomiast PKS Tarnobrzego. Stawka przewoźnika, który coraz śmielej sobie poczyna w okolicach Warszawy to 6,20 zł/wzkm netto. Najtańszą ofertę przedstawił dotychczasowy operator lotniskowej linii, czyli Arriva. Jej propozycja to 5,44 zł/wzkm netto.

Wszyscy oferenci w kryteriach pozacenowych zdecydowali się na zaoferowanie autobusów do przewozu min. 91 pasażerów (15%). Z kolei Polonus jako jedyny zadeklarował, że będzie w statnie podstawić pojazd zastępczy w ciągu maksymalnie 30 minut (do 10% punktów).

Wobec takiego obrotu spraw wygląda na to, że Arriva utrzyma "lotniskowe" zlecenie KM na kolejne trzy lata.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
KM
Arriva
BP Tour
PKS Tranobrzeg
PKS Polonus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....