TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kłopoty Autosanu po przetargu dla wojska
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 23.08.2017 13:44:40 16 komentarzy
Kłopoty Autosanu po przetargu dla wojska

Wystarczyło delikatne polityczne tło, a nieudany dla Autosanu start w tegorocznym przetargu na nowe autobusy dla Wojska Polskiego trafił na łamy ogólnopolskich mediów. Głos zabrało też Ministerstwo Obrony Narodowej.

-"Osoba odpowiedzialna za tę sytuację została zwolniona w trybie dyscyplinarnym; a CBA i SKW powiadomione - poinformował na Twitterze wiceszef MON Bartosz Kownacki. W ten sposób odniósł się do informacji RMF FM dot. wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółki Autosan.

Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, wskutek opóźnienia władze Autosanu pozbawiły firmę szansy na zdobycie zamówienia od armii wartego prawie 30 milionów złotych. Chodzi o przetarg na autobusy dla wojska. Autosan starał się o start w przetargu, jednak jego ofertę odrzucono, bo została złożona 20 minut po czasie.

-"Zarząd będzie dochodził roszczeń finansowych na drodze postępowania cywilnego" - zapowiedział wiceszef MON. -"Autosan czeka na rozstrzygnięcie przetargów, gdzie złożył najkorzystniejsze oferty na łączną ilość 27 szt. autobusów" - dodał Kownacki.

Według ustaleń RMF FM oferta sanockiej spółki była bardzo konkurencyjna - kosztowała o kilka milionów złotych mniej, jednak władze spółki w żaden sposób nie walczyły o umożliwienie udziału w postępowaniu, m.in. dlatego że nie skorzystały z prawa do odwołania.

W efekcie do przetargu wystartował tylko jeden dostawca - firma MAN Truck & Bus Polska - i to ona wygrała postępowanie.

Jak podało RMF FM przetarg na autobusy dla armii w kwietniu tego roku ogłosiła 2. Regionalna Baza Logistyczna w Rembertowie. Postępowanie dotyczyło 16-miejscowych autobusów pasażerskich oraz autokarów o pojemności 47 osób. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Autosan
wojsko
przetarg
 • kaczygrod – 23.08.2017

  dobra zmiana

 • DD – 23.08.2017

  To są niezłe jaja. Jestem ciekawy dalszego ciągu, kto zareaguje.

 • Kuba – 23.08.2017

  A z czym ten Autosan chciał wystartować?

 • Jax – 23.08.2017

  ""Autosan czeka na rozstrzygnięcie przetargów, gdzie złożył najkorzystniejsze oferty na łączną ilość 27 szt. autobusów" - dodał Kownacki."Czy ktoś wie o jakie 27 szt chodzi? Jakoś na infobusie nie było mowy że autosan w najbliższym czasie ma szanse na wygranie przetargów na dodatkowe 27 szt. :Trwa wybór ofert które ewentualnie może wygrać Autosan:Starogard Gdański - 13 sztuk - 10 metrowych Mielec 6 sztuk - 10 metrowych łącznie 19 sztuk a Pan Kownacki mówi o 27 sztukach - ktoś wie gdzie owe 8 sztuk może "zgarnąć" Autosan?

 • TomTom – 23.08.2017

  Nie Mielec a Stalowa Wola.

 • Paweł – 23.08.2017

  Jeździłem kilkuletnim Autosanem - Ramzes potem przesiadłem się na MANA - różnica w komfort pracy, podróży, awaryjność między tymi autokarami nie powinna podlegać dyskusji - MAN bije na łeb i szyję nasz wynalazek.

 • Mówię Jak jest. – 23.08.2017

  KUBUSIU widać niedoinformowany... Autosan był i jest świetnie przygotowany do takiej oferty bo jako jedyny POLSKI producent ma pełną gamę takich SPRAWDZONYCH na rynku autobusów. Ten miał z tego co wiem całkiem nieźle po wojskowemu wyglądać. Widać jednak że coś tu może nie grać. A gra idzie o przetrwanie POLSKIEJ firmy w nadal niestety zaborczej gospodarce

 • Nemo – 23.08.2017

  Ja nierozumiem calej sprawy - ktos czegos nie dopilnowal i musi poniesc konsekwencje - a nie dopilnowal prezes z rada nadzorcza - bo oni sa odpowiedzialni za firme - teraz wszyscy powinni podac sie do dymisji i koniec tematu - jak druzyna pilkarska oddaje walkowerem mecze a je nie przegrywa to leci caly zarzad klubu lacznie z trenerem!!!!! Jezeli ci ludzie maja dalej siedziec na stanowiskach bezkarni to gwarantuje ze AUTOSAN nie przezyje do konca roku - mialo byc pieknie a wyszlo jak zwykle :(

 • zz – 23.08.2017

  To jest wina Tuska. A tak na poważnie, przykro to pisać ale Autosan niestety skazany jest na upadek, tu nawet dobra zmiana i Antoni nic nie pomoże przy takim braku kompetencji i zwykłego olewania.

 • www – 23.08.2017

  A to dziwne, bo sam Autosan twierdzi, że na razie nie mają w ofercie wysokopokładowych autobusów. Ciekawe z czym chcieli wystartować w przetargu.

 • Marta – 23.08.2017

  Od kilku lat autobusy jakie autosan wypuszczał były niedopracowane. Dla wojska raczej lepiej że będą jeździli Man-ami.

 • Pytanie – 24.08.2017

  Kto zdecydował o terminie doręczenia oferty na ostatnią chwilę?

 • advisor – 24.08.2017

  @PytanieW razie trudności można poinformować Inspektorat, że przybędzie się później i złoży ofertę za 2-3 godziny, bo np. są korki. To jest dopuszczalne.Sprawa śmierdzi na kilometr, nie chce mi się wierzyć, że osoba znająca procedury przetargowe i pracująca 16 lat "niechcący" się spóźniła i nie poinformowała o tym ani swojego pracodawcy ani Inspektoratu, który mógł przedłużyć termin. Nie ma takich przypadków.

 • Podkarpacki fan – 24.08.2017

  Spóźnili się 20 minut. Nie nowina. Ludzie z branży autobusowej w Polsce pamiętają taki przypadek. Tam także w grę też wchodziły minuty. Skrajną głupotą decydenta było pozostawienie na ostatni dzień złożenia oferty. Tego nigdy się nie robi. Nigdy nie wiadomo, czy na drodze nie będzie wypadku i blokady drogi albo własny kurier rozchoruje się. Znam producenta, który "grube" oferty wiezie jednym samochodem, a za nim jedzie drugi. Na wypadek nieprzewidzianej okoliczności na drodze. Teraz własną głupotę przerzuca się na powiązania odpowiedzialnego z poprzednikami. Idiotyzm i nic więcej. Jeżeli pracuje się w firmie 10 lat, to czasu równoległej pracy sie nie wykreśli. Tą drogą rozumowania można powiedzieć, że miałem powiązania z Gierkiem i Gomułką. Przeszłości się nie wykreśli. Szczytem wszystkiego jest teraz tworzenie przestępstwa. Angażuje się policję, ABW, CBA, wywiad, kontrwywiad, brakuje tylko GRU i FBI, wszystko po to, aby własną nieudolność obrócić w sukces. Kończąc dodam: Wielokrotnie byłem zaangażowany w przetargi wartości kilku milionów. Oferta zawsze była doręczana do południa, na jeden dzień wcześniej niż był ostateczny termin.

 • masakrycznie – 24.08.2017

  Jakie kłopoty. Ktoś przygotował hucpe i tyle. Robota idzie dalej. Nie ten przetarg to inny. Jakimiś pierdołami media się zajmują. Jest tu i teraz i tyle.

 • mocher – 24.08.2017

  Powinno się zapobiegawczo zamknąć kolesi z tego niemieckiego producenta MAN do ciupy na 72 godziny i ich trochę przycisnąć, tak jak to robili na Pawiaku. Wszyscy wiedzą, że MAN dostarczał silniki dla Hitlera. Czy mam mówić dalej???

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....