TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kłopoty Autosanu po przetargu dla wojska
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 23.08.2017 13:44:40 16 komentarzy
Kłopoty Autosanu po przetargu dla wojska

Wystarczyło delikatne polityczne tło, a nieudany dla Autosanu start w tegorocznym przetargu na nowe autobusy dla Wojska Polskiego trafił na łamy ogólnopolskich mediów. Głos zabrało też Ministerstwo Obrony Narodowej.

-"Osoba odpowiedzialna za tę sytuację została zwolniona w trybie dyscyplinarnym; a CBA i SKW powiadomione - poinformował na Twitterze wiceszef MON Bartosz Kownacki. W ten sposób odniósł się do informacji RMF FM dot. wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółki Autosan.

Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, wskutek opóźnienia władze Autosanu pozbawiły firmę szansy na zdobycie zamówienia od armii wartego prawie 30 milionów złotych. Chodzi o przetarg na autobusy dla wojska. Autosan starał się o start w przetargu, jednak jego ofertę odrzucono, bo została złożona 20 minut po czasie.

-"Zarząd będzie dochodził roszczeń finansowych na drodze postępowania cywilnego" - zapowiedział wiceszef MON. -"Autosan czeka na rozstrzygnięcie przetargów, gdzie złożył najkorzystniejsze oferty na łączną ilość 27 szt. autobusów" - dodał Kownacki.

Według ustaleń RMF FM oferta sanockiej spółki była bardzo konkurencyjna - kosztowała o kilka milionów złotych mniej, jednak władze spółki w żaden sposób nie walczyły o umożliwienie udziału w postępowaniu, m.in. dlatego że nie skorzystały z prawa do odwołania.

W efekcie do przetargu wystartował tylko jeden dostawca - firma MAN Truck & Bus Polska - i to ona wygrała postępowanie.

Jak podało RMF FM przetarg na autobusy dla armii w kwietniu tego roku ogłosiła 2. Regionalna Baza Logistyczna w Rembertowie. Postępowanie dotyczyło 16-miejscowych autobusów pasażerskich oraz autokarów o pojemności 47 osób. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Autosan
wojsko
przetarg
 • kaczygrod – 23.08.2017

  dobra zmiana

 • DD – 23.08.2017

  To są niezłe jaja. Jestem ciekawy dalszego ciągu, kto zareaguje.

 • Kuba – 23.08.2017

  A z czym ten Autosan chciał wystartować?

 • Jax – 23.08.2017

  ""Autosan czeka na rozstrzygnięcie przetargów, gdzie złożył najkorzystniejsze oferty na łączną ilość 27 szt. autobusów" - dodał Kownacki."Czy ktoś wie o jakie 27 szt chodzi? Jakoś na infobusie nie było mowy że autosan w najbliższym czasie ma szanse na wygranie przetargów na dodatkowe 27 szt. :Trwa wybór ofert które ewentualnie może wygrać Autosan:Starogard Gdański - 13 sztuk - 10 metrowych Mielec 6 sztuk - 10 metrowych łącznie 19 sztuk a Pan Kownacki mówi o 27 sztukach - ktoś wie gdzie owe 8 sztuk może "zgarnąć" Autosan?

 • TomTom – 23.08.2017

  Nie Mielec a Stalowa Wola.

 • Paweł – 23.08.2017

  Jeździłem kilkuletnim Autosanem - Ramzes potem przesiadłem się na MANA - różnica w komfort pracy, podróży, awaryjność między tymi autokarami nie powinna podlegać dyskusji - MAN bije na łeb i szyję nasz wynalazek.

 • Mówię Jak jest. – 23.08.2017

  KUBUSIU widać niedoinformowany... Autosan był i jest świetnie przygotowany do takiej oferty bo jako jedyny POLSKI producent ma pełną gamę takich SPRAWDZONYCH na rynku autobusów. Ten miał z tego co wiem całkiem nieźle po wojskowemu wyglądać. Widać jednak że coś tu może nie grać. A gra idzie o przetrwanie POLSKIEJ firmy w nadal niestety zaborczej gospodarce

 • Nemo – 23.08.2017

  Ja nierozumiem calej sprawy - ktos czegos nie dopilnowal i musi poniesc konsekwencje - a nie dopilnowal prezes z rada nadzorcza - bo oni sa odpowiedzialni za firme - teraz wszyscy powinni podac sie do dymisji i koniec tematu - jak druzyna pilkarska oddaje walkowerem mecze a je nie przegrywa to leci caly zarzad klubu lacznie z trenerem!!!!! Jezeli ci ludzie maja dalej siedziec na stanowiskach bezkarni to gwarantuje ze AUTOSAN nie przezyje do konca roku - mialo byc pieknie a wyszlo jak zwykle :(

 • zz – 23.08.2017

  To jest wina Tuska. A tak na poważnie, przykro to pisać ale Autosan niestety skazany jest na upadek, tu nawet dobra zmiana i Antoni nic nie pomoże przy takim braku kompetencji i zwykłego olewania.

 • www – 23.08.2017

  A to dziwne, bo sam Autosan twierdzi, że na razie nie mają w ofercie wysokopokładowych autobusów. Ciekawe z czym chcieli wystartować w przetargu.

 • Marta – 23.08.2017

  Od kilku lat autobusy jakie autosan wypuszczał były niedopracowane. Dla wojska raczej lepiej że będą jeździli Man-ami.

 • Pytanie – 24.08.2017

  Kto zdecydował o terminie doręczenia oferty na ostatnią chwilę?

 • advisor – 24.08.2017

  @PytanieW razie trudności można poinformować Inspektorat, że przybędzie się później i złoży ofertę za 2-3 godziny, bo np. są korki. To jest dopuszczalne.Sprawa śmierdzi na kilometr, nie chce mi się wierzyć, że osoba znająca procedury przetargowe i pracująca 16 lat "niechcący" się spóźniła i nie poinformowała o tym ani swojego pracodawcy ani Inspektoratu, który mógł przedłużyć termin. Nie ma takich przypadków.

 • Podkarpacki fan – 24.08.2017

  Spóźnili się 20 minut. Nie nowina. Ludzie z branży autobusowej w Polsce pamiętają taki przypadek. Tam także w grę też wchodziły minuty. Skrajną głupotą decydenta było pozostawienie na ostatni dzień złożenia oferty. Tego nigdy się nie robi. Nigdy nie wiadomo, czy na drodze nie będzie wypadku i blokady drogi albo własny kurier rozchoruje się. Znam producenta, który "grube" oferty wiezie jednym samochodem, a za nim jedzie drugi. Na wypadek nieprzewidzianej okoliczności na drodze. Teraz własną głupotę przerzuca się na powiązania odpowiedzialnego z poprzednikami. Idiotyzm i nic więcej. Jeżeli pracuje się w firmie 10 lat, to czasu równoległej pracy sie nie wykreśli. Tą drogą rozumowania można powiedzieć, że miałem powiązania z Gierkiem i Gomułką. Przeszłości się nie wykreśli. Szczytem wszystkiego jest teraz tworzenie przestępstwa. Angażuje się policję, ABW, CBA, wywiad, kontrwywiad, brakuje tylko GRU i FBI, wszystko po to, aby własną nieudolność obrócić w sukces. Kończąc dodam: Wielokrotnie byłem zaangażowany w przetargi wartości kilku milionów. Oferta zawsze była doręczana do południa, na jeden dzień wcześniej niż był ostateczny termin.

 • masakrycznie – 24.08.2017

  Jakie kłopoty. Ktoś przygotował hucpe i tyle. Robota idzie dalej. Nie ten przetarg to inny. Jakimiś pierdołami media się zajmują. Jest tu i teraz i tyle.

 • mocher – 24.08.2017

  Powinno się zapobiegawczo zamknąć kolesi z tego niemieckiego producenta MAN do ciupy na 72 godziny i ich trochę przycisnąć, tak jak to robili na Pawiaku. Wszyscy wiedzą, że MAN dostarczał silniki dla Hitlera. Czy mam mówić dalej???

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....