TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kleszczewo wymieni tabor ZK. 9 nowych autobusów!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 17.07.2019 14:00:03
fot. Marcin Nader, poznanskie-autobusy.pl

Spore odmłodzenie floty czeka Zakład Komunalny w Kleszczewie. Od przedwczoraj, 15 lipca gmina szuka dla swojego przewoźnika dostawcy dziewięciu nowych autobusów w dwóch metrażach. Dostawy są rozłożone na raty, więc o choć jedną ofertę można być spokojnym.

Unia dała
Zakup nowych autobusów jest możliwy dzięki wsparciu unijnemu, które w 2018 r. podpoznańskie Kleszczewo pozyskało z wielkopolskiego RPO. Łączna wartość planowanych do realizacji przedsięwzięć wynosi 27 988 875,07 zł, w tym wysokość dotacji unijnej to 20 201 302,65 zł. Jest to największa pozyskana dotąd kwota wsparcia dla samorządu. Środki będą przeznaczone na:

  • zakup 9 autobusów,

  • budowę zaplecza do obsługi taboru

  • budowę 2 węzłów przesiadkowych

  • przebudowę drogi dojazdowej do węzła - ul. Sportowej w Kleszczewie

Efektem będzie poprawa komfortu podróży i standardu usług komunikacyjnych oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń do środowiska. Prezentacja projektu dostępna jest TUTAJ.

Część taborowa: czas, start
Przedwczoraj przystąpiono do realizacji części taborowej kleczewskiego projektu. Gmina rozpoczęła poszukiwania dostawcy dziewięciu nowych autobusów- ośmiu klasy MAXI i jednego klasy MIDI. W przypadku najkrótszego z puli ma to być konstrukcja z nadwoziem o długości 9,5 – 10,6 m oraz wysokości do 3,2 m. Powinien umożliwiać podróż przynajmniej 75 pasażerom, w tym min. 21 na miejscach siedzących. Przynajmniej cztery fotele mają być dostępne z niskiej podłogi. Na pokład będzie można się dostać dzięki dwóm wejściom w układzie 2-2-0 lub 1-2-0.

Z kolei każda z "dwunastek" ma być długa na 11,8 - 12,2 m. Każda musi umożliwiać podróż przynajmniej 90 pasażerom, w tym nie mniej niż 34 na miejscach siedzących. Przynajmniej osiem foteli ma być dostępnych z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 2-2-0.

Co pod maską?

Autobusy mają być napędzane silnikami diesla Euro 6. W przypadku "dziesiątki" ma to być jednostka o pojemności skokowej min. 6,3 l i nie słabsza niż 180 kW. Z kolei większe mają posiadać silniki nie mniejsze niż 6,7 l i o mocy przynajmniej 200 kW. Silniki będą zblokowane z przynajmniej czterobiegowymi automatycznymi skrzyniami biegów.

Autobusy będą objęte min. dwuletnią gwarancją całopojazdową. Ich dostawy będą realizowane w trzech transzach. Rozpoczęcie dostaw przewidziano w ciągu maksymalnie 210 od podpisania umowy. Wtedy w Kleszczewie mają się pojawić dwie "dwunastki". Maksymalnie 110 dni później powinny być cztery kolejne takie autobusy. Zamknięcie dostaw przewidziano na najpóźniej 420 dzień od zawarcia kontraktu- wtedy dojadą pozostałe autobusy klasy MAXI i "dziesiątka".

Z omówieniem SIWZ się wstrzymujemy, więc przeskakujemy do formalności. W kwestii minimalnej zdolności finansowej oferent musi udowodnić, że jest ona nie mniejsza niż 5 mln PLN. Warunek doświadczenia urzędnicy z Kleszczewa uznają za spełniony, jeśli wykonawca zrealizował w ciągu ostatnich 3 lat przynajmniej jedną dostawę autobusów miejskich z silnikami diesla Euro 6 o wartości min. 6 mln PLN brutto. Oferty należy zabezpieczyć wadium, które wynosi 150 000 PLN.

Termin składania ofert mija 22 sierpnia. Będą one oceniane przy pomocy czterech kryteriów. Cena ma 57% wagi. Do 17% jest do zdobycia w ocenie technicznej. Z kolei do 12% można zyskać dzięki zaoferowaniu autobusów z jak najniższym spalaniem w warunkach nie testu SORT2, a SORT3. To pewna nowość w Polsce, ale w tym przypadku jest to w pełni zrozumiałe. Pozostałe 14% to warunki gwarancji.

O ZK Kleszczewo
Zakład Komunalny w Kleszczewie to prawdopodobnie najmniejszy przewoźnik autobusowy w aglomeracji poznańskiej. Obecnie posiada on 10 autobusów MAN i Mercedes, jednak są to egzemplarze, które lata świetności mają już za sobą. Nowe autobusy będą więc sporym powiewem nowości w Kleszczewie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Kleszczewo
UG
ZK Kleszczewo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....