TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kierowcy MPK Kraków przeszli wirtualne szkolenie
MPK KRAKÓW - Opublikowano: 17.11.2014 16:45:11 2 komentarze
Kierowcy MPK Kraków przeszli wirtualne szkolenie
Od piątku, 14 listopada do niedzieli, 16 listopada kierowcy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie odbyli szkolenie w specjalnym mobilnym symulatorze firmy Cargo. Łącznie wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób. Listopadowy, wirtualny trening w jednym z najnowocześniejszych tego typu urządzeń w Polsce to element przygotowań prowadzących autobusy do różnych, czasem bardzo trudnych warunków na krakowskich i podkrakowskich drogach w okresie zimowym. –„W szkoleniu prowadzących autobusy najważniejszy jest aspekt bezpieczeństwa. Kierowcy są przecież odpowiedzialni za jadących w środku pasażerów. Dlatego szkoląc ich staramy się wykorzystywać wszystkie, także te najnowocześniejsze rozwiązania, a takim jest na pewno mobilny symulator jazy autobusem”–mówił Stefan Szczypuła, kierownik Działu Szkolenia w MPK SA w Krakowie. Warto podkreślić, że symulator umożliwia trenowanie prowadzenia autobusu w różnych sytuacjach, m.in. zmieniających się warunkach atmosferycznych oraz na różnych wariantach tras. Jego twórcy zadbali o duży realizm jazdy - kabina kierowcy niczym nie różni się od tych produkowanych seryjnie. Zadbano też o to, aby w środku funkcjonowały najnowocześniejsze i najlepsze systemy audiowizualne, w tym dźwięk przestrzenny oraz najwyższej jakości obraz emitowany w technologii on screen –bezpośrednio na szybach. Warto podkreślić, że to już kolejna edycja szkoleń w symulatorze, którą organizuje MPK SA dla prowadzących. W przyszłości planowane są kolejne tego rodzaju szkolenia.Najnowszy symulator firmy Cargo zamontowany został w specjalnie dla niego zbudowanej naczepie, jest to 14-metrowej długości mobilne centrum szkoleniowe wyposażone w klimatyzowane pomieszczenia. Realizm jazdy w symulatorze został dopracowany do perfekcji: kabina kierowcy niczym nie różni się od seryjnej, a urządzenia sterujące stawiają naturalny opór. Ponadto do dyspozycji kierowcy pozostają wszystkie dobrze znane urządzenia oraz systemy takie jak: ABS, EBS (zawierający funkcję ESP, system zabezpieczający przed przewróceniem pojazdu), tempomat i wiele innych. W kabinie mamy najnowocześniejsze i najlepsze systemy audiowizualne, w tym dźwięk przestrzenny oraz najwyższej jakości obraz emitowany w technologii on screen – bezpośrednio na szybach. Realizmu drogowym scenom dodaje 6 stopni swobody symulatora, urządzenie porusza się w pionie, poziomie oraz poprzecznie. Jazda pojazdem odbywa się w różnych warunkach obciążenia, na różnych trasach oraz w zmiennych warunkach atmosferycznych. Aktualnie Cargo jako jedyny ośrodek w Polsce posiada 4 nowoczesne mobilne symulatory jazdy samochodem ciężarowym i autobusem w warunkach specjalnych, w tym najnowszej generacji 6-stopniowy symulator.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
Kraków
kierowca
  • VolferPR743 – 18.11.2014

    "kabina kierowcy niczym nie różni się od tych produkowanych seryjnie"... Dla kierowców KM jednak się różni i to bardzo, bo ilu z nich codziennie prowadzi samochody ciężarowe MAN TGS/TGX?

  • Factor – 09.09.2015

    A dlaczego szkolenie nie odbylo sie na autodromie w Jastrzebiu???

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....