TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kieleckie problemy hybryd Solarisa
- Opublikowano: 06.03.2018 14:00:22 4 komentarze
Kieleckie problemy hybryd Solarisa

Część z zakupionych ostatnio przez miasto autobusów hybrydowych, zamiast jeździć po kieleckich ulicach, stoi w zajezdni - przyczyną są problemy techniczne. -"Staramy się jak najszybciej ustalić przyczynę awarii" – zapewniali na konferencji prasowej przedstawiciele producenta.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach użytkuje od 1 lutego 25 autobusów hybrydowych zakupionych przez miasto w ramach projektu "Rozwój infrastruktury transportu publicznego w Kielcach".

-"Problem dotyczy autobusów 18-metrowych, tzw. przegubowców. Z 10 zakupionych takich pojazdów awarie wystąpiły w ośmiu. W dwóch wymieniono już tzw. inwertery, następnych sześć stoi w zajezdni – powiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej prezes MPK w Kielcach Elżbieta Śreniawska. Dodała, że problemy techniczne pojawiły się w autobusach podczas intensywnych opadów śniegu i niskich temperatur.

Hybrydowe zaskoczenie

Przedstawiciele producenta są zaskoczeni całą sytuacją. -"Nie mieliśmy do tej pory przypadku, aby na 10 dostarczonych autobusów usterka wystąpiła aż w ośmiu. Podobne autobusy jeżdżą np. w Krakowie i nie mamy z nimi żadnych problemów. Wspólnie z dostawcą napędu hybrydowego analizujemy przyczynę awarii i postaramy się ją jak najszybciej usunąć" – zapewnił Krzysztof Musiał, dyr. sprzedaży Solaris Bus&Coach.SA.

Problem dotyczy urządzenia o nazwie inwerter (element napędu hybrydowego, który łączy napięcia wysokie i niskie), do którego dostała się woda. "W tej chwili analizujemy, jak do tego doszło. Nie mamy jeszcze całkowitej pewności, ale podejrzewamy, że błąd nastąpił podczas etapu produkcji" – zaznaczył Musiał, który dodał, że wadliwe inwertery zostaną jak najszybciej wymienione.

-"W dwóch autobusach zrobimy to jeszcze w tym tygodniu, a w pozostałych do końca marca. W związku z zaistniałą sytuacją przedłużymy gwarancję na wszystkie autobusy, które miały okres przestoju" – zapowiedział.

Dyrektorka kieleckiego MPK zapewniła, że awarie autobusów nie wpłynęły na funkcjonowanie miejskiej komunikacji. Na linie, na których miały jeździć pojazdy hybrydowe skierowano tabor zastępczy.

Jak podaje miasto na swojej stronie: -"Z deklaracji producenta autobusów, firmy Solaris, wynika, że usterki powinny zostać usunięte jeszcze w miesiącu marcu lub najpóźniej na początku kwietnia. Wszystko zależy od logistyki i dostarczenia sprawnych inwerterów ze Stanów Zjednoczonych AP. Jednocześnie pasażerowie w żaden sposób nie odczują braku tych pojazdów, bowiem MPK będzie realizował przewóz taborem należącym do spółki.

Jednocześnie w związku z zaistniałą sytuacją i zapisami w umowie kupna "Solarisów", ZTM będzie wnioskował do producenta o przedłużenie gwarancji o czas niesprawności pojazdów."

Unijne wsparcie

Koszt zakupu pojazdów (56 mln zł) został sfinansowany w 85 proc. ze środków unijnych w ramach projektu "Rozwój infrastruktury transportu publicznego w Kielcach". Oprócz zakupu autobusów, zakłada on zainstalowanie 30 nowych tablic informacyjnych na przystankach oraz rozbudowę ulic Wapiennikowej i Cmentarnej.

Niedawno Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach podpisał z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji nową 10-letnią umowę o wartości ponad 600 mln zł na świadczenie usług komunikacyjnych w Kielcach i dziewięciu ościennych gminach. Tabor autobusowy MPK liczy 193 pojazdy; kielecka spółka jest właścicielem 128. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
hybryda
MPK Kielce
Solaris
 • mechanik – 06.03.2018

  Trzy warianty. Zalew niezbyt lotnych osobników z problemami, płatnych trolli, albo jedno połączone z drugim.

 • czeslaw2 – 06.03.2018

  @mechanik: jakub jan cieszyński, dawid dziuba, mateusz sobolewski - ilość troll kont jednego osobnika wyszydzających Potentata Autobusowego w Europie jakim jest Solaris poraża.

 • farafiu01 – 06.03.2018

  Niby logowanie miało pomóc a dalej tutaj taki syf... Litości, przecież te komentarze nie pisali nawet zieloni w temacie, to niżej niż poziom dna i 10 metrów mułu.

 • czeslaw2 – 06.03.2018

  @farafiu: widzisz, jak taka Marka uznawana na całym świecie potrafi wywołać poruszenie.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....