TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kiel Polska od 20 lat na rynku
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.06.2017 10:20:28
Kiel Polska od 20 lat na rynku

Firma Kiel, producent siedzeń, już od 20 lat ma swój zakład w Polsce. Kiel Polska Sp. z o.o. w Nowym Tomyślu została założona 1 kwietnia 1997 r. "wyłącznie“ jako zakład montażowy.

Z biegiem lat przedsiębiorstwo rozrosło się, projektując i produkując siedzenia dla autobusów miejskich, podmiejskich i dalekobieżnych, które z sukcesem sprzedawane są na całym świecie. W obrębie koncernu firma Kiel Polska spełnia dziś znaczącą rolę.

2 i 3 czerwca miały miejsce uroczystości jubileuszowe z udziałem około 1000 osób – gości oraz pracowników z rodzinami.

Pozycja w Grupie

Siedziba firmy Kiel Polska Sp. z o.o. w Nowym Tomyślu, to zakład wchodzący w skład koncernu, zatrudniający największą liczbę pracowników w całej grupie - około 400 osób. Firma projektuje nowe siedzenia i rozwija dotychczasowe ich modele. Od kilku lat Kiel Polska w ścisłym porozumieniu z Kiel Niemcy produkuje również siedzenia kolejowe dla renomowanych producentów taboru szynowego w Europie Wschodniej. Nowoczesne działy produkcyjne obejmujące tłoczenie, gięcie, obróbkę CNC, spawanie, lakierowanie, montaż i tapicernię pokrywają kompleksowe zapotrzebowania linii produkcyjnej. Zakład posiada również własną szwalnię.

Kiel Polska jest dostawcą dla wymagających klientów z całej Europy, a także z USA, Chin i Meksyku, generując roczny obrót o wartości ponad. 30 mln EUR (2016).

Od 1997 r. do dziś

Impulsem do założenia spółki Kiel Polska Sp. z o.o. w kwietniu 1997 r. byli zleceniodawcy z branży autobusowej mający swoją siedzibę w Polsce, którzy chcieli bliższej lokalizacji swoich dostawców, ułatwiając im rozwiązania logistyczne. Firma Kiel w obecnej siedzibie skoncentrowała się pierwotnie na montażu elementów składowych i podzespołów dla siedzeń autokarowych (Tour, Travel i Comfort) dla klientów Neoplan i Volvo. Następnie świadczyła usługi produkcyjne w zakresie kompletnych siedzeń oraz takich akcesoriów wyposażenia jak podłokietniki i podnóżki.

Na późniejszym etapie dołączono jeszcze program obejmujący autobusy miejskie z siedzeniami Kiel 1 oraz Centra, a także siedzenia specjalnego przeznaczenia, jak VAL i Metro. Przeniesienie produkcji linii Lite z Nördlingen do Polski w 2004 r. dodatkowo poszerzyło asortyment firmy.

Kolejnym strategicznym krokiem było utworzenie w 2005 r. centralnej szwalni dla wszystkich modeli marki Kiel produkowanych w Polsce. Głównie to tutaj produkowane są kompletne tapicerki do projektów kolejowych.

Stworzenie własnego działu rozwoju w zakresie autobusów miejskich i międzymiastowych w roku 2007 dodatkowo wzmocniło znaczenie lokalizacji. Produkowane tutaj wyroby znajdują uznanie również w innych krajach. W Nowym Tomyślu zaprojektowano modele z rodziny Ligero, Citos i Intra oraz wszelkie siedzenia specjalnego przeznaczenia i siedzenia składane, a także systemy mocowania oparć i siedzeń przeznaczonych dla pasażerów niepełnosprawnych ("mobility aid securement and occupant restraint system“) w USA. Modele te są tutaj produkowane do dziś. Kolejnym "dzieckiem“ polskiej siedziby był model Sintro, sprzedawany z powodzeniem dla MAN w Paryżu (RATP) oraz przedsiębiorstw transportu podmiejskiego w wielu miastach niemieckich, jak np.: w Kolonii czy Bonn

Dodatkowo firma Kiel produkuje również siedzenia kolejowe dla renomowanych producentów taboru szynowego, jak Bombardier, PESA oraz Newag na rynku polskim.

Systematyczny wzrost wymagał ciągłego powiększenia lokalizacji: początkowo do produkcji wykorzystywano pomieszczenie firmowe o powierzchni ok. 300 m2.

Z początkiem 2004 r. nastąpiła przeprowadzka do nowych pomieszczeń o powierzchni 5000 m2. Rosnące wymagania co do zakresu i wariantu montowanych siedzeń wymusiły konieczność budowy w 2012 r. hali, co spowodowało powiększenie powierzchni firmy do 10.500 m2.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kiel
siedzenia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....