TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Katowice zamawiają 10 autobusów
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 14.06.2013 14:13:16 4 komentarze
Katowice zamawiają 10 autobusów

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Katowice poinformowało o ogłoszeniu dwóch przetargów na zakup nowego taboru. Pierwszy dotyczy dostawy 8 szt. autobusów niskopodłogowych, zaś drugi –2 szt. autobusów podmiejskich, niskowejściowych (LE). Wszystkie zamówienia dotyczą pojazdów standardowych, 12-metrowych. PKM preferuje tutaj silniki o pojemności od 9 do 12 litrów, czyli mamy tutaj wszystkie główne marki dostępne na rynku: MAN, Mercedes-Benz, Scania, Volvo i Solaris. Dodatkowo pojazdy mają mieć pełną, dwustrefową klimatyzację oraz rozbudowany monitoring, czyli krótko mówiąc pełen miejski wypas. Jeżeli chodzi o zakup pojazdów niskopodłogowych to patrząc na ostatnie zakupy katowickiego przewoźnika to można założyć, że decydująca walka o ten kontrakt rozegra się pomiędzy Solarisem a EvoBus Polska (Mercedes-Benz). Przypomnijmy, że najnowsze nabytki PKM Katowice to 25 szt. autobusów Mercedes-Benz Citaro (15 szt. w wersji przegubowej i 10 szt. w wersji standardowej) –rocznik 2011 oraz 15 szt. Solarisów Urbino 18 –rocznik 2012. Wcześniej, w 2010 r. śląska firma kupiła niskopodłogowe Solarisy Urbino, w tym 15 sztuk przegubowych i 10 sztuk solo. Dostawa niskopodłogowych egzemplarzy musi zostać zrealizowana w ciągu 135 dni (od udzielenia zamówienia).

 

Natomiast w zakresie pojazdów spod znaku LE to sprawa jest bardziej otwarta i niewykluczone, że tutaj do walki zgłosi się także MAN, którego kilkadziesiąt pojazdów eksploatuje PKM. Tego typu pojazdy niemiecki producent z powodzeniem sprzedaje m.in. w krajach nadbałtyckich. Dostawa niskopodłogowych egzemplarzy musi zostać zrealizowana w ciągu 120 dni (od udzielenia zamówienia).W obu przetargach PKM stosuje tutaj standardowe kryteria wyboru oferty, gdzie cena ma wagę 70%, a właściwości techniczno-eksploatacyjne –30%. Wybór katowickiego przedsiębiorstwa w zakresie autobusów niskopodłogowych najpewniej poznamy 4 lipca, a w zakresie autobusów podmiejskich –19 lipca.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Katowice
przetarg
 • sihi – 17.06.2013

  Autosan jest wykluczony? Szkoda ze robia przetargi pod marki zagraniczne. Chociaz Autosan tez produkuje dobre autobusy. Podmiejski Eurolider 13LE pieknie by prezentowal we Ślasku.

 • biały stoczek – 17.06.2013

  W Katowicach przydałby się przetarg na conajmniej 67 autobusów (parametry jak w Burgas), a nie 10!

 • Deres – 17.06.2013

  No bez różnych ale Katowice są bardziej niemieckie niż polskie podobnie jak Wrocław,Olsztyn,Gdańsk,Toruń,Szczecin,Kraków niestety zabór austriacki i niemiecki dużo zmienił i mimo wielu przesiedleń ludności ta energia wciąż jest w tych miastach

 • Poznaniak z Wielkiej Polski – 18.06.2013

  Ale się uśmiałem. Katowicom to bliżej, ale do byłego NRD. Jeżdzę dużo po Polsce i takiej beznadziejnej komunikacji jak na Śląsku to nie spotkałem nigdzie. Większość pojazdów to zardzewiałe i brudne złomy. Kupa jakiś egzotycznych przewoźników. Ogólna katastrofa. Na Śląsku to trzeba 1000 nowych pojazdów, a nie 10.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....