TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Karsan z Menarinibus w Rzymie. 227 autobusów!
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.11.2019 09:00:47
Karsan z Menarinibus w Rzymie. 227 autobusów!

Rzym rozpoczął odbiory 227 nowych autobusów miejskich Menarinibus Citymood, w tym 91 pojazdów na gaz ziemny.

Kontrakt na odnowę rzymskiej floty wgrała firma Industria Italiana Autobus SpA (IIA), w której turecki producent Karsan ma 28,6% udziałów. Zamówione pojazdy to 10-metrowe i 12-metrowe konstrukcje z silnikami diesla i CNG (91). Wszystkie pojazdy zostaną wyprodukowane przez Karsan w zakładzie w Bursie i dostarczone do końca 2019 roku, tym samym zamówienia o wartości 61,3 mln EUR zostało zrealizowane w ciągu zaledwie pięciu miesięcy!

-"Gazowe autobusy zostaną wykorzystane do modernizacji ważnych linii, takich jak 412. Z kolei nowe autobusy z silnikami diesla skierujemy na przedmieścia. Usprawniamy obsługę w dzielnicach takich jak Tuscolano, Pigneto, Tor Pignattara, Prenestino i Centocelle, łącząc je z różnymi stacjami metra C i regionalną siecią kolejową" - deklaruje burmistrz Promieni. -"W przyszłym roku za pośrednictwem Consip zostanie zakupionych 97 nowych autobusów. Zależy nam na odnowieniu floty i jej odmłodzeniu, z korzyścią dla wszystkich użytkowników transportu publicznego. Nasz cel to odmłodzić flotę pojazdów do średniego wieku na poziomie 12 lat."

227 autobusów

Podstawowe parametry rzymskiego zamówienia są następujące:

  • Dostawa obejmuje łącznie 227 autobusów, w tym 116 na olej napędowy (Euro 6) o długości 12,1 metrów i kolejne 20 szt. - również z silnikami Diesla - o długości 10,6 metrów. Pozostałe 91 pojazdów o długości 12,1 metrów ma napęd na gaz ziemny.

  • Wszystkie pojazdy mają dwoje (MIDI) lub troje drzwi (MAXI) i mogą pomieścić do 84 osób (10,6 m) lub 109 osób (w wersji 12 metrowej). Wyposażono je m.in. w: manualne platformy dla wózków oraz systemy gaśnicze, nadzór wideo, klimatyzatory, system lokalizacji Avm, liczniki pasażerów, monitory multimedialne i oświetlenie LED.

  • Na wszystkie autobusy firma Industria Italiana Autobus SpA udzieliła pięcioletniej gwarancji.

Karsan w Europie

O wadze tego zamówienia dla Karsana świadczy fakt, że wraz z autobusami, które mają być dostarczone do Rzymu, łączna liczba zamówień tureckiej firmy w Europie za rok 2019 osiągnęła poziom 320 sztuk. razem daje to wartość kontraktów na poziomie 61,3 mln euro.

-"Od rozpoczęcia współpracy z IIA wyeksportowaliśmy ogółem ponad 1000 sztuk autobusów Menarinibus Citymood" - powiedział dyrektor generalny Karsan, Okan Baş i dodał:

-"Partnerstwo z IIA było kluczowym krokiem w naszej strategii, aby zostać marką globalną. Zwiększony udział w IIA daje nam szansę na wejście na rynek w Europie. Dzięki autobusom do Rzymu w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku osiągnęliśmy poziom sprzedaży na poziomie 320 sztuk Menarinibus Citymood o wartości 61,3 miliona euro. Kontynuując współpracę z IIA nasz całkowity eksport Menarinibus Citymood przekroczy do 1000 sztuk do końca roku ".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
CNG
Karsan
Menarinibus
Włochy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....