TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kampania 2018: Partia Razem o regionalnych autobusach
PAP - Opublikowano: 24.08.2018 10:30:54 1 komentarz
Kampania 2018: Partia Razem o regionalnych autobusach

Samorządy województw muszą wziąć większą odpowiedzialność za transport publiczny, w tym autobusowy - uważa Partia Razem i chce takiej siatki połączeń, by autobusy dojeżdżały do każdej wsi, która ma sołtysa. W środę - 22 sierpnia - partia zaprezentowała liderów list w wyborach do sejmiku podlaskiego.

-"Przez bardzo długi czas transport publiczny w Polsce po prostu się zwijał. To wynika z bardzo złej decyzji: samorządy w Polsce uznały, że transport publiczny to jest coś, co może rozwiązać rynek" - mówił dziennikarzom w Białymstoku lider Partii Razem Adrian Zandberg.

Podkreślał, że efekt jest obecnie taki, iż z wielu małych miejscowości nie ma żadnej możliwości skorzystania z połączeń komunikacją publiczną - nie można z nich ani wyjechać, ani od nich dojechać. "Ludzie są zmuszeni do tego, żeby kupować 20-letnie +rzęchy z niemieckiego szrota+, bo inaczej nie da się funkcjonować, inaczej nie da się dojechać do pracy, inaczej nie da się z tej pracy wrócić" - mówił Zandberg.

Podkreślał, że sejmik wojewódzki musi wziąć większą odpowiedzialność za transport publiczny, w tym za połączenia autobusowe. "Polska jest jednym z nielicznych krajów w Europie, które tej odpowiedzialności po prostu się zrzekły" - powiedział. Zandberg mówił, że kwestia transportu jest jednym z priorytetów samorządowych Partii Razem, a celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której autobus będzie dojeżdżał do każdej wsi sołeckiej (która ma sołtysa).

-"Nie może być tak, że znaczną część obywateli i obywatelek naszego kraju zostawiamy poza siecią komunikacyjną, zwłaszcza że Polska jest krajem, gdzie naprawdę nie wszyscy mieszkają w największych metropoliach" - mówił. Jego zdaniem "jest bardzo prawdopodobne", że w kolejnej perspektywie budżetowej samorządy wojewódzkie będą miały więcej pieniędzy unijnych, które będą mogły przeznaczyć również właśnie na transport.

-"Nie jest tajemnicą, że relacje pomiędzy rządem PiS a Brukselą są napięte. Jest możliwe, że część środków, która dziś trafia do władz centralnych, będzie trafiała do regionów. Warto pomyśleć, jak zagospodarowywać je z pożytkiem dla lokalnych społeczności. Naszym zdaniem transport publiczny jest jedną z takich, kluczowych zupełnie, odpowiedzialności samorządu wojewódzkiego. Tej odpowiedzialności było dotąd po prostu za mało" - mówił Zandberg. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kampania
  • tantus – 26.08.2018

    @Tadeusz Mandziej: Przez ostatnich 8 lat, Polcy i Polaki...Zandberg mówi o całym okresie po 1989 r. - wszystkie kolejne rządy miały transport publiczny poza miastami w... nosie. Koalicja PO-PSL przynajmniej uchwaliła ustawę o publicznym transporcie zbiorowym, która miała szansę rozpocząć zmiany w tej dziedzinie, a której wejście w życie PiS ciągle odsuwa.Natomiast odniesienie do konfliktu rząd-Bruksela zostało przywołane jako szansa na zwiększenie strumienia środków UE do samorządów.PS: Jaka dziś pogoda na Nowogrodzkiej?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....