TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

KAMAZ Impuls. Rosjanie chcą zawojować Europę [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.08.2019 09:00:54
fot. KAMAZ

Elektryczny autobus KAMAZ został po raz pierwszy zaprezentowany w Europie w ramach Światowego Szczytu Międzynarodowej Unii Transportu Publicznego (UITP), którego tegoroczna edycja odbyła się w Sztokholmie.

Międzynarodowy szczyt odbył się co dwa lata od ponad 130 lat, począwszy od 1886 r. W tym roku zgromadził na swojej stronie przedstawicieli organizacji transportowych z całego świata. W wydarzeniu wzięli udział dyrektor generalny KAMAZ-a, Sergiej Kogogin, jego zastępca ds. transportu pasażerskiego Nikołaj Pronin i inni dyrektorzy rosyjskiego producenta. Dla firmy szczyt objął serię rozmów z potencjalnymi partnerami zainteresowanymi współpracą z rosyjskim gigantem samochodowym.

Na stoisku zorganizowanym wspólnie z Mosgortrans firma zaprezentowała innowacyjny elektryczny autobus KAMAZ Impuls. Jak podkreślają Rosjanie ich model "elektryka" wzbudził duże zainteresowanie ze strony zagranicznych specjalistów i operatorów. Wszyscy zostali szczegółowo poinformowani o głównych zaletach autobusu elektrycznego montowanego przez KAMAZ-a. Rosjanie zachwalali przestronną przestrzeń pasażerską Impulsa, cichą pracę układu napędowego, neutralność dla środowiska, oszczędną eksploatację i bardzo szybkie ładowanie baterii.

"Nasz zespół inżynierów rozpoczął pracę nad autobusami elektrycznymi 10 lat temu. W ubiegłym roku rozpoczęliśmy masową produkcję tego innowacyjnego produktu i rozpoczęliśmy dostawy do stolicy Rosji" - powiedział Sergiej Kogogin - "Dziś jest dla nas ważny dzień, ponieważ po raz pierwszy zaprezentowaliśmy wynik naszej pracy Europie. Mam nadzieję, że z czasem ekologiczny elektryczny autobus KAMAZ pojawi się na ulicach europejskich miast, a pasażerowie z zagranicy to docenią."

Należy dodać, że moskiewski Mosgortrans, do którego KAMAZ dostarcza obecnie autobusy elektryczne, został finalistą światowej nagrody transportowej UITP Awards. Największy metropolitalny operator transportu publicznego przedłożył jury projekt "Nowe podejście w Moskwie: przejście do kontraktów na utrzymanie taboru kolejowego przez cały okres użytkowania".

KAMAZ jest jednym z dostawców, z którymi Moskwa zawarła kontrakty serwisowe na cały okres użytkowania zakupionych pojazdów. W ramach takiej umowy producent elektrobusów przez 15 lat musi zapewnić pełną gotowość floty Impulsów i infrastruktury do ładowania.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
KAMAZ
elektrobus
Rosja
Moskwa
Mosgortrans

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....