TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jutro strajk kierowców autobusów. W Jastrzębiu-Zdroju
PAP - Opublikowano: 25.01.2018 19:10:13
Jutro strajk kierowców autobusów. W Jastrzębiu-Zdroju

W piątek - 27 stycznia - odbędzie czterogodzinny strajk kierowców z Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Jastrzębie-Zdrój.

Domagający się podwyżek płac kierowcy z Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Jastrzębie-Zdrój zapowiedzieli na piątek rano czterogodzinny strajk ostrzegawczy. Organizator komunikacji w mieście i okolicach przygotował bezpłatne autobusy zastępcze, które mają pokryć 70 proc. potrzeb.

Zgodnie z zapowiedziami związkowców, strajk odbędzie się między czwartą a ósmą rano - w tym czasie z zajezdni nie wyjedzie żaden autobus.

"Utrudnienia wystąpią głównie w Jastrzębiu-Zdroju, Żorach, w Czerwionce-Leszczynach, Pawłowicach i Suszcu. Na trasach pojawi się bezpłatna komunikacja zastępcza, która w 70 proc. zabezpieczy potrzeby podróżnych. Za darmo pojedziemy liniami objętymi utrudnieniami. Bez zmian natomiast na liniach obsługujących miejscowości powiatu wodzisławskiego" - podał Międzygminny Związek Komunikacyjny (MZK) w Jastrzębiu-Zdroju, który odpowiada za komunikację w około 90-tysięcznym mieście i okolicach.

Cel: podwyżki i sytuacja firmy

Kierowcy jastrzębskiego PKM walczą o 500-złotowe podwyżki płac, chcą też zwrócić uwagę na pogarszającą się sytuację spółki.

"Strajk w firmie, która zajmuje się przewozem ludzi, zawsze jest ostatecznością, ale my stoimy pod murem. Zarabiamy niewiele i w dodatku dziesiątego każdego miesiąca nie mamy pewności, czy wypłaty wpłyną na nasze konta" – powiedział cytowany w informacji śląsko-dąbrowskiej Solidarności wiceprzewodniczący Solidarności w PKM w Jastrzębiu-Zdroju Krzysztof Skrzynecki.

Spór zbiorowy na tle płacowym trwa w spółce od lipca ub. roku. Związkowcy domagają się podwyżek w wysokości 500 zł brutto dla wszystkich pracowników zatrudniającej ok. 130 osób firmy. 14 grudnia w zakładzie przeprowadzone zostało referendum strajkowe. W głosowaniu za taką formą protestu opowiedziało się 95 proc. pracowników.

Związkowcy oceniają, że wśród powodów coraz trudniejszej sytuacji przedsiębiorstwa i zatrudnionych w nim pracowników jest niewywiązywanie się ze zobowiązań przez warszawską firmę, której MZK zlecił, w wyniku przetargu, usługi transportowe. Połowę zleconych połączeń realizują - na podstawie zlecenia zwycięzcy przetargu - autobusy PKM. Przedstawiciele Solidarności wskazują, że firma nie dostaje na czas pieniędzy za wykonane usługi. "Obawiamy się o przyszłość i miejsca pracy" - powiedział Skrzynecki.

Co z pasażerami?

Według przedstawicieli jastrzębskiego MZK, w związku z akcją protestacyjną w piątek rano na trasy nie wyjedzie blisko 20 autobusów PKM. "Kierowcy domagają się podwyżek płac, czego kierownictwo PKM-u nie jest w stanie zagwarantować" - czytamy w komunikacie.

Zarząd MZK poinformował o podjęciu decyzji zmniejszających prognozowane utrudnienia. Za priorytet uznano utrzymanie linii wykraczających poza obszar jednej gminy oraz tych, służących pasażerom dojeżdżającym do pracy czy szkoły - stąd np. utrzymanie w całości kursów na linii E-3 i minimalne zmiany na linii 131.

-"Bezpłatna komunikacja będzie obowiązywała na wszystkich liniach MZK objętych utrudnieniami, w godzinach od 4.00 do 8.00. Ważną informacją jest to, że jeśli pasażer wsiądzie do autobusu przed godzina 8.00, to całą swoją trasę również przejeżdża za darmo. Liczy się bowiem moment, w którym rozpoczyna się podróż – wyjaśnia Rafał Jabłoński, odpowiedzialny za kontakty MZK z mediami.

Rozkład jazdy na piątek 26 stycznia (linie objęte utrudnieniami) znajduje się TUTAJ

W MZK uruchomiony został telefon alarmowy czynny w piątek 26 stycznia od godz. 4.00. Pod numerem 32 476 35 77 pasażerowie uzyskają informacje dotyczącą rozkładu jazdy i ewentualnych utrudnień.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
strajk
kierowca PKM Jastrzębie-Zdrój
MZK Jastrzębie-Zdrój

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....