TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jutro debiut nowego operatora w sieci ZKM Gdynia
INFOBUS.PL - Opublikowano: 31.12.2018 13:30:16
fot. BP Tour

Od jutra, 1 stycznia 2019 r. zmieni się operator sopockich linii 177 i 187. Zadanie to przejmie od Warbusa BP Tour z Bełżyc. To oznacza debiut nowego przewoźnika w sieci organizowanej przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Linie 177 i 187 gdyński ZKM organizuje w ramach porozumienia komunalnego z Sopotem. Nowy kontrakt na obsługę tych połączeń będzie obowiązywał od 1 stycznia 2019 r. do końca grudnia 2023 r. W tym okresie ma zostać wykonana praca eksploatacyjna w wymiarze 1 272 452 wzkm. ZKM jak to ma w zwyczaju przy kilkuletnich umowach zastrzegł sobie możliwość zwiększenia tego wolumenu. Urzędnicy dali sobie prawo udzielenia zamówienia uzupełniającego o wartości nie przekraczającej 20% kontraktu podstawowego.

Do obsługi tego zlecenia ZKM wymagał od przewoźnika dysponowania min. czterema autobusami klasy MAXI. Docelowo dwa, które będą przypisane do brygad całodziennych muszą być fabrycznie nowe. Pozostałe muszą być nie starsze niż z 2007 roku. Muszą to być konstrukcje z nadwoziami o długości 11,5 – 13,5 m oraz posiadające silniki o mocy min. 240 KM. Każdy z nich musi umożliwiać podróż przynajmniej 85 pasażerom, w tym nie mniej niż 27 na miejscach siedzących. Przynajmniej 25 foteli ma być stałych. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia. Miasto daje operatorowi pewną dowolność w doborze układu drzwi. Może to być układ 1-2-2 lub 2-2-2. Przewidziano kilkumiesięczny okres przejściowy, w którym ZKM dopuścił wykorzystanie tymczasowo autobusów o niższym standardzie.

W połowie października poznaliśmy przewoźników, którzy postanowili zawalczyć o ten pakiet. Pisaliśmy o tym tutaj. Najtańszy okazał się BP Tour, który zaoferował swoje usługi po stawce początkowej 6,75 zł/wzkm netto. By to o 5 gr netto więcej w stosunku do szacunków ZKM. Poszukano jednak dodatkowych pieniędzy i pod koniec listopada zdecydowano się o wyborze oferty lubelskiej firmy. Z kolei 4 grudnia podpisano umowę.

BP Tour początkowo skieruje do Sopotu sześć jedenastoletnich Solarisów Urbino 12- cztery liniowe i dwa w charakterze rezerwy. Przewoźnik pozyskał je od Mobilisu, któremu od pół roku te autobusy są już niepotrzebne.

Po upływie okresu przejściowego przynajmniej dwa Solarisy powinny zniknąć z linii Sopockich. Ich miejsce zajmą dwa nowe autobusy. Czy będą to Mercedesy? BP Tour wydaje się, że ma jeszcze chwilę na ostateczny wybór.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
ZKM Gdynia
BP Tour
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....