TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jutro Bolesławiec zadecyduje o bezpłatnych autobusach
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.12.2017 09:42:12 1 komentarz
Jutro Bolesławiec zadecyduje o bezpłatnych autobusach

Jeżeli jutro radni zadecydują na TAK, z  dniem 23 czerwca 2018 roku mieszkańcy Bolesławca będą jeździli autobusami MZK za darmo.

Celem zmian jest ograniczenie zanieczyszczeń w dolnośląskim mieście. Włodarze liczą, że wskutek wprowadzenia bezpłatnego transportu miejskiego, ruch w centrum miasta zmniejszy się o około 20 do 30 procent. Zmiany pozwolą na zmniejszenie problemów ze znalezieniem wolnych miejsc parkingowych w centrum. Miasto chce także zachęcić kierowców do korzystania z komunikacji miejskiej przez wprowadzenie opłat za parkowanie w centrum. O darmowej komunikacji miejskiej nie byłoby mowy, gdyby nie został spełniony podstawowy warunek jakim był zakup nowego taboru.

Niskoemisyjne autobusy mają na celu nie tylko poprawę jakości transportu publicznego, ale również zmniejszenie ilości spalin w mieście oraz zachęcenie mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. W tym celu został rozstrzygnięty przetarg na zakup 13 nowych autobusów.

W dniu 31 października br. prezydent Bolesławca Piotr Roman podpisał umowę z przedstawicielem firmy Solaris na dostawę rzeczonych pojazdów, o czym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ Będą to konstrukcje niskopodłogowe, spełniające normę emisji spalin Euro 6, w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i posiadające wydzielone miejsce do przewozu roweru. Co ważne, zamówione autobusy będą nieco dłuższe od tych, które do tej pory eksploatuje MZK. Ma to o tyle istotne znaczenie, że po wprowadzeniu darmowych przejazdów komunikacją miejską prawdopodobnie zwiększy się liczba pasażerów.

Solaris będzie musiał dostarczyć autobusy w ciągu 210 dni od podpisania umowy, a zatem wszystkie pojazdy powinny się pojawić w mieście nie później niż do końca maja 2018 roku. Całkowita wartość umowy to 12.792.000 zł. Oznacza to, że jeden autobus kosztował 984.000 zł. Miasto dostało jednak wsparcie finansowe na to zadanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego nalata 2014–2020. Wysokość dofinansowania tej inwestycji to 8.845.100 zł. Po dostawie nowych Solarisów, w Bolesławcu flota autobusów tej marki wzrośnie do 21 sztuk. Wraz z wprowadzeniem bezpłatnych autobusów zmianie mają ulec trasy autobusów. Nie będą one już jeździć do ościennych miejscowości. Ponadto, zmieniony zostanie rozkład jazdy na korzyść dla pasażerów, albowiem autobusy mają jeździć częściej.

Radni miejscy zajmą się tematem darmowych przejazdów komunikacją miejską na najbliższej sesji rady miasta w dniu 20 grudnia. Z przyjęciem uchwały nie powinno być problemów, ponieważ większość rady miasta podpisała się pod programem, w którym jednym z punktów była bezpłatna komunikacja.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BKM
MZK Bolesławiec
  • adas – 20.12.2017

    Witam...Kolejne miasto z "darmową" komunikacja miejską....Zapamiętajmy, nie ma nic za darmo.....Zapłacą Mieszkańcy Miasta w postaci zwiększonej opłaty, w tym przypadku , parkingów, podatków i.t.p. ...Oraz zapłacą Mieszkańcy "ościennych" miejscowości , którym "włodarze" zabiorą transport publiczny, a do miasta będą musieli dojechać swoim transportem,a więc opłaty za parkingi, paliwo i.t.p..Ciekawe tak na zakończenie czy Kierowcy i pracownicy obsługi technicznej, będą więcej zarabiali ???? Czy może będą pracowali za "darmo" ???? Pozdrawiam

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....