TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jonkowo z ofertą od MMI. W budżecie!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.02.2019 15:00:24
Jonkowo z ofertą od MMI. W budżecie!

Podolsztyńskie Jonkowo tym razem próbuje samodzielnie kupić dwa autobusy klasy MINI. Do dziś, 7 lutego gmina czekała na oferty w przetarg na ich zakup. I wygląda na to, że czwarta już próba ich pozyskania zakończy się sukcesem. Oferta MMI mieści się w szacunkach Jonkowa.

Jonkowo początkowo postawiło wspólnie działać z sąsiednią Stawigudą. W ten sposób chciało kupić dla siebie 3 małe autobusy. Jednak trzykrotnie te zamiary pełzły na niczym. W czerwcu 2018 r. okazało się bowiem, że nikt nie jest w stanie dostarczyć takich pojazdów dla Jonkowa w 150 dni podpisania umowy. Pod koniec sierpnia również nie znalazł się chętny, mimo wydłużenia terminu dostawy o prawie dwa miesiące. Jedynie Stawigudzie udało się zamówić trzy Otokary Navigo C.

Trzeci przetarg na dwa minibusy dla Jonkowa oraz dla jednego dla Stawigudy ogłoszono w pierwszych dniach października. Jednak i on się zakończył niepowodzeniem z powodu błędu proceduralnego, który polegał na błędnej kwalifikacji rodzaju zamówienia. Jonkowo więc podjęło decyzję o samodzielnym przeprowadzeniu procedury zakupowej.

"Niestety, współpraca z gminą Sawiguda przy zakupie autobusów na potrzeby naszej komunikacji publicznej zostaje zakończona. Nie możemy sobie pozwolić na kolejną zwłokę w tej ważnej dla mieszkańców kwestii. Nie pozostaje nam nic innego jak samemu rozpisać przetarg na zakup autobusów. Transport publiczny to dla mnie jeden z priorytetów właśnie rozpoczętej kadencji i chcę jak najszybciej doprowadzić do uruchomienia regularnej komunikacji gminnej" - tłumaczył wójt Jonkowa, Wojciech Giecko.

Zamówienie obejmuje sprzedaż i dostawę do siedziby zamawiającego dwóch niskopodłogowych autobusów transportu publicznego, jednej marki, jednego typu i wersji, identycznych pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych. Każdy musi umożliwiać podróż min. 40 pasażerom, w tym 20 na miejscach siedzących. Autobusy muszą być wyprodukowane w 2019 r. Mają być one napędzane silnikiem diesla Euro 6 o mocy min. 140 kW i pojemności skokowej min. 3 l. Termin dostawy wynosi 240 dni od podpisania umowy.

Dziś minął termin składania ofert. Jonkowo na zakup dwóch minibusów przygotowało 1 627 000 PLN brutto. A to oznacza, że pozyskanie jednego przyjęto na poziomie nie większym niż 661 382,11 PLN netto. Jedyna otwarta dziś oferta mieści się w tych szacunkach.

Przedstawiła ją firma MMI ze Zbyszewa. Jej propozycja opiewa na 1 451 400 PLN brutto. Daje to cenę jednostkową za pojazd 590 000 PLN netto w pakiecie z dwuletnią gwarancją całopojazdową. Wygląda na to, że dla Jonkowa zaoferowano autobusy Karsan Atak.

Rozstrzygnięcie wydaje się być formalnością. Jeżeli szybko ono zapadanie i równie szybko zostanie podpisana umowa to nowe minibusy zaczną służyć mieszkańcom Jonkowa jeszcze w tym roku. Warto dodać, że to nie jedyny kontrakt, który wpadnie MMI w okolicach Olsztyna. Gmina Dywity odbierze od pomorskiej firmy trzy Karsany Jest.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Jonkowo
UG
MMI
Karsan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....