TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jonkowo z Karsanami Atak. Umowa z MMI podpisana
INFOBUS.PL - Opublikowano: 29.05.2019 14:00:18
fot. UG Jonkowo

Po wielu przebojach wreszcie mamy finał autobusowych zakupów w Jonkowie pod Olsztynem. Wczoraj, 28 maja gmina podpisała umowę z pomorską firmą MMI na dostawę dwóch nowych Karsanów Atak. Pojawią się one w Jonkowie jeszcze w tym roku.

Droga do zakupu przez Jonkowo ośmiometrowych autobusów była bardzo wyboista. Aż pięć razy gmina próbowała kupić dwa autobusy klasy MINI. Trzy próby pozyskania tych pojazdów w grupie zakupowej z sąsiednią Stawigudą spełzły na niczym. Czwarte, ale już samodzielne podejście również zakończyło się niepowodzeniem, choć nic tego nie zapowiadało. Jonkowo odrzuciło ofertę pomorskiego MMI ze względów formalnych.

W pierwszej połowie kwietnia podjęto więc kolejną próbę zakupu dwóch "ósemek". Zamówienie cały czas obejmowało sprzedaż i dostawę do Jonkowa dwóch niskopodłogowych autobusów, jednej marki, jednego typu i wersji, identycznych pod względem konstrukcyjnym i parametrów technicznych. Każdy musiał umożliwiać podróż min. 40 pasażerom, w tym min. 20 na miejscach siedzących i być wyprodukowanym nie wcześniej niż w 2018 r.

Dalej będą napędzane silnikiem diesla Euro 6 o mocy min. 140 kW i pojemności skokowej min. 3 l. Termin dostawy wynosił niezmiennie 240 dni od podpisania umowy, choć dodatkowe punkty są za jego przyspieszenie do 180 dni.

25 kwietnia minął termin składania ofert. Zmniejszył się budżet Jonkowa. Teraz to 1 400 000 PLN brutto. A to oznacza, że gmina "zjechała" z wyceną jednostkową z 661 382,11 PLN netto do 569 105,69 PLN netto. Jedyna otwarta tego dnia oferta nie zmieściła się w tych szacunkach.

Przedstawiła ją znów firma MMI ze Zbyszewa. Jej propozycja opiewała tym razem na 1 549 800 PLN brutto. Znów zaoferowana Karsany Atak. Dało to cenę jednostkową za pojazd w wysokości 630 000 PLN netto w pakiecie z dwuletnią gwarancją całopojazdową i premiowaną przez Jonkowo dostawą w ciągu 180 dni od podpisania umowy. Jak widać przyspieszenie terminu przekazania podwyższyło cenę jednego Ataka o 40 000 PLN netto.

Ataki w listopadzie
Miesiąc zajęła analiza oferty MMI. Jonkowo znalazło dodatkowe pieniądze i 21 maja zdecydowało się przystać na propozycję pomorskiej firmy. Z kolei wczoraj wójt, Jonkowa Wojciech Giecko oraz Stanisław Zdrojewski, prezes MMI podpisali umowę na dostawę dwóch Karsanów Atak.

Autobusy zakupione zostały w celu uruchomienia transportu publicznego przez Jonkowo. Zgodnie z warunkami kontraktu dwa Ataki powinny zostać przekazane gminie najpóźniej w drugiej połowie listopada.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Jonkowo
UG
Karsan
MMI

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....