TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

JLA i kolejnych pięć Crossway`ów
WWW.JAROCIN.PL - Opublikowano: 14.04.2010 09:03:37 4 komentarze
JLA i kolejnych pięć Crossway`ów

Pięć nowych autobusów Irisbus Crossway LE zasiliło tabor Jarocińskich Linii Autobusowych, dzięki czemu średnia wieku 22 autobusów wielkopolskiego przewoźnika wynosi teraz zaledwie 3 lata! Pojazdy wyjechały na jarocińskie ulice 1 kwietnia. Nowoczesne, przestronne, ekonomiczne i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - tak w skrócie można powiedzieć o najnowszych nabytkach JLA. Każdy z ich na swój pokład może wziąć max. 120 osób, z czego 40 na miejscach siedzących. Niska podłoga, miejsce na wózek inwalidzki sprawią, że podróżować nim będą mogli z łatwością także niepełnosprawni.

Wartość zakupionych pojazdów to ponad 3 mln zł, z czego gminna spółka wyłożyła zaledwie 609 tys. zł, a aż 2,4 mln zł dołożyła Unia Europejska w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. –„Dzięki dofinansowaniu kupiliśmy pięć nowych autobusów, a zapłaciliśmy tylko za jeden - cieszy się Grzegorz Mirkiewicz, prezes Jarocińskich Linii Autobusowych. –„Zakup tych pięciu autobusów zakończył trwający od 2006 roku proces wymiany taboru komunikacji miejskiej w Jarocinie - tłumaczy burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. - Teraz średnia wieku autobusów JLA wynosić będzie zaledwie 3 lata. To ewenement na skalę krajową”- dodaje włodarz miasta.

Prezentacja nowych pojazdów dla mieszkańcom miasta odbyła się 30 marca na jarocińskim rynku. Podczas uroczystości można było nie tylko przetestować siedzenia nowych autobusów, ale także... w symboliczny sposób odesłać na emeryturę najstarszy pojazd JLA. Każdy, kto chciał, mógł na zabytkowym już Autosanie H9-35 wymalować sprayem pożegnalne hasła. W akcji wzięli się i dzieci, i dorośli. Nie zabrakło również i burmistrza Jarocina, i policjanta z jarocińskiej komendy powiatowej, który dozorował, aby spontaniczni artyści nie zamalowali świateł czy szyb autobusów. Generalnie chętnych nie brakowało, dzięki czemu autobus w przeciągu kilku minut zamienił się w dzieło sztuki, na którym dominowały hasła: \'Żegnamy, bez żalu\', \'Moje ostatnie dni w pracy\', \'Zastąpią mnie lepsi\'. Wymalowany Autosan jeszcze przez kilka dni kursował po ulicach Jarocina, zapowiadając ostateczne pożegnanie z epoką wysłużonych autobusów. Łącznie pięć nowych Crossway`ów zastąpiło cztery Autosany H9-35 oraz Jelcza 120M, co w pełni zabezpieczy potrzeby komunikacyjne miasta i gminy Jarocin. Nowe autobusy kursują na liniach: 0, 3, 5, 7 i 8

Przypomnijmy, że umowa na dostawy nowych autobusów została zawarta w listopadzie 2009 r. Dokument podpisał prezes Jarocińskich Linii Autobusowych - Grzegorz Mirkiewicz w obecności burmistrza Jarocina - Adama Pawlickiego. Kapenę reprezentował Stefano Rossi, prezes Kapeny S.A. Co ważne podczas spotkania została podpisana także druga umowa, która dotyczy rozszerzenia zakresu działalności jarocińskiej Autoryzowanej Stacji Obsługi autobusów Kapena. Teraz serwis JLA zostanie bazą warsztatową w tym rejonie dla autobusów oferowanych i produkowanych przez firmę Kapena (Irisbus, Iveco i Kapena). –„W ramach porozumienia będziemy wykonywać usługi gwarancyjne i naprawy autobusów z środkowo-zachodniej części Polski”.
Obecnie w Jarocinie jest eksploatowanych aż 8 różnych modeli pojazdów dostarczonych w ostatnich latach przez spółkę Kapena, w tym Daily, Urbanino, Thesi, Tema, MidiRider, Citelis, Crossway LE oraz Arway. Pojazdy marka Kapena /Irisbus stanowią blisko 90% całego taboru JLA, co pod tym względem daje przewoźnikowi pierwsze miejsce w kraju. To też powoduje, że doświadczenie zaplecza technicznego w zakresie tych modeli jest bardzo duże.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
JLA Jarocin
Irisbus
 • Józiu – 15.04.2010

  wlosko-czeski szajs

 • Klaudio – 16.04.2010

  Oj widze ,ze brak duzych uchylanych okien i nie ma tez klimy .W lecie bedziecie w nich mieli za darmo saune zobaczycie ;-))

 • Janusz – 14.05.2010

  Niepełnosprawni to tylko niska podłoga? He he he... http://infobus.pl/text.php?from=main&id=31751

 • kasia – 20.05.2010

  nie ma co ewenement na skalę krajową.chyba we wieśniackich rankingach? 22 autobusy stoi więcej na dworcu pkm w bytomiu w jednym czasie

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....