TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jelczem wokół Lubina
Krystian Kryczka 15.04.2011 - Opublikowano: 15.04.2011 12:37:06
Jelczem wokół Lubina

Dnia 9 kwietnia w Lubinie odbyła się impreza komunikacyjna pod nazwą ‘’Jelczem wokół Lubina’’. Początkowo zakładano, iż trasę obsłuży autobus miejski typu Jelcz 120M, które to w tym roku zostaną definitywnie wycofane z eksploatacji na liniach miejskich. Organizatorzy jednak zmienili nieco taktykę i zaproponowali inną, bardzo trafną opcję. Ostatecznie autobusem imprezowym został jedyny wyprodukowany Jelcz L120, który to posiadając jeszcze starą wersję nadwozia, tzw. berlietowską, posiadał już szyby boczne wklejane w nadwozie. Autobus ten był przejściową wersją lokalnego Jelcza, który to wówczas został zmodernizowany. Kolejne pojazdy posiadały już bowiem zmodernizowane nadwozie, w którym zastosowano ścianę przednią i tylną z kompozytów. Opisywany autobus wyprodukowany został w roku 1995. Przez blisko rok wykorzystywano go jako pojazd testowy lub pokazowy. Rok później, czyli w 1996 został odkupiony przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Lubinie i jeździ tam do dnia dzisiejszego.

Impreza ‘’Jelczem wokół Lubina ‘’miała swój początek o godzinie 10.00 w centrum miasta, przy ul. Niepodległości (‘’Jamniki’’). Wsiadający do pojazdu sympatycy autobusów z Lubina, Głogowa, Zielonej Góry, Wrocławia oraz Bolesławca nie kryli zadowolenia. Trasa przejazdu obejmowała początkowo miejskie osiedle Ustronie poczym autobus opuścił teren miasta i skierował się do pobliskich miejscowości. Nie zabrakło wielu ciekawych postojów na tle walorów przyrodniczych oraz architektury budowlanej czy też przemysłowej. Lokalny Jelcz odwiedził m.in. pętlę autobusową pod kościołem w miejscowości Obora, nowe osiedla domków jednorodzinnych w Szklarach Górnych, miejscowość Owczary a także dwa szyby górnicze należące do KGHM ‘’Polska Miedź’’S.A. Kolejnym etapem wycieczki był postój przy elektrociepłowni przy ul. Przemysłowej w Lubinie gdzie można było wykonać zdjęcia na jej tle. Dalsza trasa przebiegała przez miejscowości Chrustnik, Krzyczyn Mały aż do starszej dzielnicy górniczego miasta o nazwie Stary Lubin. Na zakończenie autobus udał się na miejskie lotnisko, gdzie po licznych zdjęciach na tle lasów i polanek, odbył się grill i odpoczynek. Po kilkudziesięciu minutach postoju w zaciszu lasów, tuż obok placu lotniskowego ze stojącymi samolotami typu Dromader, wyjątkowy Jelcz udał się wraz ze szczęśliwymi miłośnikami do centrum miasta, gdzie przyszedł czas na zakończenie imprezy. W planach jest zoorganizowanie kolejnej, która mam nadzieje również przysporzy wielu pozytywnych emocji i pozwoli na wykonanie wielu niecodziennych zdjęć. Organizatorem imprezy było Lubińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Jelcz
Lubin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....