TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jelczem wokół Lubina
Krystian Kryczka 15.04.2011 - Opublikowano: 15.04.2011 12:37:06
Jelczem wokół Lubina

Dnia 9 kwietnia w Lubinie odbyła się impreza komunikacyjna pod nazwą ‘’Jelczem wokół Lubina’’. Początkowo zakładano, iż trasę obsłuży autobus miejski typu Jelcz 120M, które to w tym roku zostaną definitywnie wycofane z eksploatacji na liniach miejskich. Organizatorzy jednak zmienili nieco taktykę i zaproponowali inną, bardzo trafną opcję. Ostatecznie autobusem imprezowym został jedyny wyprodukowany Jelcz L120, który to posiadając jeszcze starą wersję nadwozia, tzw. berlietowską, posiadał już szyby boczne wklejane w nadwozie. Autobus ten był przejściową wersją lokalnego Jelcza, który to wówczas został zmodernizowany. Kolejne pojazdy posiadały już bowiem zmodernizowane nadwozie, w którym zastosowano ścianę przednią i tylną z kompozytów. Opisywany autobus wyprodukowany został w roku 1995. Przez blisko rok wykorzystywano go jako pojazd testowy lub pokazowy. Rok później, czyli w 1996 został odkupiony przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Lubinie i jeździ tam do dnia dzisiejszego.

Impreza ‘’Jelczem wokół Lubina ‘’miała swój początek o godzinie 10.00 w centrum miasta, przy ul. Niepodległości (‘’Jamniki’’). Wsiadający do pojazdu sympatycy autobusów z Lubina, Głogowa, Zielonej Góry, Wrocławia oraz Bolesławca nie kryli zadowolenia. Trasa przejazdu obejmowała początkowo miejskie osiedle Ustronie poczym autobus opuścił teren miasta i skierował się do pobliskich miejscowości. Nie zabrakło wielu ciekawych postojów na tle walorów przyrodniczych oraz architektury budowlanej czy też przemysłowej. Lokalny Jelcz odwiedził m.in. pętlę autobusową pod kościołem w miejscowości Obora, nowe osiedla domków jednorodzinnych w Szklarach Górnych, miejscowość Owczary a także dwa szyby górnicze należące do KGHM ‘’Polska Miedź’’S.A. Kolejnym etapem wycieczki był postój przy elektrociepłowni przy ul. Przemysłowej w Lubinie gdzie można było wykonać zdjęcia na jej tle. Dalsza trasa przebiegała przez miejscowości Chrustnik, Krzyczyn Mały aż do starszej dzielnicy górniczego miasta o nazwie Stary Lubin. Na zakończenie autobus udał się na miejskie lotnisko, gdzie po licznych zdjęciach na tle lasów i polanek, odbył się grill i odpoczynek. Po kilkudziesięciu minutach postoju w zaciszu lasów, tuż obok placu lotniskowego ze stojącymi samolotami typu Dromader, wyjątkowy Jelcz udał się wraz ze szczęśliwymi miłośnikami do centrum miasta, gdzie przyszedł czas na zakończenie imprezy. W planach jest zoorganizowanie kolejnej, która mam nadzieje również przysporzy wielu pozytywnych emocji i pozwoli na wykonanie wielu niecodziennych zdjęć. Organizatorem imprezy było Lubińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Jelcz
Lubin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....