TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jelcz z milionowym kontraktem
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 06.12.2017 16:59:54 12 komentarzy
Jelcz z milionowym kontraktem; fot. PGZ

Trochę z sentymentu zaglądamy do jelczańskiej fabryki, która dzisiaj - w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej, otrzymała kontrakt na 66 pojazdów o wartości 70 mln zł.

6 grudnia w Jelczu-Laskowicach podpisano kontrakt na pojazdy bazowe dla przeciwlotniczych systemów rakietowo-artyleryjskich "Pilica". Jelczańskie zakłady wyprodukują 66 pojazdów o wartości 70 mln zł. Prezes Jelcz sp.o.o. Łukasz Dudkowski podkreślił, że dzięki temu kontraktowi wartość tegorocznych zamówień dla jego firmy przekroczyła pół miliarda zł.

"To dla nas honor i duma pracować na rzecz polskiej armii. Dziękuję załodze, bo pierwszy raz od wielu lat wykonaliśmy plan w terminie. Tegoroczne zamówienia, dzięki temu kontraktowi za 70 mln zł, przekraczają pół miliarda złotych" - powiedział Dudkowski.

Zakłady z Jelcza dostarczą dla przeciwlotniczych systemów rakietowo-artyleryjskich "Pilica" 66 pojazdów marki Jelcz 442.32. To flagowy produkt firmy, pojazd specjalny o napędzie 4x4 przystosowany do jazdy w trudnym terenie i transportu m.in. sprzętu specjalistycznego.

Jak podano, system "Pilica" obsługiwany jest przez 11 pojazdów, które transportują jednostki ogniowe, stanowiska dowodzenia oraz inne elementy systemu rakietowo-artyleryjskiego. PSRA "Pilica" służy do zwalczania bezzałogowych systemów powietrznych, śmigłowców, samolotów, rakiet manewrujących. Podstawowe uzbrojenie zestawu to: podwójne działko kalibru 23 mm o dużej szybkostrzelności oraz przeciwlotnicze pociski rakietowe typu GROM/PIORUN.

Wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Adam Lesiński podkreślił, że kontrakt realizuje zakład z Jelcza, ponieważ załoga dysponuje kompetencjami i doświadczeniem zdobywanym przez wiele lat.

"Najlepszą rekomendacją jest też fakt, ze produkujecie pojazdy na rynek cywilny, na którym też są one konkurencyjne. Dla naszej grupy ważne jest, że w tu w Jelczu w kolejnej lokalizacji odbudowuje się przemysł, fabryki, które były skazywane przez lata na likwidację. Niedawno podpisaliśmy kontrakt dla wojska z Autosanem, teraz kolejny tutaj w Jelczu i pewnie nie ostatni" - powiedział Lesiński.

PSRA "Pilica" jest w całości montowany przez Zakłady Mechaniczne Tarnów, które są głównym integratorem systemu. Podpisany z zakładami z Jelcza kontrakt przewiduje, że 66 pojazdów zostanie dostarczonych do Tarnowa w latach 2018-22.

"Mieliśmy kilka innych ofert, ale zdecydowaliśmy się na pojazdy z Jelcza, bo to bardzo dobra propozycja pod względem merytorycznym. Nie bez znaczenia jest też fakt, że to polski zakład, a dla bezpieczeństwa Polski jest lepiej, gdy współpracują polskie zakłady i Polacy. Myślą nie tylko o zrobieniu dobrego interesu, ale też o pracy dla kraju" - powiedział Henryk Łabędź, prezes firmy z Tarnowa.

Jak podano, konsorcjum PGZ-Pilica powołano w kwietniu 2016 r. w jej skład wchodzą: PGZ, Zakłady Mechaniczne Tarnów, PIT-RADWAR, PCO. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PGZ
Jelcz
 • . – 06.12.2017

  Ale niby o jakich pojazdach na rynek cywilny jest mowa?

 • Maciek_150 – 06.12.2017

  To jest portal o nowościach autobusowych. Po kiego w nim artykuł o Jelczu, który tylko ciężarówki produkuje ? Chyba autobusów nie będą już produkować ?

 • solaris150 – 06.12.2017

  Jeszcze tylko Stara reaktywować i będzie komplet ;)

 • zxcvbnm – 06.12.2017

  " Chyba autobusów nie będą już produkować ?""infobus.pl - 16.II.2019 Dziś w Jelczańskiej fabryce autobusów doszło do podpisania umowy z MZA na dostawę 64 nowych autobusów zasilanych gazem LNG. To będzie kolejna seria autobusów zasilanych ciekłym gazem w Warszawie. Przypomnijmy, że Jelcz po reaktywacji, przejął od Autosanu projekt Sancity3, który został zaoferowany niedawno przez PKS Grodzisk Mazowiecki do obsługi kontraktu na 200 brygad Maxi. Niebawem do tego miasta trafią również nowe składy z Pefawagu. EZT EN162 zamówiła spółka SKM Warszawa. Są to kolejne pojazdy z rodziny 7B/8B".

 • !!! – 06.12.2017

  Tylko Solar!!!

 • jpa – 06.12.2017

  Jeden pojazd za ponad 1 mln zł! Nikt tak drogich nie produkuje, to marnowanie publicznych pieniędzy! I jeszcze ta bzdura o bezpieczeństwie produkcji w polskiej firmie. A komponenty i podzespoły (np. Układ napędowy) to skąd? Odpowiem: z importu.

 • Cudu gospodarczego CD – 06.12.2017

  Jeśli dostaną takie zamówienie od cywilnego klienta to będzie sukces, dla sił zbrojnych to zwykła propaganda i jak ktoś wcześniej napisał "marnowanie publicznych pieniędzy"

 • żenua – 07.12.2017

  Redakcja portalu zapomniała dopisać "Artykuł sponsorowany".

 • Uber Alles – 07.12.2017

  Po wypowiedziach dokładnie widać jak zadziałał Niemiecki BOT SPAMOWY mocno wspierany Solarem

 • no tak ba – 07.12.2017

  I TAK MA BYĆ, a nie niemieckie g.wno!pozdro dla hejterów, którzy są wspierani przez zachodnie marki!

 • Nemo – 07.12.2017

  a glowne podzespoly z ZF i MTU Friedrichshafen -

 • Magik – 07.12.2017

  Siedział z was ktoś w tym JELCZU ?? Mało miejsca dla kierowcy jak dla mnie zbyt duży tunel środkowy 1m? może mniej troszeczkę porażka.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....