Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Jaworzno szuka ładowarek dla 20 elektrycznych Solarisów

infobus
01.06.2020 14:00
0 Komentarzy

Jaworzno szuka firmy, która dostarczy urządzenia do ładowania 20 elektrycznych Solarisów, które zamówiono w marcu. Zwycięzca przetargu musi wykonać wszystkie prace najpóźniej do końca lutego 2021 r.

Przypomnijmy, że w marcu miasto podpisało z Solarisem umowy na dostawę 20 elektrobusów w dwóch metrażach. Oba kontrakty opiewają na łącznie na sumę 53 800 200 PLN brutto, w tym:

  • zadanie na 5 szt. klasy MIDI na sumę 12 287 700 PLN i jednostkową ceną Urbino 8,9LE electric na poziomie 1 998 000 PLN netto
  • zadanie na 15 szt. klasy MAXI na sumę 41 512 500 PLN brutto i jednostkową ceną Urbino 12 electric na poziomie 2 250 000 PLN netto

Czas na ładowarki

Kilka dni temu Jaworzno ogłosiło przetarg na zbudowanie systemu do ładowania i jego monitorowania dla elektrycznych „jamników”. Zakres prac jest szeroki, bo prócz samego uruchomienia urządzeń obejmuje on także wykonanie niezbędnych prac budowlanych.

Wykonawca będzie musiał zbudować i uruchomić stację transformatorową przy pętli na ulicy Krakowskiej. Tam także staną trzy szybkie ładowarki pantografowe, każda o mocy min. 180 kW. Kolejne szybkie urządzenia mają powstać na krańcach przy ulicach Piłsudskiego i Katowickiej. Na każdym z nich znajdzie się po jednej ładowarce. I na koniec urządzenia plug-in. 10 podwójnych ładowarek, każda o mocy min. 80 kW zostanie uruchomionych w zajezdni PKM Jaworzno. Nad całością ma czuwać system monitorujący ich pracę.

Wszystkie prace obejmujące przedsięwzięcie mają zostać wykonane w ciągu maksymalnie 210 dni od podpisania umowy, jednak nie później niż do 28 lutego 2021 r. Miasto z jednej strony nie oczekuje gwarancji na ładowarki, jednak z drugiej za okres na 22 miesiące lub więcej przyzna aż 40% przetargowych punktów.

Formalności

Pora wspomnieć o warunkach formalnych postępowania. Minimum w zakresie zdolności finansowej to 2 mln PLN. Warunek doświadczenia jest liberalny. Oferent musi wykazać się realizacją w ciągu ostatnich pięciu lat dostaw i uruchomieniem minimum jednej szybkiej ładowarki pantografowej o mocy min. 180 kW. Do tego muszą dojść referencje na przynajmniej trzy podwójne urządzenia plug-in, każde o mocy min. 80 kW. Co ciekawe miasto nie wymaga zabezpieczania ofert wadium.

Termin składania ofert mija 16 czerwca. O wyborze decydują dwa kryteria. Cena ma 60% wagi. Pozostałe 40% to warunki gwarancji.

Komentarze