TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jakie są nowe MAN-y dla Ostrowa Wielkopolskiego?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 15.05.2019 15:00:23 2 komentarze
fot. UM Ostrów Wielkopolski

Trzy MAN-y A21 już służą mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego. Autobusy prezentują się bardzo elegancko zarówno na zewnątrz jak i w środku. Co jeszcze można powiedzieć o pierwszych od 19 lat "lwach" we flocie Miejskiego Zakładu Komunikacji?

Przypomnijmy, że kontrakt na dostawę trzech Lion'sów City MZK podpisało z jego polskim dystrybutorem MAN-ów pod koniec czerwca 2018 r. Pisaliśmy o tym tutaj. Kontrakt opiewał na 3 686 310 PLN brutto. Jeden A21 miał kosztować przewoźnika z Ostrowa Wielkopolskiego 999 000 PLN netto. Ale ostatecznie wyjdzie niższa kwota, gdyż dostawa została zrealizowana z opóźnieniem. To efekt ubiegłorocznej klęski urodzaju, która trapiła niemalże wszystkich producentów działających na naszym rynku.

Każdy z ostrowskich "lwów" umożliwia podróżować maksymalnie 87 pasażerom. 28 osób może liczyć na przejażdżkę na miejscach siedzących. W znakomitej większości są to fotela Kiel Ideo. Cztery siedzenia są dostępne z niskiej podłogi. Wejście na pokład jest możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. MAN zastosował drzwi firmy BODE w nieco odświeżonej na życzenie producenta wersji.

Ostrowskie MZK chciało "dwunastek" z dużymi silnikami i takie też dostało. Każdy MAN posiada leżący silnik, najprawdopodobniej typu D2066LUH51, który spełnia normę Euro 6. To jednostka, która mimo wszystko najlepiej spisuje się w dużych autobusach. Silnik o pojemności nieco ponad 10,5 l ma 235 kW mocy i osiąga 1400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka napędowa została zblokowana ze skrzynią biegów Voith D864.6.

Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana za pomocą agregatu Spheros Revo. Naturalną wentylację zapewnia pięć uchylnych okien oraz dwa sterowane elektrycznie szyberdachy. Autobusy wyposażono w monitoring oraz gniazda z portami USB. Każdy pojazd posiada biletomat typu BM06 grodziskiej firmy Mera-Systemy. Urządzenie umożliwia zakup biletów poprzez płatność bilonem oraz zbliżeniowo.

Autobusy są wyposażone w system informacji pasażerskiej bazujący na rozwiązaniach firmy R&G Plus. MAN zastosował trzy zewnętrzne tablice. W środku zamontowano trzy monitory LCD 22", który odpowiadają za prezentację informacji liniowej. Nie mogło zabraknąć głosowych zapowiedzi oraz system GPS.

Eleganckie malowanie, stonowana, ale elegancka kolorystyka wnętrza oparta na schemacie z Solarisów z 2017 r. oraz ciekawa aranżacja wnętrza w postaci dwóch platform dla wózków i pasażerów stojących. To najważniejsze cechy, które wyróżniają pierwsze od prawie dwóch dekad MAN-y w Ostrowie Wielkopolskim.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Ostrów Wlkp.
MAN
  • czeslaw2 – 15.05.2019

    Jakie są nowe MAN-y dla Ostrowa Wielkopolskiego? Odp: tandetne jak każde nowe marne auto niemieckie. Man się skończył na serii NL/NG.

  • czeslaw22 – 15.05.2019

    Jakie są nowe MAN-y dla Ostrowa Wielkopolskiego? Odp: super jak każde świetne auto niemieckie.Man zaczął się na serii NL/NG.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....