TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jakie będą Nowe Urbino dla MPK Świdnica?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.01.2018 14:07:56
fot. Solaris

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne "Świdnica" uzgodniło już wszystkie szczegóły dotyczące wyposażenia dziewięciu Nowych Urbino, które przewoźnik odbierze w maju i czerwcu. Spółka już pochwaliła się m.in. jaka tapicerka będzie w autobusach. Ale to nie jedyne nowości.

Nowe autobusy dla MPK Świdnica przywitają każdego wchodzącego pasażera. Napis powitalny znajdzie się na podłodze przy każdych drzwiach, a pod progiem znajdzie się oświetlenie pozwalające wsiadającym i wysiadającym dobrze ocenić odległość podłogi od jezdni albo krawężnika.

Zarząd MPK Świdnica oraz kierownicy działów strategicznych dla codziennego funkcjonowania transportu publicznego w Świdnicy byli w jednym z sześciu zakładów Solarisa w Bolechowie by uzgodnić ostatnie szczegóły wykończenia i wyposażenia autobusów zakupionych w ramach projektu unijnego " Zakup niskoemisyjnych autobusów do obsługi linii komunikacyjnych na terenie miasta Świdnica oraz gmin Marcinowice i Świdnica" finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Przypomnijmy, że przewoźnik w październiku ubiegłego roku zamówił u Solarisa dziewięć autobusów z rodziny Nowego Urbino. Będzie to siedem pojazdów dwunastometrowych oraz dwa o długości 10,5 m. Wszystkie autobusy będą kosztowały nieco ponad 10,42 mln PLN brutto. MPK postawiło na downsizing'owy komplet. Świdnickie Nowe Urbino będą więc posiadały silniki Cummins ISB6.7E6 280B.

W Bolechowie odbywa się montaż finalny autobusów miejskich, trolejbusów i autobusów turystycznych. Wszystko zaczyna się od ramy, wykonanej w innym zakładzie z profili ze stali kwasoodpornej, które najpierw są dodatkowo zabezpieczane przed niekorzystnym wpływem wody a następnie rama jest uzbrajana w kolejne systemy.

Dziennie powstaje do 10 pojazdów zarówno trzeciej jak i czwartej generacji. Wrażenie robią nowoczesne technologie stosowanych napędów i kierunki w jakich są eksportowane pojazdy: obok siebie stoją trolejbusy dla łotewskiej stolicy zaopatrzone dodatkowo w ogniwa wodorowe pozwalające dojechać tam gdzie nie ma trakcji elektrycznej albo hybrydy dla jednego z dużych miast w Niemczech elektryki dla Austrii czy autobusy turystyczne z nowoczesnym silnikiem diesla dla przewoźnika z Włoch. Autobusy dla Świdnicy jeszcze "nie weszły" na taśmę produkcyjną, zostały już umieszczone w planie produkcyjnym, a po wizycie przedstawicieli świdnickiego MPK nie ma już żadnych przeszkód by tę produkcję rozpocząć.

Podczas pobytu w Bolechowie doprecyzowane zostały szczegóły, które po przetargu pozostawały kwestią otwartą. Uzgodniony został sposób malowania, które będzie bardzo zbliżone do tego wybranego w głosowaniu na naszym fanpage'u, koloru i faktury tapicerki, wyróżnienia miejsc dla niepełnosprawnych tapicerką w kolorze niebieskim. Omówiony został system gaszenia pożaru w komorze silnika, rodzaj automatycznej skrzyni biegów i wybrano lusterka wsteczne zewnętrzne. Wskazane zostały miejsca montażu kasowniko-biletomatów i kamer monitoringu oraz wiele detali, które ułatwią podróżowanie i podniosą estetykę miejskiego transportu.

Dziewięć nowoczesnych i ekologicznych autobusów miejskiej komunikacji kursujących po ulicach Świdnicy i drogach w gminach Świdnica i Marcinowice dotrze do nas w już za kilka miesięcy, w maju i czerwcu tego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Świdnica
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....