TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jakich gazowców chce Ostrołęka? Z dobrą gwarancją
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.02.2020 17:00:24
Jakich gazowców chce Ostrołęka? Z dobrą gwarancją

Tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce wzbogaci się o pierwsze od wielu lat nowe autobusy klasy MAXI. I to nie byle jakie. Miasto chce spółce kupić 10 pojazdów na CNG. Zaglądamy w szczegóły prowadzonego przetargu.

Warunki formalnego tego postępowania opisaliśmy tutaj. Gazowe "dwunastki" mają trafić do Ostrołęki w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy. Miasto jednak zaleca, aby dwa pierwsze gazowce zostały mu przekazane do 20 grudnia 2020 r. Każdy autobus musi być objęty min. dwuletnią gwarancją całopojazdową. Przy urzędnicy premiują wydłużenie tego okresu o jeszcze dwa lata.

Wybór najlepszej oferty
Miasto postawiło na łącznie pięć kryteriów. Mimo to sposób oceny jest bardzo prosty. Cena ma 60% wagi. Pozostałe cztery kryteria odnoszą się do kilku kwestii. Łącznie ważą one 40%. Są to:

  • poszycia boczne / preferowane panele dzielone na ich całej wysokość - 6 pkt
  • szyba przednia / preferowana trzyczęściowa - 5 pkt
  • gwarancja całopojazdowa / preferowane cztery lata - 15 pkt
  • jak najniższe zużycie gazu w warunkach testu SORT2, ale nie większe niż 60 Nm3 / 100 km - 14 pkt

Jakie autobusy?
Miasto szuka dostawcy 10 autobusów klasy MAXI zasilanych sprężonym gazem ziemnym z całkowicie niską podłogą. Mają to być konstrukcje z nadwoziami o długości do 12,5 m, szerokości 2,35 - 2,55 m i nie wyższe niż 3,4 m. Każdy umożliwi podróż min. 75 pasażerom, w tym nie mniej niż 28 na miejscach siedzących. Przynajmniej 10 foteli ma być dostępnych z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być dalej zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Pojazdy mają być napędzane silnikami gazowymi, które spełniają normę Euro 6. Muzą to być jednostki o pojemności min. 7 l. Nie mogą być one słabsze niż 200 kW i osiągać min. 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zostaną one zblokowane z automatycznymi skrzyniami biegów. Automat ma mieć przynajmniej cztery biegi. Przekładnia musi posiadać oprogramowanie umożliwiające optymalizację zużycia paliwa. Nie zabraknie oczywiście systemu detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika.

Autobusy muszą posiadać klimatyzację z funkcją rozdzielenia pracy osobno na przestrzeń pasażerską i kabinę kierowcy. Moc chłodnicza agregatu ma być nie mniejsza niż 25 kW. Naturalna wentylacja ma być zapewniona przez wywietrzniki dachowe oraz minimum cztery okna przesuwne lub uchylnej. Nie zabraknie oczywiście także monitoringu oraz gniazd USB dla pasażerów.

Miasto wymaga zamontowania trzech zewnętrznych wyświetlaczy diodowych o wysokiej rozdzielczości. W środku znajdzie się monitor LCD o przekątnej min. 21" oraz jedna tablica LED w rozmiarze min. 120x16 pkt. Do tego oczywiście autobusy muszą posiadać GPS oraz głosowe zapowiadanie przystanków. Całością ma sterować autokomputer, który ma być kompatybilny z używanym przez MZK systemem R&G Plus.

Podsumowując...
Miasto nie ma szczególnych wymagań wobec swoich pierwszych w historii autobusów na gaz. Podstawowe wyposażenie to już sporo, aby dostać dobrą cenę. Efekt ten jednak zostanie trochę zminimalizowany za sprawą wysokiego premiowania czteroletniej gwarancji. Ale to dalej nie oznacza, że Ostrołęka nie dostanie dobrych cen.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Ostrołęka
UM
MZK Ostrołęka
CNG

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....