TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jak Solaris szkoli kierowców autobusów [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.03.2018 09:03:35 1 komentarz
Jak Solaris szkoli kierowców autobusów [FILM]

Program szkoleń "Bezpieczny Kierowca" jest prowadzony przez Solarisa od 2005 roku. Taki trening przeszło już ponad 1000 polskich kierowców autobusów miejskich. W lutym br. wzięli w nim udział kierowcy szczecińskiego przewoźnika SPA Dąbie, a kamera uwieczniła ich popisy.

Nawet najlepiej wyposażone pojazdy i najbardziej innowacyjne rozwiązania techniczne wymagają odpowiednio wykwalifikowanych kierowców. Ponieważ kierowcy autobusów, wożąc dziennie setki pasażerów mają wyjątkowo odpowiedzialne zadanie, firma Solaris dbając o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, stworzyła dla nich program szkoleń "Bezpieczny Kierowca". W trakcie zajęć szkoleniowcy pokazują co robić, gdy na drodze dzieje się coś nieoczekiwanego.

Szkolenia "Bezpieczny Kierowca" organizowane są na terenie ośrodka Sobiesław Zasada Centrum Sp. z o.o. Sp. k. w Bednarach pod Poznaniem, które stanowi jeden z najlepszych w Polsce kompleksów szkoleniowych dla kierowców. W tym tygodniu w programie udział wzięli kierowcy szczecińskiego przewoźnika SPA "Dąbie" Sp. z o.o. Szkolenie podzielone było jak zwykle na część teoretyczną oraz praktyczną, która odbyła się na specjalnym torze. Kierowcy doskonalili technikę jazdy autobusem Solaris Urbino ucząc się odpowiednich zachowań w czasie poślizgu, hamowania awaryjnego w różnych warunkach pogodowych, technik omijania przeszkód na drodze czy też doskonalili umiejętności jazdy na zakręcie.

- Chcemy nauczyć kierowców rozpoznawać pierwsze symptomy zagrożeń na drodze i pokazać im jak poprawnie reagować od samego początku, kiedy mają dużo większe szanse przeprowadzić dany manewr z powodzeniem – powiedział Marcin Gąciarek, instruktor Sobiesław Zasada Centrum.

Z rozpoczętego przez firmę Solaris w 2005 roku programu szkoleń kierowców skorzystało już ponad 1000 osób. W tym tygodniu do tego grona dołączyło 10 pracowników SPA "Dąbie".
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
Solaris
SPAD Szczecin
szkolenie
  • DarekP – 29.03.2018

    Wymóg przeprowadzenia takich szkoleń powinien być obligatoryjnie stosowany w przetargach na dostawę nowych autobusów. To by pozwoliło lepiej poznać nowy tabor i podnieść kwalifikacje kierowców.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....