TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jak Solaris pomaga przewoźnikom walczyć z wirusem
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.07.2020 09:00:54
Jak Solaris pomaga przewoźnikom walczyć z wirusem

Solaris opracował specjalne pakiety rozwiązań zwiększające bezpieczeństwo pasażerów i kierowców w autobusie w czasie pandemii.

Komunikacja publiczna zawsze była i nadal pozostaje jednym z najbezpieczniejszych, najefektywniejszych i najbardziej ekologicznych sposobów na przemieszczanie się ludzi w miastach. Ostatnie miesiące i epidemia koronawirusa w Europie i na świecie przyniosły wiele nowych wyzwań, również w obszarze transportu.

W tej sytuacji wielkopolska firma wypracowała specjalne pakiety rozwiązań zwiększające bezpieczeństwo pasażerów i kierowców w autobusie. Co ważne, można je zastosować zarówno do pojazdów już dostarczonych do klientów, jak i tych, które będą dopiero zamawiane i produkowane.

Czas na profesjonalistów 

-"W czasie największego nasilenia epidemii w różnych krajach w Europie i na świecie nasi klienci w całej Europie fantastycznie poradzili sobie z doraźnym przystosowaniem się do nowych warunków. Były to między innymi tymczasowe rozwiązania odizolowania kierowcy od pasażerów, wprowadzania limitów miejsc w pojazdach komunikacji publicznej czy dezynfekcji pojazdów przed rozpoczęciem każdego dnia pracy przewozowej. Teraz chcemy zaoferować sprawdzone i trwałe rozwiązania systemowe, bazujące na komponentach renomowanych europejskich dostawców" – mówi dr inż. Dariusz Michalak, wiceprezes zarządu ds. Badań i Rozwoju.

Co ważne, rozwiązania te zostały opracowane z myślą zarówno o nowo produkowanych pojazdach, jak i tych, które już od kilku lat kursują w miastach.

Antywirusowy pakiet

Począwszy od wejścia do autobusu Solaris oferuje następujące rozwiązania:

  • Bezdotykowe otwieranie i zamykanie drzwi przez pasażerów – rozwiązanie to bazuje na bramkach świetlnych, które rozpoznają osoby chcące wejść do autobusu lub opuścić pojazd. Kierowca z poziomu pulpitu zezwala na otwarcie lub zamknięcie drzwi, a one działają automatycznie, bez konieczności dotykania przycisków przez podróżujących.

  • Dezynfektory – możliwy jest montaż urządzeń dozujących płyn do dezynfekcji rąk na poręczach we wnętrzu autobusu. Dezynfektor po jednym napełnieniu jest w stanie wykonać 3000 operacji, jest przy tym łatwy w użyciu i zużywa niewiele energii. Takich urządzeń można w pojeździe zamontować kilka, w zależności od układu wnętrza.

  • Interkom – bezkontaktowy system komunikacji kierowca-pasażer – aby ograniczyć do minimum bezpośredni kontakt kierowców z pasażerami, autobusy mogą zostać wyposażone w tzw. interkom, czyli urządzenie do komunikacji głosowej między pasażerami a kierowcą. Dzięki niemu nawet podczas rozmowy można utrzymać zasady dystansu społecznego.

  • Systemy liczące pasażerów – podczas epidemii w wielu krajach operatorzy byli zmuszeni do ograniczenia liczby osób podróżujących jednocześnie pojazdem komunikacji miejskiej. Aby zarówno kierowcy, jak i pasażerowie wiedzieli, jaka jest aktualna liczba osób znajdujących się na pokładzie autobusu oraz ilu ludzi może jeszcze do niego wejść, przewoźnik może zdecydować się na urządzenie liczące. System umieszczony jest przy drzwiach pojazdu i automatycznie zbiera dane o liczbie podróżujących, rejestrując każde wejście i wyjście z autobusu. Informacja o aktualnej liczbie pasażerów może być wyświetlana zarówno na pulpicie kierowcy, jak i na zewnętrznych lub wewnętrznych tablicach informacyjnych.

  • Zamknięte kabiny kierowcy – z myślą o całodziennej pracy kierowców, Solaris opracował wersję kabin zamkniętych, aby stworzyć im komfortowe i bezpieczne warunki pracy. Kabiny te gwarantują kierowcom oddzielne urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne, które minimalizują możliwość cyrkulacji powietrza z przestrzeni pasażerskiej. Kierowca może mieć do swojej dyspozycji oddzielne wejście / wyjście, które pozwala minimalizować bezpośredni kontakt z innymi podróżującymi.

Serwisowe i merytoryczne wsparcie

-"Wszystkie z proponowanych przez nas rozwiązań są już dopracowane i przetestowane w realnych warunkach miejskich. Oczywiście ze względu na różne modele naszych pojazdów, każde zapytanie naszych klientów będzie rozpatrywane indywidualnie pod kątem możliwości technicznych. Na wszystkich rynkach, gdzie dostarczamy nasze produkty, źródłem informacji w tym zakresie jest Serwisowy Opiekun Klienta. Z ogromną chęcią służymy radą w zakresie najlepszych rozwiązań dla naszych klientów oraz wsparciem w zapewnieniu jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa na pokładach naszych autobusów, zarówno tych nowo pozyskiwanych, jak i tych będących już na linii – mówi Petros Spinaris, wiceprezes zarząd ds. Sprzedaży, Marketingu i Customer Service.

Oprócz powyższych rozwiązań firma Solaris przygotowała dla swoich klientów specjalną stronę - www.solarisbus.com/antywirusowo - gdzie zawarła szczegółowe rekomendacje odnośnie użytkowania i utrzymania urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w autobusach. Dotyczą one m.in. częstotliwości i sposobu mycia oraz dezynfekcji klimatyzacji czy wymiany filtrów i ich rodzajów. Dzięki tym instrukcjom można zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów oraz ograniczyć do minimum ryzyko przeniesienia się infekcji w autobusie.

-"Propozycje rozwiązań antywirusowych firmy Solaris pomagają zminimalizować ryzyko infekcji. Sprawiają, że pojazdy komunikacji publicznej są bezpieczne również w czasie epidemii. Można nawet stwierdzić, że dzięki wspomnianym rozwiązaniom są one nawet bezpieczniejsze niż wiele innych zamkniętych przestrzeni publicznych czy prywatnych, gdzie nie stosuje się tego typu środków prewencyjnych. Wspólnie z naszymi klientami, którymi są organizatorzy i operatorzy transportu publicznego, oferujemy pasażerom rozwiązania, które gwarantują komfort i bezpieczeństwo podróżowania w miastach, także w wyjątkowych czasach, z którymi przyszło nam się zmierzyć. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak nasi klienci znakomicie radzą sobie z obecnymi wyzwaniami, a pasażerowie korzystają z transportu publicznego w sposób odpowiedzialny i bezpieczny" – powiedział Javier Calleja, prezes zarządu Solarisa.

Warto pamiętać, że Solaris dostarczył na rynek już ponad 19 000 pojazdów. Teraz dba o to, aby podróż nimi była komfortowa i bezpieczna również w czasie pandemii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
kierowca
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....