TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jak sardynki w busie…
WITD - Opublikowano: 20.12.2013 08:44:50 2 komentarze
Jak sardynki w busie…
16 grudnia w godzinach porannych inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, przeprowadzili działania ukierunkowane na kontrolę przewoźników świadczących usługi przewozu osób na trasie Bielawa –Dzierżoniów –Wrocław. W trakcie kontroli ujawniono między innymi przypadek świadczenia usług przewozu osób przez mieszkańca Dzierżoniowa bez spełnienia jakichkolwiek wymogów. Kierowca nie posiadał żadnych uprawnień do wykonywania zarobkowego przewozu osób, nie poddał się wymaganym badaniom lekarskim oraz psychologicznym. Za przejazd na trasie Dzierżoniów –Wrocław pobierał kwotę 12 zł od każdego przewożonego pasażera, nie ewidencjonując tych przychodów za pomocą kasy fiskalnej, bo takowej w pojeździe nie posiadał.Pasażerowie byli przewożeni w nadmiernej liczbie w stosunku do dopuszczalnej wielkości określonej w dowodzie rejestracyjnym. Pojazd posiadał niedozwolenie zmiany konstrukcyjne, polegające na m. in. na zamontowaniu dodatkowych siedzeń, co w połączeniu z przewożonymi pasażerami powodowało przeciążenie pojazdu i utratę stabilności toru jazdy. Pasażerowie korzystający z usługi nielegalnego przewoźnika jechali w pojeździe ściśnięci jak „sardynki w puszce”, dodatkowo nie będąc zapiętymi w pasy bezpieczeństwa. Z uwagi na stwierdzone nieprawidłowości wobec przewoźnika wszczęte zostało administracyjne postępowanie wyjaśniające w sprawie nałożenia kary pieniężnej, której górna granica wynosi 10.000 zł. Ponadto kierowcę ukarano mandatem karnym oraz zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu wydając zakaz używania pojazdu w ruchu drogowym. Przeróbki, których dokonano w skontrolowanym pojeździe miały w swej istocie na celu wykorzystywanie pojazdu jako autobusu, jednakże z pominięciem obowiązku rejestracji czasu pracy kierowcy, ponoszenia opłat drogowych, szkolenia kierowcy czy też uiszczania podatku od środków transportu.Opisana sytuacja jest już kolejnym przypadkiem ujawnienia wykonywania nielegalnych przewozów osób wbrew wszelkim zasadom, nie tylko prawa ale także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Trzeba się tutaj też zastanowić, czy zatrzymany pojazd jest tylko odosobnionym przypadkiem, czy tak po prostu najczęściej wygląda „obsługa”krótkich regionalnych połączeń. Co niesamowite cena jaką kierowca pobierał na przewóz pasażerów nie jest znacząco niższa od kosztów skorzystania z usługi przewozu legalnie działających przewoźników. Inspekcja Transportu Drogowego apeluje do potencjalnych pasażerów o korzystanie z usług legalnie działających przewoźników gwarantujących maksymalny poziom bezpieczeństwa.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Wrocław
bus
  • Stasiek – 21.12.2013

    Oto Polska właśnie. Jednego zatrzymali, a setka innych jeździ nadal i ma się całkiem dobrze. Jedna pokazowa akcja ITD

  • empi – 22.12.2013

    Na trasie Bielawa-Dzierżoniów-Wrocław to jest standard. Panowie przychodzą na stanowisko na dworcu Polbus kilka minut przed przyjazdem autobusu Romanowicza albo PKS i namawiają do podróży Mercedesem Vito albo innym małym busem, przy czym jeśli widzą, że ktoś jest mało zorientowany, potrafią dać wyższą cenę, np. 15 zł.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....