TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jak pojadą autobusy po otwarciu metra?
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.03.2020 10:00:14
Jak pojadą autobusy po otwarciu metra? fot. WTP

Szykują się spore zmiany w autobusowej komunikacji na Woli po otwarciu metra. ZTM jednak nie uwzględniło większości uwag mieszkańców.

3 marca ZTM Warszawa ogłosił zmiany w komunikacji miejskiej po otwarciu stacji metra: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Jednak według wolskiego urzędu dzielnicy, ZTM prawie w ogóle nie uwzględnił uwag mieszkańców Woli, którzy podczas konsultacji zgłaszali wiele zastrzeżeń do rozkładu jazdy autobusów.

Miejska wizja

Magistrat w związku z planowanym otwarciem nowych stacji przypomniał, że na swoje trasy sprzed budowy wróciły już linie 103, 154 i 197. Poinformował też, że innymi trasami pojadą autobusy linii: 102, 105, 109, 129, 136, 149, 171, 184, 190, 201, 520, 714, 719, 729.

"Korekty tras będą różne, np. na trasy sprzed budowy metra wrócą 136, 171 i 190, autobusy 102 dojadą do ulicy Emilii Plater a trasy 714, 719, 729 zostaną wydłużone do stacji metra Księcia Janusza. Bez zmian pozostaną trasy 112, 167, 517 i E-2. Na trasy wyjadą autobusy dwóch nowych linii – 106 i 284, a na trasie 523 będzie nowy przystanek. Przestaną jeździć autobusy linii 155, a 397 zamienią się w kursy skrócone 197" - podał urząd.

Szczegółowy plan zmian TUTAJ

Zdaniem dzielnic

Zmiany wprowadzone w kursowaniu autobusów nie zadowalają mieszkańców Woli i urzędu dzielnicowego. W trakcie konsultacji nad nowym rozkładem Urząd Dzielnicy Wola składał wiele uwag, które dotyczyły skrócenia linii 102, 105, 171, 520 oraz przebiegu linii 184. "Najbardziej kontrowersyjne były propozycje dotyczące skrócenia linii 102, 105, 171 oraz 520. Naszą opinię w tej sprawie przesłaliśmy do ZTM" - przypomniał burmistrz dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski.

ZTM uwzględnił jedynie uwagi dotyczące linii 171, która nadal dojeżdżać będzie do Torwaru. "Autobusy linii 105 dojadą tylko do ronda Daszyńskiego. Na Woli zabraknie linii 102 i 520. Myślę, że kompromisowym rozwiązaniem byłoby wydłużenie trasy autobusu linii 520 chociaż do pętli na Młynowie" - powiedział Strzałkowski. "Pamiętajmy o tym, że osoby starsze i z niepełnosprawnościami mają ogromny problem z przesiadkami. Konieczność zmiany środka transportu sprawia, że komunikacja miejska dla wielu osób nie stanowi atrakcyjnej alternatywy dla samochodu" - dodał.

Podobnego zdania są miejscy radni. "Każda z linii, które mają być skrócone lub wycofane z Woli, pełni bardzo ważną funkcję w układzie komunikacyjnym w tej części miasta i pozytywnie wpływa na jakość transportu publicznego" - uważa radny Mariusz Budziszewski, który w lutym składał interpelację w sprawie zmian w komunikacji miejskiej na Woli.

Sprawa linii 184

Wolscy radni przypominają również, że nie zostały uwzględnione uwagi dotyczące skierowania linii 184 na ul. Deotymy, gdzie mieszczą się Katolicki Ośrodek Niepełnosprawnych oraz liczne placówki oświatowe. "Wiele osób z niepełnosprawnościami korzysta z tej placówki codziennie, gdzie uczestniczy w zajęciach rehabilitacyjnych, a rodzice dowożą dzieci do przedszkoli i szkół, w tym także integracyjnej oraz do domów kultury" - przypomniała radna Renata Niewitecka.

Zdaniem samorządowców układ transportu publicznego na Woli powinien być dostosowany do rzeczywistych potrzeb mieszkańców. "Atrakcyjne połączenia autobusowe i tramwajowe, które będą współgrać z nowymi stacjami metra zwiększą popularność transportu publicznego" - wskazał Strzałkowski.

Otwarcie nowych stacji na Woli planowane jest wiosną. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
ZTM Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....