TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jak pojadą autobusy na lotnisko w Pyrzowicach?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 31.10.2018 14:45:08
fot. wikipedia

Pochylamy się nad sprawą, którą zgłosili nam czytelnicy. 4 nowe linie autobusowe na lotnisko w Pyrzowicach startują już w listopadzie. Zagadką pozostają natomiast ich rozkład jazdy. Pewne wskazówki, które pozwalają się domyślać ich kształtu są.

"Od dłuższego czasu - kilka tygodni - próbujemy się doprosić jako pasażerowie i pracownicy Katowice Airport, aby KZK GOP upublicznił rozkład jazdy nowych linii na lotnisko w Pyrzowicach AP1, AP2, AP3 i AP4 - szczególnie widoczne są prośby w tej sprawie w zakładce społeczności na Facebooku KZK GOP." - czytamy w wiadomości przesłanej nam przez czytelnika.

KZK GOP i GZM na razie milczą w tej sprawie. Jednak pewne wskazówki jak rozkład może wyglądać sugerują parametry eksploatacyjne, które wpisano w SIWZ przetargu na obsługę linii lotniskowych. Wiemy także kto je obsłuży i jakimi autobusami.

Zgodnie z dotychczasowymi medialnymi doniesieniami linie powinny ruszyć od jutra, czyli 1 listopada 2018. Jednak do dziś nie można znaleźć jakiegokolwiek rozkładu.

Jak informuje nas czytelnik nie ma ich na przystankach. I to mimo faktu, że precyzyjnie określono, których przystankach np. w Katowicach będą stawały linie lotniskowe. Trzy linie są podstawowymi, ostatnia to linia uzupełniająca. Autobusy AP1, AP3 i AP4 mają kursować przez całą dobę. Jedynie linia AP2 będzie kursowała przez część dnia, a konkretnie w porze nocnej.

Linia łącząca Pyrzowice z Gliwicami (AP1) kursuje od godziny 2 do 23 z częstotliwością co około godzinę, natomiast w pozostałej części dnia (czyli od godziny 23 do 2 w nocy) - co około półtorej godziny. Linie odjeżdżające do lotniska z Katowic pomiędzy 5 a 21 odjeżdżają naprzemiennie ze wspólną częstotliwością wynoszącą pół godziny (linia AP2 kursuje od 5 do 22, a linia AP3 od 3 do 22 co godzinę).

Ostatnia, czwarta linia, łącząca Tychy z Katowicami jest uzupełnieniem funkcjonujących połączeń kolejowych między tymi miastami. Jeździ ona wyłącznie w godzinach i jest skomunikowana z autobusem AP3, co umożliwia pasażerom dojazd z Tychów do lotniska w Pyrzowicach.

Dodatkowo, przystanki obsługiwane przez poszczególne linie umożliwiają realizację dogodnych połączeń przesiadkowych dla pasażerów podróżujących z miast, w których nie ma bezpośrednich połączeń z lotniskiem. Na liniach lotniskowych będą obowiązywać bilety w cenie 14 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy).

Czy ktokolwiek skorzysta przez pierwsze dni i tygodnie z nowych linii jeśli nie może znaleźć nigdzie informacji na temat miejsc i godzin odjazdu? Linie te nie pojawiają się także w wyszukiwarce połączeń KZK GOP.

To dosyć interesujące, gdyż nowe linie do Pyrzowic miały być początkiem nowej jakości w komunikacji w GOP. Brak rozkładów powoduje, że pasażerowie mogą się czuć niepewnie. A to natomiast może poskutkować pewnymi problemami.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
KZK GOP
GZM
lotnisko

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....