TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jak Kraków uruchamia rezerwowe autobusy?
WIRUS, LINIE, MPK KRAKÓW - Opublikowano: 27.03.2020 12:00:41
Jak Kraków uruchamia rezerwowe autobusy? fot. MPK Kraków

W Krakowie łącznie kilkanaście razy w środę i w czwartek były podstawiane rezerwowe autobusy i tramwaje dla pasażerów, którym nie udało się wejść do regularnie kursujących linii.

Zgodnie z wprowadzonym przez rząd ograniczeniem liczba podróżujących środkiem transportu publicznego nie może przekraczać połowy miejsc siedzących.

Rezerwowe podstawienie

W środę i w czwartek w Krakowie łącznie kilkanaście razy były podstawiane rezerwowe autobusy i tramwaje dla pasażerów, którym nie udało się wejść do regularnie kursujących linii. Dodatkowe autobusy inspektorzy lub kierowcy albo motorniczy wzywali m.in. w okolicach Szpitala Uniwersyteckiego.

-"Z naszych obserwacji wynika, że takie sytuacje zdarzają się przede wszystkim rano, kiedy osoby muszą dostać się do pracy, ale i do sklepów spożywczych, piekarni; także po południu, podczas powrotów z pracy" – powiedział w czwartek PAP rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie Marek Gancarczyk.

Jak podkreślił, MPK stara się jak najszybciej reagować na wezwania prowadzących pojazdy oraz inspektorów, którzy w różnych częściach miasta obserwują przystanki i ruch w środkach transportu publicznego.

Łącznie w rezerwie MPK przygotowało 20 tramwajów i 50 autobusów.

Bez wychodzenia z kabin

Krakowskie MPK zakazuje kierowcom i motorniczym wychodzenia z kabin do pasażerów, ale równocześnie apeluje o czujność i prosi o zgłoszenia, jeśli zauważą, że na przystanku lub w pojeździe jest więcej pasażerów niż połowa miejsc siedzących.

-"Chodzi nam też o bezpieczeństwo naszych pracowników, nie mogą oni cały czas koncentrować się na liczbie osób w pojazdach" – powiedział rzecznik krakowskiego MPK.

Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk zapowiedział w środę restrykcyjne działania w stosunku do kierowców, których autobusy lub tramwaje będą przepełnione.

Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego wystosował pismo do premiera i ministra spraw wewnętrznych, w którym nie zgadza się na obciążenie kierowców i motorniczych taką odpowiedzialnością podkreślając, że nie mają oni fizycznych i technicznych możliwości, aby liczyć pasażerów.

W Krakowie część linii kursuje według sobotniego rozkładu jazdy, część zostało zawieszonych. Od przyszłego tygodnia planowane jest zwiększenie częstotliwości kursów. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....