TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jak kierowca z dyspozytorem uratowali staruszkę. W Szczecinie
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.10.2020 17:00:17
Jak kierowca z dyspozytorem uratowali staruszkę. W Szczecinie; fot. UM Szczecin

Czujnością, która zaowocowała uratowaniem staruszki wykazał się kierowca linii 52 i dyspozytor Centrali Ruchu w Szczecinie.

7 października rano w linii 52 szczeciński kierowca zauważył starszą panią, która podróżuje autobusem przez długi czas, nie wysiadając nawet po zakończonych kursach.

-"Po rozmowie z kobietą stwierdził, że wymaga ona pomocy i poinformował o tym fakcie dyspozytora Centrali Ruchu, który połączył się przez "System ratunek" z pozostałymi służbami - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Okazało się, że 82 – letnia pasażerka to osoba chora, poszukiwana przez rodzinę i policję. Dzięki czujności kierowcy i pracownika ZDiTM, a także ciągłej łączności służb udało się panią odnaleźć i odwieźć w bezpieczne miejsce.

Współpraca kierowców, motorniczych i Centrali Ruchu niejednokrotnie owocowała odnalezieniem zaginionych ludzi, a kilka lat temu także ... porwanego psa.

Kierowcy ze spółki PKS Szczecin – Panu Aleksowi oraz dyspozytorowi ZDiTM - Panu Tomaszowi gratulujemy i dziękujemy za czujność.

Nie dać się znieczulicy

Komunikacją miejską w Szczecinie podróżują każdego dnia tysiące pasażerów. Prowadzący pojazdy mają bardzo odpowiedzialne zadanie i pracują pod presją czasu. Muszą z jednej strony dowieźć wszystkich bezpiecznie na czas, z drugiej natomiast być czujnym na drodze i wiedzieć co dzieje się wewnątrz pojazdu. Czujnością, która zaowocowała uratowaniem staruszki wykazał się we wtorek kierowca linii 52 i dyspozytor Centrali Ruchu.

Prowadzący w komunikacji miejskiej narażeni są na ogromny stres, teraz jeszcze większy, związany z pandemią. Pasażerowie skarżą się na opóźnienia, brak sprzedaży biletów czy brak empatii. Nie zdają sobie jednak sprawy z ogromnej odpowiedzialności i ciężaru, jaki spoczywa na kierowcach i motorniczych. Środowa historia jest jedną z wielu, które mają miejsce każdego dnia, bo poza przewożeniem ludzi z punktu A do B pracownicy spółek komunikacyjnych w swojej pracy robią wiele więcej.

Pomoc przy wsiadaniu i wysiadaniu, przypominanie o obowiązkach i zasadach wewnątrz pojazdu, informowanie o utrudnieniach, taryfie biletowej, kierowanie na inne linie i instruowanie jak dojechać w poszczególne miejsca – to tylko niektóre z dodatkowych rzeczy, które robią. Do tego dochodzi czujność, jeśli ktoś czegoś zapomni zabrać, a także zwracanie uwagi na zachowanie pasażerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
PKS Szczecin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....