TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jak autobus w Sylwestra hałasował ...
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.08.2018 13:00:55
Jak autobus w Sylwestra hałasował ...; fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Kierowca gdańskiego autobusu miejskiego został ukarany, bo nie wyłączył silnika w Sylwestra. On chciał by pasażerom było ciepło, a mieszkająca obok kobieta - żeby było cicho…

Sytuacja miała miejsce w Gdańsku, w Sylwestra na przełomie lat 2017/2018 w okolicach pętli autobusowej przy ul. Subisława. Była zima, panował mróz. Według rozkładu do odjazdu autobusu było jeszcze 10 min. Pan Paweł postanowił nie wyłączać silnika, aby pasażerowie nie wsiadali do zimnego autobusu.

-"Dokładnie o północy byłem na wysokości ulicy Pomorskiej, także do pętli Żabianka dojechałem na małym opóźnieniu koło 10 minut po czasie - relacjonuje kierowca Paweł. - Oczywiście wiadomo, jak to w zimą w nocy, było zimno - na mrozie świadomie oczywiście silnika nie zgasiłem. Tym bardziej, że tak jak wspomniałem, przyjechałem na drobnym opóźnieniu. Podeszła do mnie pewna kobieta, która złożyła mi życzenia LOL z okazji Nowego Roku, a następnie zapytała, czy wiem, że popełniłem wykroczenie. Kobieta zaczęła robić zdjęcia autobusu, mojego identyfikatora, numeru bocznego i powiedziała że stracę tą pracę ja, i tacy jak ja co nie gaszą silnika na pętli. Ciekawa historia, na którą machnąłem ręką."

Sąd wymierza karę

Początkowo kierowca myślał, że wraz z opuszczeniem autobusu przez tajemniczą kobietę, sprawa się skończyła. Jednak w kwietniu 2018 r. został wezwany na policję. Na komisariacie przyznał się do wykroczenia i tłumaczył, że chciał nagrzać autobus. Teraz sprawa znalazła swój finał w sądzie. Ten uznał pana Pawła winnym i nakazał mu zapłacenie 250 zł.

-"Ja się do czynu przyznałem, bo tak też faktycznie było. Silnika nie zgasiłem. Dzisiaj - 17 sierpnia - przyszedł wyrok nakazowy w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, a w którym można sobie przeczytać, że właśnie za to zostaję ukarany grzywną w wysokości łącznej 250zł. Morał i nauczka, a jednocześnie informacja dla wszystkich kolegów i koleżanek pracujących w komunikacji - pierwszy raz słyszę, aby ktoś został rzeczywiście ukarany za nie gaszenie silnika na pętli czy to zimną żeby było ciepło czy to latem żeby klimatyzacja dalej działała. Ale jest to możliwe i trzeba mieć naprawdę durnego pecha."

Pan Paweł mówi, że nie ma zamiaru się odwoływać i mandat zapłaci. Nie rozumie jednak zachowania kobiety, która twierdziła, że budzi ją warkot silnika … 10 minut po północy w Sylwestra. kiedy huczały petardy, a ludzie głośno świętowali nadejście Nowego Roku.

-"Jestem chyba pierwszym kierowcą autobusu w Polsce, który dostał wyrok za coś takiego" – dodaje.

Pełną historię gdańskiego kierowcy można przeczytać TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
GAiT Gdańsk
 • Konrad Filip – 20.08.2018

  A autobusy żyją w ogóle? ;-) swoim życiem to raczej na zajezdni. :D

 • Mateusz Pochopień – 20.08.2018

  Ta pani to chyba ma wyjątkowo nieudane życie..

 • Leszek Niedziółka – 20.08.2018

  Zachowanie babki to typowe Geażynowanie. Pokazała jakim prostakiem jest pomimo zapewne papierka o skończeniu renomowanej uczelni.

 • Lech Malinowski – 20.08.2018

  Wyrok nakazowy, sąd nie miał wyjścia, bo nie jest jego celem wymyślanie obrony obwinionego (formalny zakaz używania bezcelowo silnika powyżej 1 min), a tę dałoby się wymyślić (konieczność ogrzania pasażerów na mrozie). Facet powinien wnieść zarzuty, ale skoro tego nie robi, to niech nie kręci gównoburzy w internecie, skoro sam się nie umie zachować i skarży się jak dziecko.

 • Grzegorz Wasil – 20.08.2018

  Oj, chyba to nie kierowca wnosił zarzuty w tej sprawie. On mógł wnioskować o oddalenie sprawy lub nadzwyczajne złagodzenie wymiaru kary ze względu na wyższą konieczność i okoliczności sprawy, ostatecznie teraz będzie mógł się odwołać od wyroku wskazując we wniosku te istotne okoliczności.

 • Michał Piotr Cap – 20.08.2018

  niestety, trzeba miec wyjebane w ludzi I gasic silnik na petli, uruchamiac webasto I wsio.

 • Ziemowit Zabawa – 20.08.2018

  Było specjalnie nie płacić tej k**wie i zrobić jej na złość.

 • Adam Tomasz Miałczyński – 20.08.2018

  https://youtu.be/W3pYLEyE5CY

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....