TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

IX majówka MAN w Sadach za nami
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.05.2015 12:57:58 1 komentarz
IX majówka MAN w Sadach

14 maja br. spółka MAN Truck & Bus Polska zorganizowała już po raz 9. wiosenne spotkanie z autobusami. Na terenie serwisu w Sadach zaprezentowano kilkadziesiąt pojazdów. Podobnie jak podczas poprzednich edycji imprezy, Dział Używanych Autobusów MAN TopUsed przygotował wiele atrakcji. Wśród nich oczywiście nowe i używane autobusy marki MAN i Neoplan. Warto dodać, że wśród wystawionych pojazdów mieliśmy kilka egzemplarzy polskich przewoźników (m.in. Marcel, Sandra). ?Rodzynkiem? była Temsa Opalin, odkupiona od firmy Wist z Krakowa. Rdzeń miejskiej oferty stanowiły pojazdy z tzw. norweskiego kontyngentu, które cieszą się cały czas dużym zainteresowaniem w Polsce. Na takie autobusy skusiła się m.in. firma MPK Radom, która do tej pory kupowała tylko pojazdy fabrycznie nowe. W tym roku przewoźnik nabył już osiem takich modeli i myśli o kolejnych. Na pewno gwoździem tegorocznej majówki była prezentacja najnowszych, przegubowych  ?lwów? dla ITS Michalczewski (Lion`s City G) oraz PKM Tychy (Lion`s City G CNG). Co ważne ? mimo, że w tym roku nie było zaplanowane zwiedzanie fabryki MAN Bus Sady, w imprezie uczestniczyło jeszcze więcej gości niż w zeszłym roku. ??Bardzo nas cieszy rosnąca frekwencja, która jest najlepszym dowodem na to, że ta impreza jest potrzebna branży. W ciągu tych 9 lat staliśmy się ważnym punktem w kalendarzu przewoźników i stałem miejscem autobusowych spotkań? - podkreśla Wojciech Rose, dyrektor sprzedaży używanych autobusów MAN Truck & Bus Polska. Jak co roku, MAN przygotował wiele atrakcji i niespodzianek, w tym m.in. pokaz iluzjonisty oraz tancerek. Podczas imprezy nie zabrakło również dobrej muzyki oraz specjałów lokalnej kuchni?.

Autobusowe mini-targi

Spotkaniu tradycyjnie towarzyszyła mini-wystawa firm oferujących komponenty do autobusów. Podczas tegorocznej majówki grono firm kooperujących z MAN-em reprezentowały spółki:

 • Castrol

 • Colmec (m.in. z szeroką regenerowanych opon firmy Boss, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród krajowych przewoźników)

 • Drabpol (z szeroką ofertą obejmująca m.in. system automatycznej detekcji pożaru w komorze silnika FiWa Guard, system nadzoru ciśnienia powietrza Conti-Pressure-Check oraz nowość ? blokadę antyalkoholową firmy Autowatch)

 • Groeneveld (z flagowym produktem firmy ? automatycznym dozownikiem oleju z funkcją przechyłu Olimaster)  

 • HES Zakład Tapicerski (z pokazem wykonanych tapicerek m.in. dla Arriva, PKS Bydgoszcz i Sindbad)

 • Kiel (m.in. z międzymiastowym fotelem Ligero, który cieszy się coraz większą popularnością na skandynawskich rynkach),

 • Pronar

 • Pixel (podczas majówki bydgoska firma mogła pochowalić się swoim system zarządzania informacją pasażerską w autobusie MAN Lion`s City G CNG dla PKM Tychy)

 • R&G Plus

 • Systemy Autobusowe (z blokada alkoholową Autowatch 720 TAB, w którą m.in. będzie wyposażonych najnowszych 80. autobusów dla MZA Warszawa)

Gorący maj dla używek

Przygotowania do tegorocznej majówki idą w parze ze sporą liczbą zamówień, jakie obecnie realizuje Centrum Autobusów Używanych MAN w Sadach. Z ostatnich zamówień warto wymienić cały ?norweski kontyngent? pojazdów MAN Lion?s City, które trafiły do MPK Radom (9), MPK Świdnica (2), MZK Opole (1) i Rokbus Rokietnica (1). Dodatkowo spółka TPBUS z Tarnowa Podgórnego nabyła w podpoznańskim Centrum wyjątkowy autobus ? egzemplarz MAN Lion`s City z 2008 roku z silnikiem EEV, który przyjechał do Polski także z Norwegii, a konkretniej z Oslo. -?Do Kombus Kórnik i PKM Jaworzno dostarczyliśmy po dwa autobusy MAN MIDI z 2006 roku zakupione z Niemiec. Ostatnia dostawa to kolejny A21 przekazany do MZK Piotrków Trybunalski. Po za autobusami miejskimi w tym roku sprzedaliśmy dwa luksusowe autobusy Neoplan Cityliner z 2012 i 2014 roku, które trafiły do firm Escapada i Wolski Travel? ? wymienia Wojciech Rose. Zdaniem szefa sprzedaży autobusów używanych w MAN ten rok będzie jeszcze lepszy dla podpoznańskiego Centrum. Ambitny cel to 50 pojazdów, czyli więcej niż w zeszłym roku i to zarówno w zakresie autobusów miejskich, jak i turystycznych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
giełda
Castrol
Colmec
Drabpol
Groeneveld
HES
Kiel
Pronar
Pixel
R&G Plus
Systemy Autobusowe
 • Mieszkaniec – 17.05.2015

  Używki z PKM Jaworzno są z rocznika 2004 a nie 2006...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....