TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Iveco z Voith dla Azerbejdżanu
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.04.2015 13:03:51
Iveco Crealis 12 CNG

Firma "Baku Bus", obsługująca transport publiczny w stolicy Azerbejdżanu, zamówiła łącznie 300 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich marki Iveco, które wyposażono w automatyczne skrzynie biegów Voith DIWA. To jeden z najważniejszych tegorocznych kontraktów włoskiego koncernu. Przekazane pojazdy będą ważnym komunikacyjnym ogniwem podczas tegorocznych, pierwszych Igrzysk Europejskich (od 12 do 28 czerwca 2015). Jeszcze w zeszłym roku (w ramach rządowej umowy) Ministerstwo Transportu Azerbejdżanu zamówiło 150 szt. autobusów Crealis CNG (ze skrzyniami DIWA.5), które zostały odebrane  do końca lutego br., a także 150 szt. Urbanway CNG Euro 6, które (ze skrzyniami DIWA.6) wejdą do obsługi linii w lecie 2015 r. ??Wybrana przez Baku Bus kompletacja skrzyń biegów to najlepsze rozwiązanie dla transport publicznego. Składa się ona zarówno z kontrolera E300.1, jak i oprogramowania diagnostycznego Aladin, który jest obsługiwany przez nas system telemetryczny DIWA SmartNet. To doskonały wybór, szczególnie dla miast, które mają wymagają warunki klimatyczne i mocno obciążone linie  z dużą liczbą zatrzymań  i startów? ? podkreśla Mustafa Kas?mli z Voith Turbo.

Telemetryczna skrzynia

DIWA SmartNet to system telemetryczny, który umożliwia monitorowanie on-line układu napędowego ? poprzez specjalny portal internetowy. Integruje on formę komunikacji z jednoczesną analizą i wizualizacją ważniejszych informacji w przyjaznym dla użytkownika interfejsie. Poprzez sieć Internet operator dysponuje bezpośrednim podglądem istotnych parametrów pracy pojazdu, np. prędkością średnią czy bieżącego przebiegu, ale przede wszystkim stanu skrzyni biegów w trzystopniowej skali przypominającej sygnalizator świetlny na skrzyżowaniu. Te stany to zielony, żółty i czerwony. W dalszej kolejności serwisant ma możliwość połączyć się poprzez telefon komórkowy z wybraną przekładnią znajdującą się w dowolnym miejscu świata, obserwować jej dalsze zachowanie i decydować o następnych krokach. W sytuacji, gdy wystąpi awaria bez wcześniejszego ostrzeżenia, służby techniczne mogą otrzymać informację typu SMS bezpośrednio ze sterownika na swój telefon, dodatkowo z podaniem pozycji pojazdu wg współrzędnych GPS.

Diagnosta Aladin

Z kolei oprogramowanie diagnostyczne Aladin transmituje poprzez sieć GPRS dane operacyjne gromadzone przez elektroniczną jednostkę sterującą E300.1  Uwzględnia przy tym wszystko, co można odczytać ze sterownika: pamięć zdarzeń, dane identyfikacyjne, charakterystyka pojazdu, dane eksploatacyjne, czasy postojów, wartości adaptacyjne i wiele innych. Pamięć zdarzeń może zmieścić do dziesięciu niezależnych od siebie zdarzeń. Zdarzeniami mogą być zarówno błędy i usterki, jak zwarcie na przewodzie zasilającym zawór elektromagnetyczny, jak też wskazówki, na przykład informujące
o niskim poziomie oleju. Takie dane eksploatacyjne przyczyniają się w decydującym stopniu do optymalizacji układu napędowego, redukcji kosztów eksploatacyjnych oraz zwiększenia dyspozycyjności.

Czas na sport

Igrzyska Europejskie zostaną rozegrane w Baku między 12, a 28 czerwca 2015 roku. Na wstępnej liście dyscyplin, które zostaną rozegrane podczas zmagań w stolicy Azerbejdżanu znalazły się piłka wodna, pływanie, skoki do wody (rywalizacja juniorów), łucznictwo, badminton, koszykówka 3×3, kajakarstwo, kolarstwo górskie i szosowe, BMX, szermierka, piłka nożna plażowa, gimnastyka (sportowa, artystyczna, trampolina), judo, karate, strzelectwo, tenis stołowy, taekwondo, triathlon, siatkówka, siatkówka plażowa, zapasy, boks, akrobatyka sportowa i aerobik. W przypadku strzelectwa, zapasów i taekwondo igrzyska europejskie mają być kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Iveco
Voith
Baku

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....