TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Iveco z Voith dla Azerbejdżanu
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.04.2015 13:03:51
Iveco Crealis 12 CNG

Firma "Baku Bus", obsługująca transport publiczny w stolicy Azerbejdżanu, zamówiła łącznie 300 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich marki Iveco, które wyposażono w automatyczne skrzynie biegów Voith DIWA. To jeden z najważniejszych tegorocznych kontraktów włoskiego koncernu. Przekazane pojazdy będą ważnym komunikacyjnym ogniwem podczas tegorocznych, pierwszych Igrzysk Europejskich (od 12 do 28 czerwca 2015). Jeszcze w zeszłym roku (w ramach rządowej umowy) Ministerstwo Transportu Azerbejdżanu zamówiło 150 szt. autobusów Crealis CNG (ze skrzyniami DIWA.5), które zostały odebrane  do końca lutego br., a także 150 szt. Urbanway CNG Euro 6, które (ze skrzyniami DIWA.6) wejdą do obsługi linii w lecie 2015 r. ??Wybrana przez Baku Bus kompletacja skrzyń biegów to najlepsze rozwiązanie dla transport publicznego. Składa się ona zarówno z kontrolera E300.1, jak i oprogramowania diagnostycznego Aladin, który jest obsługiwany przez nas system telemetryczny DIWA SmartNet. To doskonały wybór, szczególnie dla miast, które mają wymagają warunki klimatyczne i mocno obciążone linie  z dużą liczbą zatrzymań  i startów? ? podkreśla Mustafa Kas?mli z Voith Turbo.

Telemetryczna skrzynia

DIWA SmartNet to system telemetryczny, który umożliwia monitorowanie on-line układu napędowego ? poprzez specjalny portal internetowy. Integruje on formę komunikacji z jednoczesną analizą i wizualizacją ważniejszych informacji w przyjaznym dla użytkownika interfejsie. Poprzez sieć Internet operator dysponuje bezpośrednim podglądem istotnych parametrów pracy pojazdu, np. prędkością średnią czy bieżącego przebiegu, ale przede wszystkim stanu skrzyni biegów w trzystopniowej skali przypominającej sygnalizator świetlny na skrzyżowaniu. Te stany to zielony, żółty i czerwony. W dalszej kolejności serwisant ma możliwość połączyć się poprzez telefon komórkowy z wybraną przekładnią znajdującą się w dowolnym miejscu świata, obserwować jej dalsze zachowanie i decydować o następnych krokach. W sytuacji, gdy wystąpi awaria bez wcześniejszego ostrzeżenia, służby techniczne mogą otrzymać informację typu SMS bezpośrednio ze sterownika na swój telefon, dodatkowo z podaniem pozycji pojazdu wg współrzędnych GPS.

Diagnosta Aladin

Z kolei oprogramowanie diagnostyczne Aladin transmituje poprzez sieć GPRS dane operacyjne gromadzone przez elektroniczną jednostkę sterującą E300.1  Uwzględnia przy tym wszystko, co można odczytać ze sterownika: pamięć zdarzeń, dane identyfikacyjne, charakterystyka pojazdu, dane eksploatacyjne, czasy postojów, wartości adaptacyjne i wiele innych. Pamięć zdarzeń może zmieścić do dziesięciu niezależnych od siebie zdarzeń. Zdarzeniami mogą być zarówno błędy i usterki, jak zwarcie na przewodzie zasilającym zawór elektromagnetyczny, jak też wskazówki, na przykład informujące
o niskim poziomie oleju. Takie dane eksploatacyjne przyczyniają się w decydującym stopniu do optymalizacji układu napędowego, redukcji kosztów eksploatacyjnych oraz zwiększenia dyspozycyjności.

Czas na sport

Igrzyska Europejskie zostaną rozegrane w Baku między 12, a 28 czerwca 2015 roku. Na wstępnej liście dyscyplin, które zostaną rozegrane podczas zmagań w stolicy Azerbejdżanu znalazły się piłka wodna, pływanie, skoki do wody (rywalizacja juniorów), łucznictwo, badminton, koszykówka 3×3, kajakarstwo, kolarstwo górskie i szosowe, BMX, szermierka, piłka nożna plażowa, gimnastyka (sportowa, artystyczna, trampolina), judo, karate, strzelectwo, tenis stołowy, taekwondo, triathlon, siatkówka, siatkówka plażowa, zapasy, boks, akrobatyka sportowa i aerobik. W przypadku strzelectwa, zapasów i taekwondo igrzyska europejskie mają być kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Iveco
Voith
Baku
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....