TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Iveco Urby CNG dla PKM Tychy po premierze już na liniach!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 01.07.2019 15:00:10
fot. PKM Tychy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach jest już oficjalnie posiadaczem 10 gazowych midibusów Iveco Urby CNG. 29 czerwca autobusy oficjalnie zaprezentowano mieszkańcom miasta. A dziś, 1 lipca wyjechały na linie. To jednak nie koniec, a dobry początek tyskiego "gazo-ciągu".

Przypomnijmy, że 20 sierpnia 2018 r. PKM podpisał z MMI umowę na dostawę 10 minibusów z silnikami zasilanymi sprężonym gazem ziemnym. Kontrakt opiewa na 7 749 000 PLN brutto. Jeden Iveco 72C Urby CNG to wydatek rzędu 630 000 PLN netto. Autobusy już oficjalnie zostały przekazane tyskiemu przewoźnikowi. A to oznacza początek dostaw w ramach jego ambitnego gazowego projektu taborowego.

Każdy z gazowych Iveco umożliwia podróż 33 pasażerom, w tym 10 na miejscach siedzących. MMI zastosowało w gazowych Urby fotele Ster MB. W części niskopodłogowej, którą zlokalizowano na tylnym zwisie zamontowano dwa rozkładane siedziska. Dostęp na pokład jest zapewniony przez dwa wejścia w układzie 0-1-2. MMI zastosowało drzwi odskokowe.

Sercem pojazdu jest niespełna trzylitrowy gazowy silnik FPT. Jednostka o mocy 100 kW osiąga 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jest ona zblokowana z automatyczną skrzynią biegów. Zbiorniki na CNG umiejscowiono na dachu autobusu. Ich pojemność wodna to 220 l.

Autobusy są monitorowane oraz klimatyzowane. Naturalna wentylacja jest zapewniona przy trzy przesuwne okna. Małe Iveco posiadają po dwa porty z gniazdami USB oraz WiFi. Na pewno dobrym pomysłem był montaż przyciemnianych szyb.

Przechodzimy do SIP-u. MMI zastosowało urządzenia bydgoskiego SiMS-a. Na zewnątrz mamy więc trzy tablice diodowe o wysokiej rozdzielczości. Boczna to wyświetlacz RGB, który pozwala na pokazywanie linii w innym kolorze niż kierunek. W środku znajdujemy aż dwie tablice. Za kabiną kierowcy zamontowaną diodowe urządzenie typu TML. Z kolei po prawej stronie, przed pierwszymi drzwiami zamontowano LCD 23". Nie mogło oczywiście zabraknąć głosowych zapowiedzi przystanków i GPS. Całością steruje autkomputer SIL z dotykowym interfejsem.

Początek "gazo-ciągu"
Gazowe midibusy Iveco to pierwsza dostawa w ramach ambitnego planu PKM Tychy zakładającego odmłodzenie floty w oparciu o CNG. Następne w kolejce są debiutujące w Polsce SOR-y BNG10,5. Przewoźnik otrzyma osiem takich autobusów. Na kolejną dostawę poczekamy do przyszłego roku. Wtedy do Tychów trafią 23 MAN-y Lion's City CNG. Cały program zamkną 23 gazowe "dwunastki". Ale od kogo? Na razie PKM wybiera między SOR-em, Scanią i Autosanem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
PKM Tychy
MMI
Iveco
CNG
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....